mineZ nedir(kısaca), taktikler ve orjinal mineZ İP(shotbow)

Sizce mineZ güzel mi?(Bilmeyenler bilmiyorum desin, sadece shotbow da oynayanlar cevap versin)

• Kullanılan toplam oy
    5

mmertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, belki de çoğunuz mineZ yi biliyosunuz fakat mineZ nin birçok taklit server a var. Belki de sizde bir sahte veya taklitte oynadığınız için sıkılıyorsunuz.

**orjinal** mineZ nin ip: (Pre olmalısınız, 7/24 açık)
eu.shotbow.net (Avrupa, daha hızlı)
us.shotbow.net (Amerika)

İlk olarak mineZ bir kariyer hayatta kalma server ı dır. Kariyer demek şu demektir:
Hunger Games teki gibi oyun bitince ölsen de ölmesende eşyaların gidicek şeklinde değil demektir.
mineZ nin kendine özel haritası vardır, block kırılamaz ve koyulamaz(cobweb, kaktüs ve pasta hariç ama onlarda her aksam saat 7 de silinir)
Haritaya www.minezmap.com adresinden bakabilirsiniz.
mineZ de eşyalar sandıklardan toplanır. Sandikların birçok türü vardır. Kuzeye gittikçe sandıklar iyileşir. Türler:
Civ_common: Temel malzemeler
Civ_store: Yemek
Civ_tool: Alet
Civ_hospital: İyileştirme iksiri(Kendiliginden can dolmaz)

Mil_common: Silah, zırh (en düşük seviye)
Mil_uncommon: " (bir iyisi)
Mil_rair: " "
Mil_epic: " En iyisi
Sandikların yerlerini ve içinden çıkanlara bakmak için www.minezmap.com

Şimdilik bu kadar yazıcam çünkü ayın 14 ünde mineZ update lenicek. Çoğu sey değişicek. Yanlış bilgi olmasın. Ve birkaç not:

-Ben burada ne kadar yazsamda bitiremem kendiniz denemeniz lazım ama lehamam'ın mineZ serisini izlerseniz çoğu seyi kavrarsınız.(Youtube'a "lehamam minez" yazın. Kanal adı lehamam olucak taklitlerden sakının, toplam 18 video tavsiyem hepsini izleyin ve çok zormuş demeyin aslında onlar biraz beceriksiz :p )

-mineZ nin orjinal yapımcısı Shotbow Network'dür.

-Burada amacım size açıklamak değil sadece yönlendirmekti çünkü anlatmakla hem anlaşılmaz hem de bitmez.

-DİKKAT: Baya kasılınca ölmek piskolojinizi bozabilir.

-Ilk başlarda biraz zor gelebilir ama şu mantığı unutmayın: "Güneyde hazırlan, kuzeyde kasıl."

-Sen kimsin de bize anlatıyon diyen çok bilmişlere söylüyorum. Kullanıcı adınızı yazın bir gün karşılaşırsak full iron ve dia kılıç Al hasa'dan Romero'ya bile üşenmeden gelip sizi keserim adam olun.

-mineZ de dungeonlar var ve sonlarına Legendary İtems lar var. Bunlar bazen çok işe yarayabiliyor. (Bazı dungeonlar çoooooooooook zor, Örn: Bysford Labs, Frostbain Catacoms, yapabilirseniz şunlar çıkıyo(Sadece onemlileri yazıyorum):

-Bysford Labs= Overkill(Dia kılıç-İron set e 2 kalp vuruyo ilk vuruşta sonra sana 10 sn weakness veriyo. Geri kalanda 1 kalp vuruyo yani normal dia kılıçla eşit)

-Frostbain Catacombs= Shotbow(yay-Tek atışa 6-8 ok atıyo, isabet eden "her" ok full cekilmiş bir yayın 1 okuna eşit)

-En kolay dungeonlar: Simoons song dungeon(Simoons song), Cave of the dead lady(Thorned Crown)

-Simoons song(Demir kılıç-Hasar vermiyo ancak %25 ihtimalle adamı efsane uçuruyo(Tahminim knocback 10) geriye(Eğer zıplıyosa uzaya gidiyo :D). Eğer bir tepenin üstündeyseniz adam aşağı düşüp ölüyo ve size özelden sövüyo :D

-Thorned Crown(Deri kask-Bildiğin dikenler 3 büyülü deri kask, ama almak için grapple(Onu da mı ben yazıyım az araştır :D) lazım.

-Bu server amerikandır.

mineZ ye girmenizi tavsiye ederim ama ayin 14 ünden önce girip güncellemeden önceki halini görün bence. Ve unutmayın PREMİUM hesap lazım.

Herkese iyi oyunlar...

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minez Zaten DayZ den uyarlanmış halidir Hayatta kalma survial Hg oyununa benzeyen bir oyun kısaca

mmertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minez Zaten DayZ den uyarlanmış halidir Hayatta kalma survial Hg oyununa benzeyen bir oyun kısaca
Bence kesinlikle yanılıyorsun. Daha önce hiç mineZ oynadın mı? Oynadıysan shotbow da mı değil mi? Birde mineZ de kuzeyde senden daha iyi bir adamı kesip iron set olmanın zevkini hiçbir server vermez.

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence kesinlikle yanılıyorsun. Daha önce hiç mineZ oynadın mı? Oynadıysan shotbow da mı değil mi? Birde mineZ de kuzeyde senden daha iyi bir adamı kesip iron set olmanın zevkini hiçbir server vermez.
Birkere 'Kesinlikle' Tabirini söylemek için gerekli verilere sahip değilsin bilgin 1 cümlenden anlayamassın ve daha önce minez oynadım Sence Neden MineZ ile DayZ deki son harfler büyük ? Ve Bana göre Oyunda demir set yerine Kılıçlar yerine silahlar daha iyi geliyor. Ayrıca Dayz oynadınmı merak ediyorum oynamadıysan (bence oynamadın) Ne kadar benzediğini görürsün

mmertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1. Si DayZ oynadım
2. Si oradaki kesinlikleden önce *Bence* diye bir ifade var.
3. Sü Hunger Games e benzer diye bir şey yok

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1. Si DayZ oynadım
2. Si oradaki kesinlikleden önce *Bence* diye bir ifade var.
3. Sü Hunger Games e benzer diye bir şey yok
O zaman senin edebiyatin 2 olmasi gerek oznellik ile nesnelligi ayni kullaniyorsun
Benzer demedim benziyor dedim

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi