Mini İnceleme / Russian Bias!: War Thunder

Sizce en iyi avcı jet hangisidir?

• F9F-8

Kullanılan: 0 0.0%
  • CL-13A Sabre Mk 5

• MiG-15bis

• Ho 229 V3

• La-15

• MiG-17

• Yak-30

• Hunter F1

• Meteor F. Mk 8 G.41K

• Sea Venom FAW.20

• Ki-200

• F-86F-30 Sabre

• G.91 R/1

• F-84G-21-RE

• Kullanılan toplam oy
    2

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Russian Bias!: War Thunder

Ön Söz:
Evet beni forumda War Thunder'ci olarak bilirsiniz zaten. O kadar bu oyundan bahsettim fakat bakıyorum ki bir tanıtım konusu yapmamışım. 2016'da başladığım bir oyundur kendisi. Bu oyun aşırı P2W'e kaçmayan muazzam 2.Dünya Savaşı oyunudur.

Merhaba arkadaşlar konuma hoş geldiniz.
Bugün fazla detaya girmeden Steam'de War Thunder adlı oyunu tanıtacağım.
Eğer çayınız hazırsa uzatmadan başlayalım :cay:

War Thunder Hakkında

War Thunder, 2. Dünya Savaşı ve Kore Savaşı araçlarının kullandığı, Windows, Linux, Mac ve PlayStation®4’te oynanabilen ücretsiz bir cross-platform oyundur. Geliştirilme aşamasında olan bir ortamda önemli hava, kara ve deniz savaşları dünyanın her yerinden oyuncularla birlikte yapılır.

Avcı uçaklarıyla eşsiz sertlikteki it dalaşlarına katılabilir, bir ağır bombardıman uçağı kumandanının ağrı sorumluluğunu hissedebilir ya da bir taarruz uçağında rakiplerinize isabetli saldırılar yaparken savaşın sıcağını yakınınızda hissedebilirsiniz. Bunun dışında kara birimlerinin öncülerine katılabilir ve muharebe alanının hakimiyeti için savaşabilirsiniz: Muhteşem bir zırha ve ateş gücüne sahip bir ağır tank kullanabilir, hafif veya orta tankınızın hızı ve manevra kabiliyetiyle takımınıza avantaj sağlayabilir, uçaksavar araçlar ile gökleri izleyerek takımınızı hava saldırılarına karşı koruyabilirsiniz - tercih sizin.

Gelecekte oyuncuların yelken açarak, denizler için savaşmasına ve birbirinden farklı savaş gemilerine kumanda etmesine de izin verilecek. Bu, oyuna destansı bir büyüklük katacak.

Sistem Gereksinimleri

Aynı benim gibi bir tost makinesine sahip iseniz ayarlardan "Ultra Low Quality" seçeneğini aktif edebilirsiniz. Böylece rahatça oyununuza devam edebilirsiniz.

En İyi İnceleme

Yeni başlayanlara Almanya önerilmez. İlk tercih İngiltere veya Rusya olmalıdır.
3 adet gerçekçilik seviyesi vardır.

Arcade - Shooter oyunlarına benzemektedir. (Mouse Klavye)
Realistic - Ustalaştıktan sonra denenmelidir. (Mouse Klavye)
Simulator - Usta pilotların tercihi gerçeğine yakın fizikler ve yalnızca kokpit kamerası. (Joystick)

Uçakları 3 ana gruba ayırabiliriz.

Fighter: Yani savaşçı sınıf. Bunlar it dalaşı uçaklarıdır. Düşman uçaklarını vurmak isteyenler fighter sınıfını tercih ederler. (Örnek: BF 109 serisi Almanya, Lag-La serisi Rusya, F serisi Amerika, AxMx serisi Japonya, Spitfire serisi İngiltere)

Attacker: Asıl amaçları yer hedefleridir ve atış güçleri oldukça yüksektir. Fighterlara göre daha güçlü zırhları vardır. Manevra ve hız konusunda çok iyi olmasalar da yeri geldiğinde it dalaşına girebilecek kapasitededirler.
Attacker tipi uçaklara IL-2'yi (Rusya) örnek olarak gösterebiliriz.

Bomber: Benim uçak vurmayla işim olmaz diyenlerin tercihi. Yüksekten yüksekten uçup bilmem kaç ton bombasını gariban yer ünitelerinin üstüne bırakmak isteyenler bomber tipi uçaklarla oynamaktadırlar. Sağlam zırhları vardır ve düşürülmesi diğer tipteki uçaklara göre zordur. Hava hedeflerini ancak uçağın bazı kısımlarına yerleştirilmiş makineli tüfekler ile vurabilir. (oyuncu tarafından kullanılabilir.)

Uçakları 3 ana gruba ayırdık ancak bu toplam 3 tip uçak var demek değil.
Oyunda tahminimce 100 civarında uçak mevcut (updateler ile yeni uçaklar eklenebiliyor) ve her uçağın karakteristiği farklı.
Bazı uçaklar çok iyi manevra yapabilirken, bazıları o kadar iyi manevra yapamaz ancak hızlıdır.
Bazıları da yüksek atış gücü ve zırha sahiptir ancak hız ve manevra konusunda zayıftır.

Son olarak:
Oyunu oynaması kolay ancak ustalaşması zordur.
Başlangıç olarak oyuna girip kırmızılara saldırmanız yeterli. Dedik ya oynaması kolay.
Ustalaşma kısmı için. Ustalaşmanın sonu yok. En basit örnek, uçağınızı ve rakibin uçağını tanımak ya da taktiksel manevraları bilmek.

Değerlendirme
Bu oyuna puanım: 14/15

999999999/15
Oyun gayet güzel. Fakat biraz daha geliştirilmesi gerek. Örneğin; uçak yere düştüğünde uçağın tamamen parçalanmaması (sadece kanatları vs patlayıp, parçalanıyor). Ve dahası da var tabii.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Hatalarım varsa lütfen belirtin. Peki siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!
İyi forumlar.

Son olarak izlemenizi tavsiye ettiğim bir video:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
İşte ya, böyle incelemeler olmalı.

+1 "Füze" Başarımı kazanıldı.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
heroes and generals tavsiye ederim bunun yerine :)