Minecraft'ta nasıl builder olunur? (Yanlış yer ise lütfen taşıyınız :) )

melihaydan123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Minecraft'ta Builder Nasıl Olunur?
ÖRNEK
http://*****/yqxN74

evet sıfırdan başlayarak dünyadaki tanınmış builderlerden olmakmı istiyorsunuz?

2. adım - çalışma alanı

artık ekibini kurabilir yada bireysel olarak çalışmalarına devam edebilirsin. öncelikle creative modda bir minecraft dünyası açıyorsun. bu senin tüm builderlik hayatında devam edecek olan haritadır. ve hiç değiştirmeyecek silmeyeceksin.
bu haritada yapabildiğin herşeyi numaralandırarak sıra sıra hayal gücüne bağlı olarak ; (örneğin 16*16 alanlarda örnek ev modelleri gibi..)buraya inşa edecek yeni şeyleri burada deneyeceksin. ve onlar hep seninle kalacak; projelerinde buradan yardım alabileceksin. yapabildiğin tüm modelleri ev modeli, uçak modeli gibi buraya inşa ederek üstünde oynamalar yaparak bu alanda biriktir. büyük haritalar yada projeler yaparken worldedit gibi pluginlerle kopyalayıp işini kolaylaştırabilir; veya orada yeni çalışmalar deneyebilirsin.
3.adım - yetenek geliştirme

bu adımda kendini görmek ve geliştirmek için dünyaca yada ülkende tanınmış minecraft serverlarında oynayabilir,başka builderlerin yaptığı çalışmalara bakabilir,onların videolarını izleyebilir, farklı fikirlerde inşa fikirleri araştırabilir, yeni haritalar yaparak belirli temalarda çalışmalar yapabilirsin.başkalarının yaptığı çalışmalar üzerinde oynayailir;yeni fikirlere imza atabilirsin. bu alandada biraz vakit geçirdikten sonra artık ilerletmenin vakti geldi.

4.adım - sosyal paylaşım

artık builder olarak kendini tanıtma zamanın geldi. artık stil sahibi ve bilgi sahibi bir builder olarak bunu ileriye taşımalısın. bunun için sosyal medyadan yardım alarak youtube kanalını,facebook sayfanı yada grubunu,web siteni veya kartvizitlerini bastırabilirsin.

5.adım - çalışmaya başla

bu adımda harekete geçmelisin. projeler yapmaya başlamalısın.birçok projeler yapabilir builder yarışmalarına katılabilir, serverlarda yetkili olabilirsin. yaptığın projeleri asla kaybetme , ileri adımlarda bunlardan kazanç sağlamanı anlatacağım. bu projeler adventure haritalar, belirli temadaki haritalar, hayal gücüne bağlı olarak yaptığın fikirler ve server çalışmaların olabilir.
http://*****/cMDe3W

6.adım -kitleni artırma ve tanınma

yaptığın bu çalışmaları videolar veya farklı şekillerde istersen bloglar ile insanlara duyurmalısın. sadece türkiye de değil dünyada tanınmış builder olmak istiyorsan ingilizce veya diğer yabancı dilleri de kullanarak daha çok insana hitap edebilirsin.bu şekilde tıklanma oranını artırarak reklam gelirleri de elde edebilirsin.aynı zamanda popülerliğini artırmak olarak görebilirsin bunu. bol bol reklam yapmak için daha önceki adımlarda yapmış olduğun sosyal paylaşım araçlarını yayabilir çalışma sayını artırabilirsin. insanların çalışmalarını indirmelerine olanak vermelisin.

7.adım - çevrene kulak ver

insanların seni eleştirmelerine izin vermeli ve çevrendekilerin söyledikleri dinlemeli, onların önerileri doğrultusunda kendini geliştirmeli ve en çok istenen şeyleri; insanların istediği şeyleri yapmalısın. güncel olmalısın.arada yapılmamış olanları yaparak kendi yaptığın farklı şeylerle de insanların önüne geçmeyi denemelisin.

8.adım - hobimi; işmi

bu adımda artık tanınmış ve yetenekli bir builder olarak bunu kazanca dökmek isteyip istemediğini belirlemelisin. yada bu işi eğlence olarak yapmaya devam etmelisin.ama unutmaman gereken şey işin içine kazanç girdiği zaman eski emeklerini ve isteğini asla kaybetmemelisin. başarısız olmamak için bunu yapman gerekli.bu adımda atlattıktan sonra bir daha ki adımda nasıl kazanç elde edeceğini anlatacağım.

