Yardım Minecraft'tan soğutan iğrenç lag sorunum! (Yardım)

kayyucuk

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar sayın forum üyeleri, arkadaşımla minecraft oynadığım aternos sunucusundan lag sorunu yüzünden ayrılma kararı aldık bu lag sorunu ikimizdede vardı ve aternos ile alakalıydı sonrasında 30tl vererek prooyun sitesinden 1gb ram satın aldık. aldığımız zaman sunucuya girdiğimde ben lag sorunu ile karşılaşıyordum arkadaşımda böyle bir sorun yoktu o gayet 20 pingle vs oynuyordu ancak benim pingim hep yerlerde gözüküyordu ancak internetimde böyle bir sorun yoktu. Örneğin hypixel craftrise gibi sunuculara lagsız girer iken kendi açtığımız sunucuda 2000 pingle oynuyordum hatta oynayamyordum sunucudan atıyordu. Ardından 20 gün sonra panelde (Oyuncu görüş açısı diye bi ayar gördüm açıklamasında performansı etkiler gibi bir şey yazıyordu bende onu 3 chunk yaptım ve oynamaya başladık şu anda ende felan gittik baya geliştik ancak 3 chunk yüzünden artık oynasımız gelmiyor benim yüzümden normalde 10 chunktu arkadaşım gayet güzel oynuyordu ben oynayamıyordum. Sizce ne sorunum olabilir eğer bu sorunu düzeltrisem dünyadaki en mutlu kişi olabilirim :D

Sistemim : 4gb ram (ram testi yaptım sorun yok) 240gb ssd sağlığı %99 amd a8 7410 2.20 ghz 4çekirdek apu işlemci r5 m330 2gb ekran kartı
arkadaşımın sistemi 16gb ram rx570 r5 2600 siz dersenizki senin sisteminde problemin var başka bi arkadaşımda vardı önceden sunucuda o oynuyordu gt 630 1gb ekran kartı 2çekirdek işlemcisi vardı 500gb hdd 3gb ram neden onda böyle bir sorun yoktu?

LÜtfen yardım edin

Creeperiloji

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
4
Batihost, Keyubu, Rabisu gibi hosting şirketlerinin Türkiye Lokasyon makinelerinden satın alırsan düzeleceğini düşünüyorum.

Arejact

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Batihost, Keyubu, Rabisu gibi hosting şirketlerinin Türkiye Lokasyon makinelerinden satın alırsan düzeleceğini düşünüyorum.
Bende sizin gibi düşünüyorum. Bütceniz az ise kayizer tercih edebilirsiniz, sorununuzu düzeltemezseniz; Arejact#0001 yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:

Creeperiloji

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
4
Sunucudaki lagın ve senin bilgisayarın ile alakası olmaz fakat prooyun'u hiç denemedim. Sunucunun timings raporunu atabilir misiniz o zaman daha iyi inceliyebilecem.

DokuzCraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle eğer minecraft sunucusu alıcaksan minecraft üzerine yoğunlaşan bi hosting tercih etmelisin ki böyle sorunları forumlarda sürünerek değil de tek ticket ile çözebilesin. Oynadığınız sürüm 1.16.4 ise akıcı bi şekilde oynayabilmeniz için minimum "Ryzen 5 3600X - 2GB DDR4 Ram" gerekiyor. Ama hosting firmaları genelde paketlerini minimum 4 ile başlatıyor. Belki "Xeon 5670 - 4GB DDR3" paketleri işinizi görebilir ama emin değilim biz 3-4 kişi oynarken çok sıkıntı çekiyorduk. Eğer bütçe sıkıntınız varsa bizim oynadığımız sunucuya gelebilirsiniz (Eklentisiz vanilla oynuyoruz). Özelden detayları gönderiyorum.

LostVanilla

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
3900X İ9k 3600x tarzı abartı sadece cep sömürme amacıyla satışa koyulmuş işlemci tiplerini tercih etmeyin.

8GB veya 12gb ram ve XeonE5 2680 V3 son sürüm sunucu için yeterli olacaktır.
Eğer bütçeniz yeterli değilse isterseniz eski nostalji döneminde kalma sunucumuza bekleriz.
Link: Yeniden Lost Vanilla ! [1.16.4]

kayyucuk

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle eğer minecraft sunucusu alıcaksan minecraft üzerine yoğunlaşan bi hosting tercih etmelisin ki böyle sorunları forumlarda sürünerek değil de tek ticket ile çözebilesin. Oynadığınız sürüm 1.16.4 ise akıcı bi şekilde oynayabilmeniz için minimum "Ryzen 5 3600X - 2GB DDR4 Ram" gerekiyor. Ama hosting firmaları genelde paketlerini minimum 4 ile başlatıyor. Belki "Xeon 5670 - 4GB DDR3" paketleri işinizi görebilir ama emin değilim biz 3-4 kişi oynarken çok sıkıntı çekiyorduk. Eğer bütçe sıkıntınız varsa bizim oynadığımız sunucuya gelebilirsiniz (Eklentisiz vanilla oynuyoruz). Özelden detayları gönderiyorum.
hocam arkadaşım nasıl rahat oynayabiliyor o zaman o aklımı almıyor? Bu sorun tek bende var.