Minecrat Adventure Map İçin Fikir

Makelojan

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelikle merhaba. Ben şu sıralar çok sıkılıyorum ve Minecraft 'ta bir adventure map yapmak istiyorum. Yüksek seviyede redstone ve komut bloğu bilgisine sahibim yani aklınıza gelebilceke her türlü her şeyi yapabilirim ancak çok basit olsun istemiyorum ve çok sıksın da istemiyorum yapımı emek istesin ve beğenilsin istiyorum. Dediğim gibi aklınıza gelmiş gelebilecek her şeyi yapabilirim. Bir robotun içine binersiniz robot hareket eder, bir evin kapısını açtığınız anda ev sizi içine alır ve kapılar kapanır, helikoptere bindiğinizde hareket etmeye başlar, bir helmeti takarsınız normalde göremediğiniz şeyleri görmeye başlarsınız, şifreli kapılar olur doğru itemleri atınca girersiniz, gerçekten yükselerek ilerleyen asansör, vs. gibi şeyler yapabilirim. Ancak bunlarla başladığımda hikayenin devamını getiremiyorum. Anlıyacağınız bana senaryo lazım. Maceradan maceraya koştuğunuz, bir yerden çıkmaya çalıştığınız, kaybolduğunuz, savaştığınız ve özgün bir map önerebilir misiniz yani bir yerden tamamen alıntı olmasın. Şimdiden yardım edenlere teşekkürler.

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu anda kendim de yaptığım bir hikaye: (End köyünü zaten yapıyorum, Nether köyünü istersen sen alabilirsin.)

Yıl:2347. Kıyamet koptu. Güneş yok oldu. Dağlar, plajlardaki kumlar gibi paramparça oldu. Beklenen etkinin aksine, kıyamet cenneti bile yok etti. Geriye kıyametten sonra kalan dünya (End) ve Cehennem (Nether) kaldı. Güneş yok olduktan sonra dünyanın geri kalanı -224 dereceye düştü. Bu soğuğa dayanamayan çoğu insan öldü. Bir kısmı Nether'e kaçtı. Ama orası da çok sıcaktı ve bazıları domuzadamlara dönüştü. Kalanlar End'de sıkı sıkı giyinip köy yaptılar ve kendi güneşlerini yaptılar. Nether'dekiler de kendi köylerini yapıp yaşamaya başladılar. Ta ki Wither, Nether köyüne saldırana kadar.

Amaç= Wither'i yok etmek ve köye Dünya'daki yaşamı geri getirmek.