Mojang Türkçe Destek | Minecraft Hesapları

Hiç Minecraft/Mojang hesabınızla sorun yaşadınız mı?

• Evet

Kullanılan: 2 18.2%
  • Hayır

Kullanılan: 9 81.8%

• Kullanılan toplam oy
    11

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Merhaba forum sakinleri. Bildiğiniz gibi her gün birinin Minecraft hesabı çalınıyor, hesabıyla oyuna giremiyor ya da Moajng'ın oyunlarını oynarken sorun yaşıyor.
Ve böyle konular açılmaya başlayınca farkettim ki yol gösterici olması için bir konuya ihtiyaç. Ve bu arkadaşların ortada kalmaması için elimden geldikçe Mojang'ın Orijinal Destek Hattındaki başlıkları kategoriler altında çevirmeye çalışacağım.
İşlem Kimliği = transaction ID
EPOSTA ADRESİNİ DEĞİŞTİRMEK (LEGAL HESAPLAR İÇİN)
Kendiniz Değiştirin
Eposta adresinizi Minecraft Hesabınızı bir Mojang Hesabı ile eşleştirerek eposta adresinizi değiştirebilirsiniz.

Zaten Mojang hesabınız varsa, ilk önce Mojang hesabınıza girin ve sonra olan Minecraft kullanıcı adınızı taşımak için account.mojang.com/migrate/import adresine girin.

Eğer Mojang hesabınız yoksa, https://account.mojang.com/migrate asresinden direk olarak taşıyabilir ve yeni epostanla Mojang hesabı işlem sırasında oluşturulacak.

Sizin İçin Yapmamıza İzin Verin

Bu aşamada bağlanmaya ya da kayıt olduğunuz unutulmuş eposta adresinize gere yok, hesabı sizin için taşıyabiliriz.

Bu adımları takip edin:
  • Eğer hesabınız yoksa, Mojang Hesabı alın
  • İşlem Kimliğinizi konumlandırın
  • Destekle İletişime Geçin ve Mojang hesabınıza kayıtlı eposta adresinizi ve işlem kimliğinizi temin edin
Şifre Değiştirmek
Mojang hesabı (email adresinizle girdiğiniz) için şifre sıfırlamak için https://account.mojang.com/password adresini ziyaret edin

Daha eski bir Minecraft hesabının (kullanıcı adı ile girdiğiniz) şifresini sırıflamak için, https://account.mojang.com/migrate adresine girmeli ve şu adımları takip etmelisiniz:

1. account.mojang.com/migrate adresine girin
2. "Forgot your password?" linkine tıklayın

3. Hesabınızın eposta adresi ve kullanıcı adını girin, ve "Request password reset" tuşuna basın

Eğer şifrenizi sıfırlamayı denediyseniz ve sıfırlama postası almadıysanız, lütfen sistem postası almama başlığını ziyaret ediniz. Aklınızda bulunsun birden fazla hesap ve hesap türüne sahip olmak mümkündür. Minecraft hesapları bu konuda anlatılıyor.

Eğer şifrenizi sıfırlayamıyorsanız, lütfen işlem kimliğinizi bulun, daha sonra Müşteri Desteği İle İletişime Geçin
Minecraft Giriş
Eposta adresimle ay da kullanıcı adımla giriş yapabilir miyim?
İki tip hesap tip vardır - Minecraft hesapları ve Mojang hesapları.

2012 Sonbahar'dan sonra alınan herhangi bir Minecraft hesabı, ya da eski hesap formatından taşınanlar Mojang hesabına konumlanmıştır, ve eposta adresi ile giriş yapılır. Eski Minecraft hesapları taşınmamıştır ve giriş için kullanıcı adı kullanılır.

Hesaplar arasındaki farkları bu konudan öğrenebilirsiniz.

Şifremi unuttum
Minecraft hesabı (kullanıcı adı ile girdiğiniz) şifre sıfırlama için https://account.mojang.com/migrate adresini ziyaret edin.

Mojang hesabı (email adresinizle girdiğiniz) şifre sıfırlama için https://account.mojang.com/password adresini ziyaret edin.

