Mouth and Blade: Warband Kendi Sancağınızı Hazırlayın

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba, forum.gamer.tr'nin değerli üyeleri ve konuyu google'dan bulmuş arkadaş!
Bugünkü Yazımda sizlere Mouth and Blade Warband'da kendi flamanızı/bayrağınızı hazırlamayı öğreteceğim bannerlordu beklerken vakit öldürürsünüz hem
ve rahat olun herkesin yapabileceği kadar basit
Ancak öncelikle belirtmek isterim ki yazı bana ait değil ve çeviri ama çeviriyi bizzat yapıyorum

İHTİYACINIZ OLAN PROGRAMLAR

*Paint.net (oldukça basit ha?)
Getpaint.net

ve tabii ki şu resimcik:

buna bas insin

İlk olarak bu boş bayrağı ve paint.net'i bilgisayarımıza indirelim,

ardından bayrağı paint.net ile açalım,

Kendinize istediğiniz bir veya birkaç renk seçin.
Araç çubuğundan- genelde sol altta olur- Rectangle Select. zımbırtısını kullanarak boyamak istediğiniz bölümü seçin.
Şimdi de istediğiniz rengi seçin.
Şimdi yukarıya bir bakın "Effects" -> "Render" -> "Clouds". kısmına tıklayın
Karşınıza yeni bir pencere çıkacak. Buradan "Blend Mode", yazısına tıklayın.
Seçmeli yerde "Normal" yazıyor olmalı anca biz bunu istemiyoruz. "Multiply" seçeneği daha çok işimize gelecek. Bunu seçiyoruz.
Tamam yazısına nükleer füze atıyoruz ve "Effects" -> "Repeat Clouds" 'e tıklayarak istediğimiz tonu elde edene kadar devam ediyoruz. (genelde 3 kez yeterli olur) ve

evet istediğimiz rengi seçtik ama bir bayrağın üzerinde bir de kişisel bir desen olmalı

Böyle bir sembolü google üzeriden bulabilir veya kendiniz çizebilirsiniz.

File" -> "New". Yolundan gidelim. Ve resmi çizelim ya da yapıştıralım.
Magic Wand, zımbırtısını seçip ekrana (beyaz yere) sol tıklayalım
Delete tuşuna basalım (sime tuşu değil)
Resmimiz png oldu

Son olarak, sembol ekleme vakti Sağ altta resmi göreceksiniz ctrl+C yapıp kopyalayın ve yukarıdan ana resme gidin
Sağ alttaki kısma sağ tıklayın ve yeni katman oluşturun
Bu katmanın üzerine bir ctrl + v vee Vâlaaa
Bayrağımız hazır

Bayrağı oyuna ekleme işi yapmasından daha kolay (eskiden mincerafta bile paintten doku paketi yapardım :D)
Program Files'dan Mount&Blade Warband.
Oradan "Textures".Buradan da "banners_a.dds", "banners_b.dds", "banners_c.dds", "banners_d.dds", "banners_e.dds", "banners_f.dds" ve"banners_g.dds", bunları ctrl + C yaparak kopyalayın ama sakın ha silmeyin.
Şimdi geri gelip "Modules". Dosyasını açın
"Textures" dosyasına girip Ctrl + V yapıp .DDS dosyalarını yapıştırın. .dds dosyalarını paint.netle açabilirsiniz. İlk dosyayı açın ve yaptığınız bayrağı başka bir bayrağın üzerine yapıştırın. Doğru yerleşmesine özen gösterin.

ve bayrağınız oyunda.

bunu istediğiniz sayıda gerçekleştirebilirsiniz ancak dosyaları yedeklemeyi unutmayın :)

iyi oyunlar

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ellerine sağlık teşekkürler.
Steam Cadılar Bayramı indirimini bekliyorum, alacağım.