9.adım - kazanç

artık kazanç elde etmeye başlamalısın. bunun için kendi web siteni kurup yaptığın dünyaları paralı indirme ile satabilirsin yada ücretsiz indirme yaparak sitenin tıklanma oranını artırabilir reklam gelirleri elde edebilirsin. serverlar da ücretli builder olabilir yada kendi serverinde paralı vip'likler satabilir youtubede builderliği anlatan videolarına adsense gelirleri ekleyebilirsin. yada blog kurup kurduğun blogda insanların senin paylaşımlarını okumasını sağlarken reklam gelirleri elde edebilirsin. unutma ne kadar verimli ve çok alanda yayın yaparsan reklam gelirlerinde o kadar artar. diğer builderleri rakip olarak görmek yerine onlarla beraber birbirinize yönlendirmeler yapabilirsin. yada kendi builderlik bilgin sayesinde kendi minecraft modunu yapabilir ; bundan gelir elde edebilirsin.

10.adım - kendini eleştir
artık builderliği tamamladığına göre tüm eksiklerini arayabilir; kendi eleştirini kendin yapabilir böylelikle ününe ün kazancına kazanç ekleyebilirsin. sen artık dünyadaki en iyi buildersin bunu unutma !

İYİ BUİLDLER
http://*****/sXrHmI
http://*****/FDhyVQ

ALINTIDIR​

**** İLE YAZILMIŞ YERLERE "*****" YAZMANIZ YETERLİDİR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nothingkat42

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel Bir Anlatım Tebrik Ederim :)

Colonel

Antik Oyuncu
En iyi cevaplar
0
Builder Kelimesi Çok Değerli Ve Sen Bunu Güzel Bir Şekilde İnsanlara Aktarmışın

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Okumadim haklisin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyi yazmışsın beğendim :)

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ya şu işi çok abartıyorsunuz hakikaten.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Alıntı olmasa çok güzel yazmışsın derdim de bu ülkede özgünlük ölmese iyiydi.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Aslında en önemlisi yaratıcılık, diğerleri sadece işin kreması. Kremasız pasta olmaz ama bunun yanında keki de çok çok hayatidir. Her kaynaktan öğrenilecek şeyler vardır. Mimari ile ilgili programları ve eklentileri kullanıyor dahi olsanız, yaratıcılık başka bir şey. Tahta basamağı merdiven yapmak için kullanırsınız, yaratıcı birisi onunla köprü motifi yapar. Çitleri bahçenin etrafını çevirmek için kullanırsınız, yaratıcı birisi ondan sandalye yapar. Yünden yatak yaparsınız, yaratıcı birisi yünden bulut yapar. Gibi, gibi... Anlatım için teşekkürler.

J4FLYZ

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında en önemlisi yaratıcılık, diğerleri sadece işin kreması. Kremasız pasta olmaz ama bunun yanında keki de çok çok hayatidir. Her kaynaktan öğrenilecek şeyler vardır. Mimari ile ilgili programları ve eklentileri kullanıyor dahi olsanız, yaratıcılık başka bir şey. Tahta basamağı merdiven yapmak için kullanırsınız, yaratıcı birisi onunla köprü motifi yapar. Çitleri bahçenin etrafını çevirmek için kullanırsınız, yaratıcı birisi ondan sandalye yapar. Yünden yatak yaparsınız, yaratıcı birisi yünden bulut yapar. Gibi, gibi... Anlatım için teşekkürler.
Builderlık Anlatmakla Olmaz Malesef Fakat Başarılar ...

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Builderlık Anlatmakla Olmaz Malesef Fakat Başarılar ...
Yazdığım yorumla sizin yorumunuz arasında bir bağlantı kurulmuyor. Dediğim gibi, anlatmakla ya da başka bir şeyle değil yaratıcılık ve araştırma-gözlem ile mimar olunabilir, her kaynaktan öğrenilecek şeyler de vardır. En önemlisi yaratıcılık. Size de başarılar.

J4FLYZ

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yazdığım yorumla sizin yorumunuz arasında bir bağlantı kurulmuyor. Dediğim gibi, anlatmakla ya da başka bir şeyle değil yaratıcılık ve araştırma-gözlem ile mimar olunabilir, her kaynaktan öğrenilecek şeyler de vardır. En önemlisi yaratıcılık. Size de başarılar.
Yanlıişlıkla Etiketlemişim K.B :)

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Haklısın yaratıcılık önemli. Mesela bir insan 4 kisilik misafirine 4 sandalye yapar, ben o sandalyeyi teke düşürür ters cevirip veririm.

Rylecls_75

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
hırs ve kıskançlık faktörünü unutmuşsun türkiye de popüler,gocunan builder oluyor