İstek mobdan düşen itemi sadece öldüren kişinin alabilmesi

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herkese merhabalar, sizlerden şöyle bir Skript isteğim olacak;

mesela zombi öldürünce zombiden düşen itemi sadece zombiyi öldüren kişi alacak ve yapılabilirse düşen itemin üstünde öldüren kişinin ismi yazacak. yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Herkese merhabalar, sizlerden şöyle bir Skript isteğim olacak;

mesela zombi öldürünce zombiden düşen itemi sadece zombiyi öldüren kişi alacak ve yapılabilirse düşen itemin üstünde öldüren kişinin ismi yazacak. yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Yere düşürmek yerine direkt oyuncunun envanterine ışınlanması daha kolay olur sanırım. @na2000 Müsait olunca yardımcı olacaktır .) İyi günler.

Son düzenleme:

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yere düşürmek yerine direkt oyuncunun envanterine ışınlanması daha kolay olur sanırım. @na2000 Müsait olunca yardımcı olacaktır .) İyi günler.
Bunu düşündüm fakat envanter dolu olursa yere düşecek. Bu çok kafama atmamıştı,
yardımcı olan olmazsa sanırım öyle yapacağım.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Düşen itemların ismi değiştirilse? Mob öldüğünde yere düşen itemların adını öldüren oyuncunun adı olarak ayarlasın, pickuplayan oyuncuyla itemın adı aynı değil ise cancellasın.

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Düşen itemların ismi değiştirilse? Mob öldüğünde yere düşen itemların adını öldüren oyuncunun adı olarak ayarlasın, pickuplayan oyuncuyla itemın adı aynı değil ise cancellasın.
Öneriniz için teşekkür ederim fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Öneriniz için teşekkür ederim fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.
on death eventinin altında droplanan itemları geçici bi liste değişkenine at sonra dropları clearla. Daha sonra listeyi loopla her looplanan itemın adı attacker'ın adıyla aynı olacak şekilde düşsün. Pickup eventinin altında da pickuplanan eşyanın adı eğer bir oyuncunun adıysa ve pickuplayan oyuncuyla ismi aynı değil ise cancella. Çokta zor değil bence.

Yapamayabilirsin diye ben gene de kodu aşağıya bırakıyorum. (Test etmedim ama çalışması lazım.)
Kod:
on death:
    victim is not a player
    attacker is a player
    set {_list::*} to drops
    clear drops
    wait 1 tick
    loop {_list::*}:
        set {_i} to loop-value
        drop 1 of {_i} named "%attacker%"

on pickup:
    set {_p} to player
    loop all players:
        if name of event-item is "%loop-player%":
            set {_lp} to loop-player
            if {_p} is not {_lp}:
                cancel event
                stop
Ayrıca tüm oyuncuları looplatmak yerine daha verimli bir yolu olabilir, sonuçta her item pickupladığımızda tüm oyuncuları looplatması biraz saçma. Başka bir yolunu bulursanız öyle yapın bu şekilde pek tavsiye etmiyorum.
Zaten ben sadece bir öneride bulundum daha iyi bir yolu vardır bence. Her mobdan düşen itemın adını niye değiştirelim ki? Bence pek mantıklı değil.

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
on death eventinin altında droplanan itemları geçici bi liste değişkenine at sonra dropları clearla. Daha sonra listeyi loopla her looplanan itemın adı attacker'ın adıyla aynı olacak şekilde düşsün. Pickup eventinin altında da pickuplanan eşyanın adı eğer bir oyuncunun adıysa ve pickuplayan oyuncuyla ismi aynı değil ise cancella. Çokta zor değil bence.

Yapamayabilirsin diye ben gene de kodu aşağıya bırakıyorum. (Test etmedim ama çalışması lazım.)
Kod:
on death:
    victim is not a player
    attacker is a player
    set {_list::*} to drops
    clear drops
    wait 1 tick
    loop {_list::*}:
        set {_i} to loop-value
        drop 1 of {_i} named "%attacker%"

on pickup:
    set {_p} to player
    loop all players:
        if name of event-item is "%loop-player%":
            set {_lp} to loop-player
            if {_p} is not {_lp}:
                cancel event
                stop
Ayrıca tüm oyuncuları looplatmak yerine daha verimli bir yolu olabilir, sonuçta her item pickupladığımızda tüm oyuncuları looplatması biraz saçma. Başka bir yolunu bulursanız öyle yapın bu şekilde pek tavsiye etmiyorum.
Zaten ben sadece bir öneride bulundum daha iyi bir yolu vardır bence. Her mobdan düşen itemın adını niye değiştirelim ki? Bence pek mantıklı değil.
Teşekkür ederim. kodu birazdan deneyeceğim fakat üzgünüm ki itemin adını oyuncunun ismi yapmasını istememiştim, oyuncunun ismi itemin üstünde hologram olarak çıkmasını istemiştim, hologram diye belirtmediğim üzgünüm.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Teşekkür ederim. kodu birazdan deneyeceğim fakat üzgünüm ki itemin adını oyuncunun ismi yapmasını istememiştim, oyuncunun ismi itemin üstünde hologram olarak çıkmasını istemiştim, hologram diye belirtmediğim üzgünüm.
Ya zaten item'ın adını oyuncunun adı olarak ayarlama fikri benimde hoşuma gitmiyor sadece fikir vermek için söylemiştim. Hologram yapmak çok sıkıntı değil de itemı sadece öldüren oyuncunun alması için isim verme ve direk envantere verme dışında aklıma bir yol gelmiyor... Aklınızda bulunan herhangi bir yol var mı belki yapabilirim?

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya zaten item'ın adını oyuncunun adı olarak ayarlama fikri benimde hoşuma gitmiyor sadece fikir vermek için söylemiştim. Hologram yapmak çok sıkıntı değil de itemı sadece öldüren oyuncunun alması için isim verme ve direk envantere verme dışında aklıma bir yol gelmiyor... Aklınızda bulunan herhangi bir yol var mı belki yapabilirim?
Haklısınız, bende çok kararsız olduğum için bu konuyu açmıştım, benimde aklıma bir fikir gelmiyor. Sanırım sadece mobdan düşen değerli eşyaların oyuncunun envanterine gitmesini sağlayacağım, bunu ben yaparım. yardımcı olup ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. iyi forumlar.

_EnesBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba, benim aklıma bir fikir geldi size danışmak istedim. fikrim şu şekilde;

siz itemi öldüren oyuncunun alabilmesi için isim vererek alabilmesi gibi bir fikir sunmuştunuz, acaba item düşünce ilk önce oyuncunun ismi, itemi aldıktan sonra itemi silip give olayı ile geri mi versek. çok mantıklı bir fikir değil fakat olmazsa düşen itemin üstünde oyuncunun ismi hologram olarak olmasını sağlayabilir misiniz ? yardımcı olursanız sevinirim.

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Merhaba, benim aklıma bir fikir geldi size danışmak istedim. fikrim şu şekilde;

siz itemi öldüren oyuncunun alabilmesi için isim vererek alabilmesi gibi bir fikir sunmuştunuz, acaba item düşünce ilk önce oyuncunun ismi, itemi aldıktan sonra itemi silip give olayı ile geri mi versek. çok mantıklı bir fikir değil fakat olmazsa düşen itemin üstünde oyuncunun ismi hologram olarak olmasını sağlayabilir misiniz ? yardımcı olursanız sevinirim.
Bunun için çalışan profesyonel skript yazanlar var,o arkadaş biraz aktif değil sanırım.