Modlu Minecraft Donuyor

1000Dragoon

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, sorunum başlıkta yazdığı gibi yüklediğimiz modlar yüzünden Minecraft'ta donmalar oluyor. Ben arkadaşımla beraber server kurup oynuyorduk. Fakat her oynamamızda bir kasma oluyordu. İkimiz de sistemi yükselttik ama hala kastığını gördük. Modları azalttık. İlk başta 70 tane olan mod sayısını 29'a düşürdük. Ayrıca ben üstüne Optifine yüklendiğinde gözüken bütün grafik ayarlarını en düşüğe getirdim. FPS açısından sorun yok. En kötü ayarlarda 200-400 arası FPS alıyorum. Fakat sorun bu değil asıl sorun 10-15 saniye aralıklarla ani FPS düşmesi sonucu donma. Yani ben 400 FPS civarında oynarken oyunu bir an geliyor çok ani bir şekilde 400'den 0'a düşüyor. Artık ne yapacağımızı bilemiyoruz. Elimizden ne geliyorsa yaptık. Şu donma sorununu bir türlü çözemedik. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:

12 GB RAM ( Kullanılabilir Miktar 9,95 GB )
AMD FX 8320 Eight-Core Processor 3,76 GHz
NVidia GeForce GTX 750 Ti 2 GB 128 Bit
Windows 10 Pro 64 Bit

Arkadaşımın Sistemi:

12 GB RAM
Intel Core i3-3210 3,20 GHz
AMD Radeon R7 370 2 GB 256 Bit
Windows 10 Pro 64 Bit

4EVERMC2013

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sistem İyi Amd Olması Kötü Isınan Bir Markadır Kendisi ? Uzun SÜre Oynuyuncamı FPS Düşüşü Oluyor Yoksa Başlardamı
EDİT:AMD'ye kötü demiyorum iyi bir ekran karttı sadece ısınıyor

4EVERMC2013

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hayır başlarda da oluyor her türlü donuyor.
Modlarla İlgili Bir Sıkıntı Olabilir Dicektim Ama Modları Düşürdük Dediniz Biraz Araştırma Yapayım Çevreme Sorayım Cevap Yazarım

Maalesef Bulamadım Oyuna Ram Vermeyi Deneyebilirsiniz.

1000Dragoon

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Denedik onu da denedik RAM verdikçe daha çok kasıyor FPS de düşüyor anlamadım gitti.