Hesabım için kullandığım eposta adresini unuttum

Eğer Mojang hesabınız ve giriş yaptığınız unutulmuş bir eposta adresi varsa, şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Bu işlem size kayıt olduğunuz adresi posta ile gönderecek, hangisini kullandığınızı bilmenize yardım edecek. Bunun yerine, sahip olduğunuz diğer eposta adreslerini deneyin.
Eğer Mojang sistem postaları almıyorsanız bu başlığı ziyaret edin

Hesabım için kullandığım eposta adresini değiştirmem gerek
Eğer Minecraft hesabınız varsa eposta adresini değiştirmek için taşımalısınız, daha fazlası yukarıdaki başlıkta "EPOSTA ADRESİNİ DEĞİŞTİRMEK (LEGAL HESAPLAR İÇİN)"

Mojang hesabında eposta adresi değiştirmek için, account.mojang.com/me/settings sayfasını ziyaret edin. Şu anki adresine gönderme talimatların da var ya da, eğer bu epostaya erişim iznin yoksa, güvenlik testini geçerek alabilirsiniz.

Eposta adresimi hatırlıyorum, ama kullanıcı adını değil.

Eğer Mojang hesabınız varsa, Minecraft kullanıcı adınız oyun içinde ve Mojang hesap sayfasında gösterilecek.

Yukarıdakileri denedim, ama hala yardım gerek.
Lütfen form yoluyla müşteri destekleri ile iletişime geçin.
Hesabım Çalındı
Bunu duyduğumuza üzüldük. Bazı olaylarda, gizliliği ifşa edilmiş hesaplardan ziyade, genellikler basit bir giriş sorunudur

İlk önce, şifrenizi değiştirmeyi deneyin. Giriş yaptığınız her şey den (web sayfası, oyun başlatıcısı) çıkış yapın, sonra eğer şifrenizi değiştirebilmişseniz, tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer eposta yerine kullanıcı adı ile girilen eski bir Minecraft hesabınız varsa, şifrenizi sıfırladıktan sonra, daha yeni olan Mojang hesabı formatına taşımalısınız.

Eğer Mojang hesabın varsa, sahip olduğun başka bir eposta adresi ile giriş yapmayı deneyebilirsin.

Eğer eposta adresinizi ya da kullanıcı adınızı kullanmak konusunda emin değilseniz, Minecraft hesap tipleri başlığına göz atabilirsiniz.

Eğer birkaç dakika içinde şifre sıfırlama postaları almıyorsanız, ya da hesabınızın gizliliğinin kesinlikle ifşa edildiğini düşünüyorsanız, işlem kimliğinizi ya da hediye kodunuzu bulun ve müşteri desteği ile iletişime geçin.
Bilgisayar Değişti, Hesap Gitti
Ara sıra bilgisayarlarını değiştirdikten, Minecraft kullanıcı adlarını ya da oyunlarını kaybettiklerine inanan kişilerden postalar alıyoruz. Fakat, oyunun kopyasına sahip olduğun her yerden Minecraft hesabın ile bağlanabilir, ya da Minecraft.net üzrinden oynayabilirsin, hangi bilgisayarda olduğun farketmezsizin. Başka bir bilgisayarda oynadığın için Minecraft profilin silinmez.

Eğer girişte sorunun varsa ve soru sormak üzereysen, "hesap güvenliği" başlığımıza bak.

Eğer hesabının gizliliğinin ifşa edildiği kanısındaysan, "hesabım çalındı" başlığına göz at.

Eğer giriş yapamıyorsan, lütfen eposta adresini ya da kullanıcı adını olduğu gibi yazmaya çalıştığından emin ol. Herhangi bir vurguyu not al, kelimeler sayılar ile değişebilir, ya da karakter diğer karakterlere benzeyebilir. Eğer şifrenle sorunun varsa şifreni değiştirmek için yardım için"şifre değiştirmek" başlığına göz atın.

Yukarıdakileri denedikten sonra, hala giriş yapamıyorsan, daha fazla bilgi için müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsin.
Mojang Sistem Postalarını Alamıyorum
Şifre sıfırlamadan, hesap taşımaktan, ya da herhangi bir hesap ayarından sonra sistem postaları almamanın bir kaç sebebi vardır:

Eposta adresini doğrulamadın

Posta çöp/spam klasörüne gitti
Lütfen çop/spam klasörünü kontrol et

Mojang postalatını spam olarak etiketledin
Eğer kullanıcı Mojang postalarını spam olarak etiketlerse, posta servisimiz hesap hakkında gelecekten mesaj gönderemez. Müşteri desteği spam suçlaması varsa onu görmek, ve tersine çevirmek için kontrol edebilir.

