Haber Mojang Geliştiricileri, Minecraft Su Altı Güncellemesi Hakkında Konuştu!

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali

javad.Jpeg

Mojang Geliştiricileri, Minecraft Su Altı Güncellemesi Hakkında Konuştu!
Minecraft Java oyuncuları! Şimdiden Minecraft Su Altı Güncellemesi ile beraber gelecek olan özelliklerin bir kısmının yer aldığı bir Snapshotun oynanabileceğini biliyor muydunuz? Evet, bu doğru! Bunun için, alttaki bağlantıdan Minecraft Kaplumbağa konusuna ulaşabilirsiniz.
forum.gamer.com.tr/konu/minecraft-kaplumbaga.389326/
Söylemek isteriz ki, o snapshot versiyonunda bulunan birçok şey geçici olabilir, çünkü fikirler ile güncellemeler çıkıyor.

Su Altı Güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Mojang ofisimizde Java bölümüne girdim. Jens Bergensten, Agnes Larsson ve Jason Major ile konuştum. Beni dışarı atmak yerine, sorularıma cevap verdiler. Teşekkürler beyler!

50d2e09dead979ef134625dc640acbe2-ONE.jpeg

"Su altında yaşamı kolaylaştırmak istiyoruz." dedi Jens. Yeni yüzme animasyonları, daha hızlı su altı hareketi ve sıkışık ışık seviyesi gibi su altında görmeyi kolaylaştıran şeyler getirilecekmiş. Ayrıca su altı güncellemesinde arkada yatan bazı yenilikleri söyledi.
Ah, fakat bu snapshot versiyonlarının yıldızlarını hem suda, hem karada bulacaksınız. Yani kaplumbağalar! Oyuncularımız, Aralık ayından, bu güne olan yeniden değişimi fark edebilirler.
"Onlar artık daha büyükler" dedi Agnes. "Deniz kaplumbağaları, gerçek hayatta gerçekten büyükler. Doğru hissetmenizi sağlayacaktır."

kaplumbaga.jpg

Çok şirin olmalarının dışında -kırılgan kalbim almayabilir- kaplumbağalar, oldukça karışık yeni yaratıklardandır. Kaplumbağalar, aynı gerçek hayatta olduğu gibi nereye açılırsa açılsınlar, ilk kıyılarına geri dönerler. Ne kadar uzakta olursa olsun, onların da bir evi var yahu!
Daha fazla kaplumbağa ister misiniz? Evet, onları denizde otlatın! Agnes, "Aşk moduna giriş yapacaklar ve bir yumurta oluşacak!" dedi. "Yumurtayı, kıyıdaki evlerine koyacaklardır. Yumurtalar taşınsa bile, yavru kaplumbağalar annelerinin benimsedikleri kıyılara geri döneceklerdir."

kaplum.jpeg

Fakat oradaki kimse, çocuk bakımının kolay olduğunu söylemedi. Dolayısıyla, dünyaya eğer yavru kaplumbağa getirecekseniz, onları korumaya hazırlansanız iyi olur. Agnes, "Bazı canavar ruhlu canavarlar, onlara saldırabilir!" uyarısında bulundu."Onlar çok tatlı, çok şirin ama o lanet canavarlar..." aman Allah'ım, lanet olsun! Nasıl öldürürsünüz? "Ama hayat böyle, doğanın kanunu."

Eğer bunun gerçekleşmesini istemiyorsanız(canavar değilseniz istemezsiniz zaten) bu küçük kaplumbağaları lütfen koruyun!
Hayat böyle, maalesef. Aslında şimdi biraz daha tehlikeli olacak. Eğer okumayı bırakmazsanız, karşınızda Minecon oylamalarının kazananı, Mob B - Karanlık Havanın Terörü artık bir Hayalet olarak biliniyor!

hayalet.jpeg

Bu canavar, uykusuna öncelik vermeyen oyuncuları cezalandırır! Jens, "Hayalet, 5 gün boyunca uyumayan oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu yüzden oyuncular 1 saat oynayıp kapatabilir." dedi.
"Gökyüzünün altında olmalı ve geceleri doğmalı. Fakat bu snapshot versiyonunda, sadece End dünyasında ortaya çıkıyor... ilginç bir geri-bildirim!"
O zaman madem bu hata var, siz de End dünyasında uyumayın, ne olur ne olmaz şimdi. Peki her şeyi bir kenara alalım, neden 5 gün?

cizim.jpg

Hayaletin gerçek tasarımı!

