Yardım Minecraft'ta iki farklı FPS görünüyor

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.16.5
Minecraft oynarken sol tarafta iki farklı FPS değeri var. Biri yüksek biri düşük olarak yer alıyor. Hangisi gerçek? Biri gerçek diyelim diğeri ne işe yarıyor?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Optifine kullanıyorsan olacaktır bu, ne anlama geldikleri hakkında direkt olarak geliştiriciden veya koddan bir açıklama bulamasam da (kod şifreli), ingilizce aratıp reddit üzerinden bir kaç threade baktığımda herkes yüksek olanın şuanki FPS olup, düşük olanın ise en düşük FPS'i temsil ettiğini söylüyor.

Muhtemelen düşük olan frame per second yerine frame time'ı (TPS v. MSPT gibi), en düşük fps'i, ya da o anki FPS'in 90th percentile gibi değerlerini gösteriyor olabilir.

Düşük olan diye bahsettim çünkü hangisinin hangisini gösterdiği konusunda kesin bir bilgim yok fakat benim gözlemlerime ve internetteki bilgilere göre her zaman ikincisi daha düşük oluyor. (80/60 gibi)

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Solda tarafta yer alan FPS değeri o anlık aldığın FPS değerini göstermektedir.
Sağda bulunan FPS değeri hakkında bir bilgiye sahip değilim, muhtemelen ki @LifeMCServer'ın dediği gibi bir işleyiş vardır. Ek olarak da sağdaki değer her zaman daha düşük oluyor.