Önceden kapalı olan epostayı geri açtın
Eğer posta servisimiz hesabını kapalı olarak etiketlediyse, bunu tamam olarak belirterek tekrar o adrese posta gönderebiliriz.

Eposta adresinde yazım yanlışın var
Eğer basit ve besbelli bir yazım hatanız varsa (i.e. ,com or .cmo), bunu doğrulamasız değiştirebiliriz. Eğer eposta adresini yanlış yazdıysan ya da yanlış hesabı kullanıyorsan, doğru hesabının ismine ve işlem kimliğine ihtiyacımız olacak.

Birileri Minecraft hesabımı başka bir eposta adresi ile Mojang hesabına taşımış
Eğer önceden hesabına kullanıcı adınla giriş yaptıysan, ve giriş için eposta gerekiyorsa, ilk önce eposta adresinle giriş yapmayı dene. Eğer giriş yapamıyorsan ve/ya da hesabının listelendiğini görmüyorsan, müşteri desteği ile iletişime geçmen gerek. Eğer hesap başka bir eposta adresine taşındıysa, orijinaline ek doğrulama gerekmeden geri çevirebiliriz. Eğer posta adresini başka bir tanesine çevirmek istiyorsan, lütfen işlem kimliğini ve eposta adresinin ne olması gerektiğini temin etmelisin.

Yukarıdakilerden birini çözümlendirmek için, lütfen müşteri desteğiyle iletişime geçin.
Minecraft'ı Nereden Edinebilirim?
PC/Mac/Linux için Minecraft
Minecraft'ı $26.95 USD karşılığında ya da yerel para birimi değerinde edinebilirsiniz. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi burada. Bu tek seferlik bir alımdır. Kendine hesap alabilirsin ya da hediye etmek için kod alabilirsin. Hediye kodları tüm bölgelerde kullanılabilir olmayabilir.

Eğer Minecraft'ı almadan önce denemeye ilgiliysen, Minecraft'ın demo modu başlığını ziyaret et.

birçok ödeme metodumuz mevcut. Lütfen oyunu alırken ülkenizi seçin, ve site otomatik olarak size uygun ödeme metodlarıbu listeleyecek.

Önceden ödenmiş Minecraft kartları ayrıca belirli ülkelerdeki müşteriler içindir. https://minecraft.net/en/prepaid/ adresini dükkanların konumları için ziyaret edin. Önceden ödenmiş kartlar yakında diğer ülkeler gelecektir.
Diğer Versiyonlar
Eğer Minecraft: Xbox 360 or Xbox One Versiyonlarını oynamak istiyorsan, oyunu Xbox Live Marketplace sitesinden, ya da konsolundan edinebilirisin.

Minecraft: Playstation 3 and Playstation 4 Versiyonları Playstation Store online, ya da konsolundan indirilebilir.

Minecraft: PE'yi iOS cihazları için App Store'dan, Android cihazlar için Google Play'den, Kindle Fire için Amazon'dan, ya da Windows phone için Microsoft Store'dan edinebilirsiniz.

Minecraft: Windows 10 Versiyonu Microsoft Store'dan alınabilir. Beta'nın bedava bir kopyası sınırlı bir zaman için PC sürümüne sahip olanlar için indirilebilir. Detaylar Mojang Blog'da

Minecraft: Wii U Versiyonu Wii U'n için Nintendo eShop'da.

Minecraft: Raspberry Versiyonu hakkında bilgi burada bulunabilir.
Eğitimsel İndirimler
Eğer Minecraft'ı eğitim amaçlı kullanmak isteyen bir okulu, müzeyi, kütüphaneyi, ya da başka organizasyonu temsil ediyorsanız, lütfen MinecraftEdu'yu eğitimsel indirimler hakkında bilgi almak için ziyaret edin. Aynı zamanda, MinecraftEdu Minecraft kopyaları satma yetkisi olan tek Mojang'ın olmayan sitedir.
Minecraft Görünüşleri
Farkına Varın
Eğer taşınmış hesabın ile sorun yaşıyorsan, lütfen Hesap taşıma sorunları başlığını ziyaret edin.
Yeni ve süslü Minecraft.net'imiz var. Bu demektir ki artık eski hesapları giriş yapmak için destekleyemiyoruz. Yeni görünüşünü değiştirmek için, ilk önce hesabını Mojang'a taşımalısın.

