Tako_King

Kömür Madencisi
Mesajlar
106
En iyi cevaplar
0
Puanları
760
116437

Mortal Kombat 11

Merhaba sayın Gamer üyeleri, bugün sizlere Mortal Kombat 11 adlı oyunun incelemesini yaparak oyun hakkında bilgilenmenizi sağlayacağım. İsterseniz uzatmadan konuma geçelim!

Nedir Bu Mortal Kombat 11?

Mortal Kombat 11, aşırı şiddet içeren bir dövüş oyunudur. Tabii ki Mortal Kombat 10 ve diğer oyunlarına göre biraz daha gelişmiş bir oyun motoruna sahip. Bununla beraber daha da gelimiş grafikler, animasyonlar ve dahası Mortal Kombat 11'e eklenmiştir.

Mortal Kombat 11 İnceleme

Öncelikle çevrimiçi betasını denediğim Mortal Kombat 11'in kombo sistemi kafamı aşırı karıştırmıştı. Mortal Kombat 9'da belli bir şeyin üzerine kurulan kombo sistemi, Mortal Kombat 10 ve Mortal Kombat 11'de aynı temel üzerinden devam edilmiş sadece birkaç oynayış mekanizması geliştirilmiştir. Diğer Mortal Kombat serilerinde de bunun böyle devam etmesini bekliyoruz. Mortal Kombat 10'dan itibaren oyunun geliştiricileri, bazı karakterleri hızlı bazılarına ise yavaş kombo sistemi koymuşlardır. Bunu yapmalarının sebebi, sizin hangi karakteri daha profesyonel bir şekilde kullanıp hangi karaktere daha çok yatkın olduğunuzu kesin olarak karar vermenizdir. Seriye bazı yeni karakterler eklendi ve bu karakterlerin gerçekten işlevli, kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Mortal Kombat 10'u oynayanlar hatırlarsanız, karakterlerinin kendine has dövüş tarzları bulunmaktaydı. Ayrıca her bir karakterimizde, 3 dövüş stili vardı. Fakat bu kez Nether Realm ekibi, bu özelliği daha detaylı ve geliştirilmiş bir şekilde bize sundu. Az önce dediğim gibi, Mortal Kombat 10'da bize 3 özellik sunuluyordu fakat Mortal Kombat 11'de bu özellik bir hayli geliştirildi ve tamı tamına toplam 10 özellik bize sunuldu. Ayrıca karakterlerimizin bu becerileri, normalde olması gereken beceriler ile bağdaştırılmıştır. Karakterinizin becerilerini seçtikten sonra artık bitti, şimdi kombo gösterinizi yapabilirsiniz. Becerilerin seviyeleri bulunmaktadır bu da Karakterleri dengelemek açısından güzel bir ayrıntı olmuş.

Ayrıca Mortal Kombat 11'de dövüş sisteminde bulunan ve dikkat çeken özelliklerden biri de Dual Meter olarak adlandırılan çift bar sistemidir. Önceki Mortal Kombat serilerinde oyunun bir özelliği olan X-Ray sistemini Mortal Kombat 11'de artık kafamıza göre kullanamıyoruz.

Oyunun hikayesi, diğer bildiğiniz tüm dövüş hikayelerinin hikayelerini unutturabilecek derecede. Nether Realm ekibi her oyunlarında yaptığı gibi oyunun hikayesini yine özenle ve dikkatli hazırlamış. Yani her zamanki gibi kusursuz olmuş. Bir önceki oyunda kombolarımızdan sonra kullanabildiğimiz X-Ray sistemi bazı karışıklıklara yol açabiliyordu. Bundan çok şikayetçi olan Mortal Kombat oyuncuları, bunu Nether Realms'a bildirdi ve Mortal Kombat 11'de X-Ray özelliğini, sadece can seviyemiz Fatal Blow seviyesine gelince kullanabiliyoruz. Oyunun animasyon kalitesi gerçekten hoş olmuş. Dövüş sahneleri sırasında oyunda fps düşmeleri olabilir, dert etmeyin.

116693


Evet sayın Gamer üyeleri, bugünki konum bu kadardı konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer konumu beğendiyseniz like atıp, yorum yazmayı unutmayın iyi forumlar dilerim!

- Saygılarımla Taha KAYA
 


Moderatör tarafından düzenlendi:

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
Mesajlar
186
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,030
Ruh Hali
Dövüş oyunlarını ne kadar sevmesem de grafikleri muhteşem :1:
 

brkytr

Parti zamanı geldi!
Ayın Personeli
Ekip Denetmeni
Süper Üye
Mesajlar
211
En iyi cevaplar
0
Puanları
760
Ruh Hali
Mortal Kombat X'nun hikayesi çok güzeldi
Shinnok neydi öyle ya
 

ZorinTR

söylediğim ve söyleyeceğim her şey kappa
Süper Üye
★ Aktif Kullanıcı
Mesajlar
144
En iyi cevaplar
0
Puanları
680
Ruh Hali
skarlet'e aşık oldum resmen. çok güzel yapmışlar :asık::asık::asık::asık::asık: