Mirror’s Edge İnceleme

pwontbe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Mirror's Edge İnceleme

Öncelikle hepinize merhaba değerli forum üyeleri.Bugün "Mirror's Edge" adlı video oyununun incelemesini yapacağız,dilerseniz geçelim.

146712

Mirror's Edge,Electronic Arts tarafından 13 Ocak 2009'da piyasaya sürülen hikaye odaklı ve birinci şahıs bir video oyunudur.Hikaye,totaliter rejime sahip ve diktatörlüğün ön planda olduğu bir ülkede geçiyor,fakat burada yasa dışı işler çatılarda dönüyor!
Runner adını verdiğimiz kuryeler,verilen paketleri çatılardan iletiyor.Hikayenin fazlasıyla sürükleyici olmasıyla birlikte,harita da fazlasıyla minimal(sade) tutulmuş.Keza çok hoş duruyor.
Bu konu dışında biraz da grafiklerden bahsetmek istiyorum.Grafikleri,her ne kadar çizgisel olsa da oyun atmosferini çok olumlu etkiliyor.Keza piyasaya sürüldüğü döneme bakmamız bile bize fazlasıyla iyi olduğunu gösteriyor.Ancak bir problem var.Oyun,konsollarda daha iyi bir performans gösteriyor.

146713

Glass şehrinin çatılarında serbest koşular yapan Faith'in,yaptığı yanlış seçim sonucu tüm dünyası tersine dönmektedir.Çünkü güçlü bir şirket olan Conglomerate'e karşı bir mücadeleye çekilmiştir.
Oyun,ilk başlarda her ne kadar zorlasa da sonradan bağımlılık yapar hale geliyor.10-13 arası bir oynanış süresi bulunuyor.Ayrıca oyunun türkçe yaması birçok web sitede bulunmakta.

146714

Açıkçası uzun zamandır yaşadığım en ilginç oyun deneyimlerimden biriydi.Bir ara gerçekten polislerden kaçıyormuş hissine kapıldım.Sesler çok iyi seçilmiş.O nedenle kulaklıkla oynamanızı tavsiye ediyorum.Biraz da sistem gereksinimlerinden bahsetmek istiyorum;
  • İşlemci: Intel Pentium 4 3.0 GHz veya daha üstü
  • RAM: 1 GB
  • Ekran kartı: 256 MB yerel bellekli, Shader Model 3.0 (SM 3.0) destekli ekran kartı veya daha üstü
  • Boş disk alanı: 8 GB
Kısacası her bilgisayarın kaldıracağı türden düşük sistemli bir oyun olması da kafamda bir artı olarak kalmadı değil.

146715

unnamed.png

Sonuç olarak Mirror's Edge,farklılıklar arayanlar için birebir bir oyun olmuş.Muhtemelen başına geçip bir oturuşta bitirip,bir daha oynamayacağınız bir oyun olacaktır.Benim başka söyleyecek sözüm yok.Siz de girip Faith ile bu deneyimi yaşamalısınız.İyi eğlenceler.​

Son düzenleme:

EchTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mirror's edge, cidden iyi bir oyun. parkur deneyimini iyi yaşatıyor.

DonsuzTurkk

java
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kaliteli bir oyun. Bilgilendirdiğin için teşekkürler, ellerine sağlık.

Tiltsin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Konu Düzeni sade olmasına rağmen beğendim,kısa ama öz bir inceleme olmuş.,Yararlı ve güzel bir inceleme.
:polis::1:

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Parkur yapmayı sevmediğim için dönüp de bakmadığım oyun ama oynayanları çokça mutlu ediyor anladığım kadarıyla. Eline sağlık ^^.

ankaly

rise above it'
Emektar Üye
En iyi cevaplar
24
Ruh hali
Kesinlikle oynamayı düşünüyorum, konu faydalı olmuş eline sağlık.

pwontbe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Parkur yapmayı sevmediğim için dönüp de bakmadığım oyun ama oynayanları çokça mutlu ediyor anladığım kadarıyla. Eline sağlık ^^.
Muhtemelen öyledir.Ama bir denemeni tavsiye ederim.Teşekkürler yorumun için :)

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Faydalı bir konu olmuş. Denemeyi düşünmedim değil. :hmm1: