Mod Yazım Rehberi 1.7.2 Ders 3 - Item Nasıl Yapılır ?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Bir Mobu her ayrıntısıyla yap ta göreyim. Ben sana modellemeyi atayım hareketlerini falan hepsini yap...
Mod yazmak kolaydır dedim, mob eklemek değil, ve mod yazmak demek bir mobu her ayrıntısıyla yapmak demekte değildir.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Bu da başka sendrom. İnsanları kendinden çok büyük görmek :)
dostum ben "Kendini Beğenmiş" Bir İnsan Değilim Ben Herkesle Eşittim. Herkes Benlede Eşittir Ama Herkesin Farkli Yetenekleri Vardir. ._. O Yeteneklere Görede Yapabilme Olasılğı Söylenebilir. ._.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mod yazmak nedir açıklayabilir misiniz Prof. Doc. Kadir Berk?
Ben ne profesörüm ne de doktor. Zaten doktor olmak istemem profesörlüğe küçükken merakım vardı şimdi yok. Mod yazmak, çok anlamı var hangini anlatayım ? (Minecraft , diğer oyunlar , kağıt ?)
demedin üstün görüyosun dedin ben kendimi üstün görürsem başkalarindan kendini beğenmiş olurum işte bu yüzden.
Şimdi Sakinleşelim lo :D
Sen başkalarını çok büyük görüyorsun kendini değil :)

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ben ne profesörüm ne de doktor. Zaten doktor olmak istemem profesörlüğe küçükken merakım vardı şimdi yok. Mod yazmak, çok anlamı var hangini anlatayım ? (Minecraft , diğer oyunlar , kağıt ?)

Sen başkalarını çok büyük görüyorsun kendini değil :)
Minecraft yazi ver ordan. :)
Ben Başkalarini Yeteneklerine göre Ordaki Konuya göre üstün görürüm. ._.
Schaffer79 Ben Taniyorum senden Önce. Onla Tekkitte taniştik anladin mi dostum Ben onun neler yapabileceğini biliyorum. O yüzden onu bu konuda üstün gördüm.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft yazi ver ordan. :)
Mod yazmak, kişisel olarak oyuna yeni şeyler eklemek demektir. Bunlar isteğe bağlıdır, yani istediğin olanaklı olan her şeyi oyuna ekleyebilirsin... tabii ki de belirli şeyleri bilmen gerek. Metodlar , kodlar. Bazıları çok karmaşık, bazıları ise aklına oturacak kadar kolaydır. Mod yazmak, eclipse ile oyuna istediğini belirli miktarda belirli özellik sınırında ve konulan sınıra kadar istenilen şeyleri eklemektir. şu an dünyada var olan tüm modlar sadece rastgele olasılıklar (Anlatması biraz zor) arasından çıkmıştır. Yani Dünyada yapılmış/Yapılmamış her mod bir olasılık olduğu için yapılabilir... (Ortalık karıştı...)
Bir sonraki ders konusunu da açtım haberiniz olsun...

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Mod yazmak, kişisel olarak oyuna yeni şeyler eklemek demektir. Bunlar isteğe bağlıdır, yani istediğin olanaklı olan her şeyi oyuna ekleyebilirsin... tabii ki de belirli şeyleri bilmen gerek. Metodlar , kodlar. Bazıları çok karmaşık, bazıları ise aklına oturacak kadar kolaydır. Mod yazmak, eclipse ile oyuna istediğini belirli miktarda belirli özellik sınırında ve konulan sınıra kadar istenilen şeyleri eklemektir. şu an dünyada var olan tüm modlar sadece rastgele olasılıklar (Anlatması biraz zor) arasından çıkmıştır. Yani Dünyada yapılmış/Yapılmamış her mod bir olasılık olduğu için yapılabilir... (Ortalık karıştı...)
hemen orayi çökertmeye geliyorum xd.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Kendin dedin oyuna texturesiz bir item eklemek bile bir mod diye geçer. 10 yaşından büyük bir engeli olmayan herkes kolayca Java öğrenebilir çok büyük bir şartı yok. Notch'un Java'ya 9 yaşında başlandığı söyleniyor.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Kendin dedin oyuna texturesiz bir item eklemek bile bir mod diye geçer. 10 yaşından büyük bir engeli olmayan herkes kolayca Java öğrenebilir çok büyük bir şartı yok. Notch'un Java'ya 9 yaşında başlandığı söyleniyor.
Adam Java Başlamiş Minecraft'i Yapmiş bea. :)