MMORPG

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ya her şey iyi güzel istediğim kadar mükemmel sistem yap, sorunsuz olsun, eğlenceli olsun, her türlü olanak sağlansın her şey oyuncuda bitiyor. Şu an Türkiye'de MMORPG'ler çok çok tutulmuyor, ki çoğu da sorunsuz güzel çalışıyor ama oyuncu işte Türk oyuncusu (sadece Türklerde değil bu ama Türklerde çok fazla :() naparsın zora gelemiyor, kolaya kaçmaya çalışıyor, doğal olarak da "lapisli" sunucular dışında oynanan pek bir sunucu yok.Fazla oyuncu ama kötü oyuncu olsun kötü bir şey, az oyuncu olsun iyi oyuncu olsun yine kötü, Türkiye'de o dengeyi sağlayabilen server yok diyebilirim.Ha sistemi vs. sorarsan her şekilde güzel MMORPG'nin sistemi kötü olsa zaten MMORPG olmaz ki bana göre hikaye daha önemli bir RPG'de boş boş gezin, en iyi ol, arenada kapış vs. hiçbirinin düzgün bir amacı yok en iyi sadece 1 kişi olabilir kalan oyuncular napsın ? Onlara da bir amaç lazım işte burada Düzgün Hikaye gerekli ve bu hikaye gerektiği yerde tam bir bütün, gerektiği yerde tam bir olaylar zinciri olmalı bu olaylar zincirini de hikayenin dışında tutmalısın ki yan görevler olabilsin, yan görevler bazen zincir bazen olay olmalı, bazı yan görevler asıl görevleri tamamlamalı, bazısı asıl görevi başlatmalı, ama bunu yaparken de hikaye ile alakasız olmamalı, ama hikayenin kendisi de olmamalı.Kısaca; yan görevler olmalı ancak ne hikayenin dışında olacak ne de içinde, hikaye onlar olmadan da olacak ancak onlar olunca apayrı bir değer kazanacak. Zaten bunu yaparsan oyuncu da çekersin, oyuncuların hikayeye bağlı da kalır.Ki şu an böyle bir sunucu yok gibi.Hepsinde bir yer kopuk, ya hikayeye göre hareket edilmiyor ya da hikaye bitince yapacak bir şey kalmıyor. Kısaca zor ama meyvesi bol bir iş *-*

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Ha bu arada benim görüşümce oyundaki oyuncunun can barının kullanılmaması düzen için daha sağlıklı olacaktır, tabi yaparım diyorsan yaparsın kalplerle lakin bence onlar olduğu gibi kalmalı ve farklı olarak bir int verilmeli.

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kalpler gene 10 tane ama yukarıda bar da can yüzdesi ve hayat puanı degeri var :) mesela 5 kalp kalırsa

Hp 700/1400 oluyor :) can yüzdesi %50

Sent from my iPhone using Tapatalk

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ve sorunsuz çalışmakta lag yapmıyor :)

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Kalpler gene 10 tane ama yukarıda bar da can yüzdesi ve hayat puanı degeri var :) mesela 5 kalp kalırsa

Hp 700/1400 oluyor :) can yüzdesi %50

Az önce aynı sistemi detaylarıyla kodladım ki pek zor bir şey değil (Java ile), saniyelik can regenine kadar ayarlayabildiğin bir tane. Güzel sistem ya, beni Skype silmişsin galiba eklersen yardımcı olmaya çalışırım. karahan.buhan79

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hayır silmedim üstad , sadece eskisi kadar girmiyorum derslere verdim kendimi :D
Benimkinde ayarlama yok :) oyuncu üzerinde yapılan degişiklik, bi değişkene atama falan yok yani :) ondan serverda em sorunsuz çalışan özellik diyebiliriz