Oyuncu görünüşü yüklemek (PC için Minecraft)
Görünüşünü değiştirmek için, aşağıdaki klasik ya da ince kollu referans görünüşü indir ve istediğin gibi düzenle. Sonra bu adresten minecraft.net/profile Minecraft profiline gir.

Ayrıca bunları stoklayan ve popüler görünüşleri sınıflandıran birçok site var, ya da eğer iOS cihazın varsa, Minecraft Skin Studio uygulamasını kullanabilirsin.

Dış Görünüş Katmanı

1.8 versiyonundan itibaren, görünüşler her vücut bölümünde ikinci bir katmana sahip. Rastgele görünüşler oluşturma hakkında bilgi için, Minecraft Wiki'yi ziyaret edin.

Sadece çift katmanın içi tarafı Minecraft'ın 1.8 versiyonundan öncesini oynuyorsan görünür olur.
Görünüş Modelleri
Eğer rastgele görünüş yüklemediysen, "Steve" görünüşüne ya da yeni olan "Alex" görünüşüne , kolları ince olan, sahip olacaksın. Hangi görünüşü aldığın hesap kimliğine bağlı ve değiştirilemez. Bu görünüş ayrıca görünüş sunucularına bağlantın olmadığında gösterilicek.

Aşağıdaki referans tasarımları kullanarak kendi görünüşünü oluşturabilirisin:
İnce-kollu görünüşler tam olarak sadece 1.8 ve üstü sürümlerde destekleniyor, Eğer eski versiyonda ince-kollu bir görünüş seçiliyse, kollarda siyah pikseller göreceksin.
Çözüm Bulma

Neden site görünüşümü değiştirmem için ödeme yapmam gerektiğini söylüyor?
Bu mesaj eğer PC versiyonunun ödenmiş kopyasını içeren bir hesapla girmediğinde gösterilir. Eğer sadece demo oynayabiliyorsan BU başlığı ziyaret edin.
Neden çoklu oyuncuda görünüşüm görünmüyor?
Eğer görünüşünü değiştiremiyorsan ya da görünüşünü çoklu oyuncuda göremiyorsan, lütfen help.mojang.com adresini görünüş sunucularının geçici süreliğine kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kontrol edin. Eğer oyunda varsayılan görünüşü görüyorsan, ilk önce sunucu durumlarını kontrol et, daha sonra çıkış yapıp girerek yenileyin. Eğer herkesin görünüşü varsayılan ise, sunucular çevrimdışı olabilir.

Yeni bir görünüş yükledim; neden görünüşüm değişmedi?
Görünüş değişiklikleri 1.7.9 ve sonraki versiyonlarda anında olmaktadır. Eğer 1.7.8 ve öncesi bir versiyonda oynuyorsan, görünüş değişiklikleri en fazla bir saatte olacaktır. Eğer 1.3 ve altı bir versiyonda oynuyorsan görünüş değişiklikleri oyuna yansımayacaktır.

Neden kollarımda siyah çizgiler var?
Eğer profilinde klasik model seçili ise, 1.8 ve sonrası versiyonda oynuyorsan kollarında siyah çizgiler göreceksin, ama ince-kollu görünüşünü yükledin. Bunu düzeltmek için Minecraft.net/profile adresini ziyaret et ve seçtiğin model için doğru görünüş tipini yükle.

Ayrıca bu sorunu eğer ince-kollu görünüş yüklediysen ve eski versiyonlarda (1.7.9 ve öncesi) oynuyorsan görünecek. Bunu düzeltmek içinMinecraft.net/profile adresini ziyaret et ve klasik görünüşü yükle.

Diğer Minecraft versiyonları için görünüşler
Görünüş paketleri Minecraft'ın Xbox, Playstation ve Cep versiyonları için indirilebilir. Ayrıca, görünüş menüsünden "custom"u seçerek Pocket Edition'a görünüş yükleyebilirsiniz. Bu versiyonlarda görünüş değiştirme ile ilgili daha fazla bilgi Minecraft Wiki'de bulunabilir.

