Mojang neden hileyi engellemiyor ?

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, birçok kişi eminim düşünmüştür bi gün hile açılmayacak bir minecraft sürümü gelicek ve sunucular bu sorundan kurtulucak..
Peki ne zaman ? neden hileler engellenmiyor ? neden hypixel bu kadar gelişmiş bir sunucuyken kökten çözüm üretmiyor ?
Minecraftin büyük bir kitlesi sunucularda oynuyor,
ve genelde skyblock dahil birçok sunucu PvP içeriyor.
PvP önem vermeleri gerekli

Bu sorular hakkında fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum bakalım mantıklı cevaplar gelicekmi.

Son düzenleme:

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oyun dosyasi cok kucuk oldugu icin hile engeli bi ise yaramaz .-. rahatlikla tekrar hile yapilabilir

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sadece minecraft için olan bir sorun değil ki bu. Online oynanabilen bütün oyunlarda hile kullanılabiliyor. He tabi hilelerin yapımını zorlaştırabilirsin. Ama imkansızlaştıramazsın. Çünkü hile için bulduğun her yöntem bir süre içinde fark edilecek ve üstesinden gelmenin bir yolu illaki bulunacaktır.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
MC'de hileye ne gerek var ki kod varken :/

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Birsürü client var ve sürekli güncelleniyor. Yani hileyi bitirmeleri imkansız.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
mesela olayı başka bir oyunda anlatayım, clientside ve svside olayı client işi yaş değil sonoyuncu işi çözmüş ama illaki girebilen vardır ama svside dediğim ise plugin ile, hileyi açarsın ama ufak ayarlarda açabilirsin yoksa direk senin hile olduğunu anlar.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bence Engellenebilir ama tamamen işlerine geliyor
Kullanıcı hile acıyor veya bir premium serverden ban yiyor girmek icin tekrardan premium alıyor (server banı açmıyorsa) ve bu onların işlerine geliyor
Bu tür şeylerden dolayı olduğunu düşünüyorum cogu oyunda da böyle bence
Csgo vs.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hilelerin tamamen yok edilmesi demek, oyunun açık kaynak kodluluğunu kaybetmesi ve mod, plugin yapımına kapalı olması demektir.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
hilelerin tamamen yok edilmesi demek, oyunun açık kaynak kodluluğunu kaybetmesi ve mod, plugin yapımına kapalı olması demektir.
MC açık kaynak kodlu değil. Ha decompile edip bakıyorsun da o sadece decompile edip bakmaktır, tabi sıkıntıları olacaktır.

Crosevice

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hiçbir hile bence tamamen engellenemez, şahsen ben hile kodlayacak olsam illa ki bir yolunu bulur ve bu hileyi mojang'ı geçin sunuculardan dahi saklarım. Sonuçta her şey kodlamaya bağlı! Ayrıca bu saklama işini yapanlar da var. Örneğin "Vape" adlı hile programı Hypixel ve çoğu sunucuda doğru bir şekilde kullanır ise bulunduğunuz sunucunun anti-cheat eklentisi sizin hile kullandığınızı anlamıyor bile.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ben olsam ben de engellemem, eğlensin yavrucaklar.