Minecraft'ta Hangi Bölgede Doğarız?

Bu bilgi hakkındaki görüşünüz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Uzun zamandan beri Minecraft'la ilgilenmekle beraber, oyunla ilgili bazı meraklar oluşuyor ve yanıtlar istemekteyiz.
Benim bugünkü merakım 'Oyunda nerede spawnlanmak/yeniden doğarız?' sorusuydu. Cevabını öğrenmek için yeni bir harita açtım (Yaratıcı, Dümdüz, Çimen Zemin) ve W, A, S, D, tuşlarını kullanmadan; hareket etmeden ilk doğduğum bloğu bir kere kazdım. Sonra ölme komutu olan "/kill" komutunu yazdım ve doğduğum yerleri bir kere delik açtım. Bu olayı tekrarlayarak devam ettim, açıkçası biraz yorucuydu. :) Yarım saatlik bir döngü sonrasında, 20 blok (metre) bir alanın içerisinde doğduğumuzu gördüm.

İşte resmi,

İlk haritayı açtıktan sonraki doğduğum yeri yüksek tepe olarak işaret ettim. Doğduğum tüm noktalardaki deliklerin yardımıyla o bölgeyi mavi çizgilerle çevreledim. Dipnot: Podzollu bölgeyi, ortadaki bölgeyi bulabileyim diye yapmıştım.

Kazılan yerler her bir doğduğum yerlerdeki noktalar oluyor. Yatağı bol bol kullanan oyuncular olarak, orjinal doğma yerinin hep aynı noktada olduğunu düşünürüz. Ama tam aksine aynı noktada değil, 20 blok alanlık içerisindeki rastgele noktalarda doğmuş oluyoruz.

Doğma "bölgemizi" bulduğumuza göre, bu bilgiler doğrultusunda ne işimize yarayacak?

:altın: - Öncelikle merakınızı giderecek. :)
:altın: - Yatak olmadan öldüğünüzde spawnlayacağınız yeri bileceğinizden, oraya erzaklarınızı koyacak ve başlangıç evi gibi bir şey yaparak kendinizi sağlama almış olacaksınız.

Sizde kendi doğma bölgenizi yaratmak isterseniz, yukardaki adımlar büyük bir zahmetle yapmış olacaksınız. Bu arada hileler açık olmalı ki hızlı ölüp bölgenizi hızlı edebilesiniz.

:altın: - Konu ilginizi çektiyse ve bu bilgiden her zaman kaynak olarak tutmak istiyorsanız bu bağlantıyı saklayabilir, paylaşabilir, farklı sitelerde alıntılayabilir (kaynak belirtmek maksadıyla) ve istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

Hepinize iyi oyunlar! :creeper:

[Güncel 4 Haz 2014: O dediğim bölgeye bir bina gibi bir şey yapmaya başlamıştım. Yeniden doğduğumda yaptığım evin içinde değil, çatısında doğdum. Bu da demek oluyor ki en yüksekteki müsait alan içerisinde doğuyoruz, ev yapacak arkadaşlara duyrulur.]

Son düzenleme:

98IamLegend98

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bunu çoktan biliyordum ki :D
bilmeyen arkadaşlar için iyi konu.

KaBooM591

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
güzel bir şey fakat spawnpoint yazınca bir noktayı işatetliyorsun Bununla çakışıyor söylediğin

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0

98IamLegend98

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O dediğin şey modlarla alakalıda olabilir, kendinizce öyle çözümlerde öğretebiliriz. Gerçi modları çok bilmesemde. :)

Sen zaten nerde olsan ne konuda olsan herşeyi bilirsin o konuda şüphe yok. :)
prosuyuz tabi :)

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Biliyordum fakat bilmeyenler için yararlı bi' konu.

BYYARALIQRALL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dümdüz bir arazide 20 blok çapında doğa biliriz ama
Ya normal dünyada ?
Bunu normal dünyada da denesen ise yarar gibime geliyor çünki ben normal dünyada dogdugumda 20 blok tan daha büyük bir çapda doğduğumu düşünüyorum

Düzenleme: eklemeyi unutmuşum sen burda hareket etmeden yeniden doguyorsun ama biz normal dünyada hareket ediyoruz buda i demekki hareket ettiyimizde dogucagimiz alan değişiyor
Bunu varsayılan dünyada da dene en iyisi 60 blok ilerle sonra kill komutuyla yeniden dog o zamanda 20 blok çapında dogucaksa işe yarar bi bilgi

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
Dümdüz bir arazide 20 blok çapında doğa biliriz ama
Ya normal dünyada ?
Bunu normal dünyada da denesen ise yarar gibime geliyor çünki ben normal dünyada dogdugumda 20 blok tan daha büyük bir çapda doğduğumu düşünüyorum

Düzenleme: eklemeyi unutmuşum sen burda hareket etmeden yeniden doguyorsun ama biz normal dünyada hareket ediyoruz buda i demekki hareket ettiyimizde dogucagimiz alan değişiyor
Bunu varsayılan dünyada da dene en iyisi 60 blok ilerle sonra kill komutuyla yeniden dog o zamanda 20 blok çapında dogucaksa işe yarar bi bilgi
Cenabetliğimden dolayı yatağım yokken doğduğumda yaklaşık aynı yerlerde doğuyorum. Bence 20 blok olayı doğru olabilir. Ama yine de gerçeklik payını arttırmak için bir gün dediğin şekilde yapmayı deneyebilirim.

DarqKnife

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Yararlı olmuş teşekkürler.

Ege.

Altın Madencisi
Ressam
En iyi cevaplar
0
100m yani blokluktan uzaktaydım normal dünyada ve evimde doğdum ordan oraya! atımıda kaybettim attan indim atladım öldüm 3 canım varmış kontrol etmedim :D vede o en sevdiğim attı :( boncuk la çok uzağa sıçrıyodu la
Ben oyuna başladığımından beri aynı maple oynuyorum; senin yaşadıklarının 10 mislini yaşamışımdır. :D