Jens, "Hayaletin ilk gecede doğmasını engelleyen bir takım kurallara sahip olmasını istedim." dedi.
Agnes, "Bunu kaplumbağa yumurtasına bağlamak istedik." diye ekledi. "Gece boyunca durursanız, yumurtalar çok daha hızlı büyür." yani bir yavru kaplumbağanın olmasını istiyorsanız, bir hayalet tarafından ziyaret edilebilme olasılığınız çok yüksek...
Jens, bir riskin ne kadar tehlikeli olduğunu vurgular. "Savaşmak gerçekten çok kötü ve mantıklı değil. Vurmak gerçekten zor, uçup sonradan geri saldırıyorlar. Gerçekten de korkunç görünüyorlar. Samuel Aberg onlar için gerçekten korkunç ses efektleri hazırladı."
Aman Allah'ım. Geceleri Minecraft örümceğinin ağlamaklı sesi yerine, gerçekten korkunç olan ve stresli sesleri olan hayaletin seslerini duymayı tercih edebilirim.

hayalet2.JPG

Ayrıca, gün boyunca hayaletin bu görüntülerini elde edebilmek için sinsi hileler yaptık. Snapshot versiyonunu oynadığınızda, sadece geceleri endişelenmeniz yeterlidir. Ama sadece geceleri endişelenin, olur mu?

Kaplumbağalara geri dönelim, Agnes yavru kaplumbağaların tek amacının büyümek olmadığını söylüyor. Büyüdüklerinde, Kaplumbağa Kabuğu parçasını atarlar.
Agnes bana,
"Bu parçalar ile komple bir kabuklu şapka inşa edebilirsiniz!" dedi. "Evet tasarımı güzel fakat, aynı zamanda Su Altında Nefes Alma etkisini de veriyor." dedi. Bu okyanusları keşfetmemize yardımcı olacak. "Oyunu oynarken, su altında kalmayı biraz daha kolay yapmak istedik." dedi.
Kaplumbağa kabuğu parçaları da iki etkiye sahip olacak şekilde iksir haline getirilebilir. "Bu iksir yavaşlık ve koruma sağlar." dedi Agnes. Mantık olarak kaplumbağalara yakın. Hem koruma hem de yavaşlık...

yalvar.jpeg

Hadi be adamım, bir kaplumbağa kabuğu parçası ver yaaaaa! Lütfen?

Elbette bu iksirler savunmanızı iyi bir şekilde arttıracak. Fakat düşmanlardan kaçamıyorsunuz! DİKKATLİ TÜKETİN! veya düşmanlarda kullanın ya.
"Su altında yaşamı kolaylaştırmak istiyoruz."
Seagrass ve Kelp, su altı bitkileri açısından yenidir. Hem de Kurutulmuş Kelp Bloğu haline gelebilir. Agnes, "Bu bir dekoratif blok." dedi. Ayrıca yakıt olarak kullanılabilen dostlardan bir tanesi!

bloklar.JPEG

Agnes'in tavsiyelerinden esinlenerek kendime küçük bir ev inşa ettim, bu da kelp bloklarından çıktı! Bazı insalar beni, bu evin su altından çıktığı için kötü bir aromaya sahip olabileceği konusunda uyardı. Ama çürük balık kokan bir adam olarak, bu şey beni ilgilendirir mi? hayır tabii ki!
Ya da bel ki ahşaptan yeni bir ev yapmayı tercih edersiniz ha?
Sıyrılmış Odun bloğunun nasıl eklendiğini Jason Major'a sordum. "Kütüklerin üzerinde kabuk yoksa ve sadece ahşap rengiyse, daha iyi görüneceğini düşündük." dedi.
Jason ve ekibi, daha sonrasında sıyrılmış odunun alınabilmesi için bir yöntem düşündü. Jason, baltanın bir sağ tıklama hareketinin olmadığını aklına getirerek(bir kürek gibi) çözüm buldu. "Bu onları almak için mükemmel bir yoldur."
"Baltayı elinize alıp, bir oduna sağ tıklayın ve kabuğu soyun."