Görünüş değişiklikleri artık Minecraft: Pocket Edition için de geçerli, eğer daha fazlasını öğrenmek istiyorsan Mojang Blog'daki yazıyı oku.

Windows 10 Edition görünüşleri hakkında yardım Xbox Support'da bulunabilir

Konular BU adreste orijinal diliyle bulunabilir.
  • İlgili Konular
Minecraft Hesapları
Minecraft Sorun Çözümü
Konsolda Minecraft
Minecraft Oynamak
Ödeme Sorun Çözüm
-Eklenecektir-
  • Konu Düzenleme Geçmişi:
27/07/2016 21.10: İngilizce kalan bir bölüm çevirildi.
28/07/2016 19.49: Konu düzeninde değişiklikler yapıldı ve "İlgili Konular" bölümü eklendi.
28/07/2016 19.51: Küçük değişiklikler...
29/07/2016 12.13: Küçük değişiklikler...
29/07/2016 15.15: Küçük değişiklikler...
29/07/2016 15.49: "Minecraft Oynamak" Linki değiştirildi
24/08/2016 14.43: Küçük değişiklikler...
05/09/2016 16.48: Küçük değişiklikler...

Son düzenleme:

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bazen hiçbir şekilde hesaba giriş yapamıyorsunuz.
Sistem sizin ipiniz değiştiğini hissettiği için hiçbir şekilde o ip ile hesaba giriş yapamıyorsunuz fakat modeme kapatıp açınca ip değiştiği için zaman tekrar yeni bir İpi ile giriş yapabiliyorsunuz. Sistemin hesap koruma gibi bir özelliği var galiba tam anlamadığım için başıma geldi.
Bununda eklersen sevinirim :)

BYTH

Emekli
En iyi cevaplar
17
Bazen hiçbir şekilde hesaba giriş yapamıyorsunuz.
Sistem sizin ipiniz değiştiğini hissettiği için hiçbir şekilde o ip ile hesaba giriş yapamıyorsunuz fakat modeme kapatıp açınca ip değiştiği için zaman tekrar yeni bir İpi ile giriş yapabiliyorsunuz. Sistemin hesap koruma gibi bir özelliği var galiba tam anlamadığım için başıma geldi.
Bununda eklersen sevinirim :)
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın bilgisayarı telefonu bırakmıştım.
Mojang'ın kendi orijinal Desteğindeki başlıkları çevirerek ilerliyorum ama bu konu ile ilgili herhangi bir başlık yok. Ama internet üzerinde bu konuyla ilgili bir bilgi bulursam apayrı bir başlık altında açabilirim.

TheEfekan

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Mojang Sistem E-Postalarını Alamıyorum Nolur Yardım Et <3

samil_king

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
merhaba minecraftvıp sitesindne 40 tl ye minecraft satın aldım orjinal sitesindeykiyle aynıydı fakat şifremi 13-15 kez falan unuttum sonra gene unuttum şifre ala bastım ama böyle bir hesap yok dedi sonra hesap aça bastım gene aynı hesabı girdim ama deneme modu gözüküyar çok canım sıkıldı ne oldu hasabıma banlandı mı banlacak şeyler yapmadım ama şifremi çok unuttuğum içinde olabilir yardım edin ne olur :(

BYTH

Emekli
En iyi cevaplar
17
merhaba minecraftvıp sitesindne 40 tl ye minecraft satın aldım orjinal sitesindeykiyle aynıydı fakat şifremi 13-15 kez falan unuttum sonra gene unuttum şifre ala bastım ama böyle bir hesap yok dedi sonra hesap aça bastım gene aynı hesabı girdim ama deneme modu gözüküyar çok canım sıkıldı ne oldu hasabıma banlandı mı banlacak şeyler yapmadım ama şifremi çok unuttuğum içinde olabilir yardım edin ne olur :(
Merhabalar,

Minecraft.net veya kod satan başka güvenilir, Mojang olaylı siteler dışındaki sitelerdeki hesaplar çalıntı kredi kartları ile alınmamaktadır ve Mojang bu hesaplara hiçbir koşulda destek vermemektedir.

Büyük ihtimalle hesabınızın çalıntı kredi kartıyla alındığı fark edildiği için Premium üyelik geri iade edilmiştir.

Maalesef yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Birdaha hesap almak istediğinizde Minecraft'ın kendi resmi sitesinden satın alınız.​