yeniev.jpeg

Jason'un fikrinden esinlenerek, evimi soyulmuş ahşapların farklı türlerinden inşa ettim!
Aslında yeni Üç Dişli Mızrak varken, neden baltayı kullanacaksınız ki?
"Su altında kullanmak üzere tasarlanmış bir silah." dedi Jens. "Sallanıp atılabilir."
Doğru, ama eğer kalıcı olarak atmak istemiyorsanız, o zaman Sadakat Büyü Kitabına yatırım yapmalısınız. Bu büyü kitabı, üç dişli mızrağın size geri dönmesini sağlar.

mizrak.jpeg

Kullanışlı, ancak şok edici bir özelliği daha var. O ise
Kanal Açıcı Büyü Kitabı. "Eğer oyuncu, bu kitabın uygulandığı bir üç dişli mızrak ile atak yaparsa, şimşek çarpar!" dedi Jens.
Oyunculara verilecek çok fazla güç var! Jens endişe etti mi? En sonunda Ben Amca şöyle dedi, "Büyük güçler geliyohagaagagaga BENİ BU YILDIRIM ÇARPAN ÜÇLÜ MIZRAK İLE VURMAYI KES SENİ PİSLİK!"

Jens, "Bu gücü koyduğumda, oldukça fazla olduğunun farkındaydım." dedi. Ama asıl önemli olan, eğlenceli olması!
"Bunları bulmak gerçekten zordur, eğer bulursanız ödüllendirilirsiniz."

mizrakveev.jpeg

Java geliştiricilerine, yeni evim hakkında ne düşündüklerini sordum ve bütün mızrakları evime attılar! Evet, bu gerçekten adil.

Bu mızrağa gerçekten su altı güncellemesinde ihtiyacınız olacak. Jens, "Su altına yeni bir düşman ekliyoruz." sözleri ile spoiler verdi. Ama şimdilik, en büyük endişelerimizden bir tanesi, Kabarcık Sütunları ile okyanusun derinliklerine sürüklenmek.

Ekip arasında çok fazla tartışma vardı. "Yukarısı daha iyidir!", "Hayır hayır, aşağısı daha iyi!" KAVGA! KAVGA! KAVGA! neyse ki, birbirlerine vurmak yerine, Java ekibi mükemmel bir uzlaşmaya vardı.
Agnes, "Şimdilik iki özellikte var, hangisi eğlenceli ise." dedi. "Ancak aşağıya doğru inen baloncuk sütunları, dünyada üretilecek olan ana sütundur." bunları magma blokları ile yaratılmış bir şekilde bulacaksınız. "Diğeri birazcık paskalya yumurtasına benziyor, hangi bloğun kullanıldığını tahmin etmeniz gerekiyor ve eğer su altına bakarsanız, yukarı doğru bir sütun oluşacaktır."

Hey! Bu magma bloğu topluluğu sanki bir güler yüze benziyor! Beni aşağı doğru çekiyor! Aahhh hayııır!
Hangi blok olabilir? Denemek ve görmek zorundasınız. Ancak Agnes ve Jens, oyuncuların su asansörleri oluşturabilmeleri için çok şey öngördüğünü söylüyor. "Dolayısıyla, eğer suyla dolu bir baca yaparsanız, bu bloklardan birini altına koyabilirsiniz. Bu bloklar akış yaratacak ve daha sonrasında atlayıp, uçacaksınız!"
Jens'in söz vermiş olduğu gibi, her şey su altında hayatı daha da güzel yapmak için!
Ve bu sadece bir başlangıç. Daha fazla özellik içeren Su Altı güncellemesini, yakında Gamer forumunda büyük bir konu ile bulabileceksiniz.

Teşekkürler
Ne? Siz ciddi misiniz? buraya kadar okuduysanız hemen gidin ve snapshot versiyonunu başlatın! Bu makaleden anladığımıza göre sıkı ekip çalışmaları su altı güncellemesi ile beraber geri dönüyor. Ayrıca Mojang'a geri bildirim atmayı da unutmayın ha sakın!

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
çevirideki zorlama adamım hey lanet olsun gibi yerlerikaldırmanı öneririm ama emeğine sağlık

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu 1.13 konum da yazacaktım ama unuttum neyse ki bu sefer spoiler @byBluera tarafından geldi.
"Su altına yeni bir düşman ekliyoruz."
Minecraft 1.13 sürümün de deniz de yaşayan yeni bir mob gelecek. :)

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hiç bakmıyorum bu konulara, öylesine göz atım Baya güzel şeyler gelicek gibi görünüyor..