Ms Yüksek Help

Schweppes

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Discord.png

Beyler ben giriyorum sw kurup plug yokken 100 ms üstü oluyor arkadaşım giriyor ondada 100 ms üstü oluyor ne yapabilirim ?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
170 e kadar sıkıntı çıkmaz ping de 150 170 den sonra lag az çok başlar sw yabancı lokasyon a kurulu sanırım eğer yabancı lokasyon bi vds de ise zaten en aşşa 60-70 in altına inmez sen Türkiyeden bağlandığında.

Schweppes

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
170 e kadar sıkıntı çıkmaz ping de 150 170 den sonra lag az çok başlar sw yabancı lokasyon a kurulu sanırım eğer yabancı lokasyon bi vds de ise zaten en aşşa 60-70 in altına inmez sen Türkiyeden bağlandığında.
Ben şimdi bundan sw açsam tutmaz dimi bu ms yüzünden

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Ben şimdi bundan sw açsam tutmaz dimi bu ms yüzünden
hayır tutar bence tabi sen sunucuyu güzel yaparsan oyuncuların ilgisini çekersen benim sunucma bakabilirsin fransa lokasyon bi sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum benim sunucumda ortalama pingler 80 ile 150 arası genelde .

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
hayır tutar bence tabi sen sunucuyu güzel yaparsan oyuncuların ilgisini çekersen benim sunucma bakabilirsin fransa lokasyon bi sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum benim sunucumda ortalama pingler 80 ile 150 arası genelde .
he bu arada sunucunda tps düşüşü olmaması yani internetten hariç ping yapacak şey sunucuna bozuk pluginler ve skriptlar güncel olmayan pluginler vb dir ayrıca makine özelliklerinde iyi olması lazım tps yi düşürmemesi için /lag yada /tps yazarak tps oranını görebilirsin sunucunda (essentials gerektirir !) TPS 18 in altına inerse sunucunda ping olur bu internetle alakası yoktur makine ile alakalıdır alacağın makinenin cpu suna dikkat et ram da opsky sa ilk başta 4gb yetecektir sanırım fac da 4 survival da 2 normal ve hard sky da 2 yetecektir başlangıç olarak gerekirse artırırsın.

Schweppes

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
he bu arada sunucunda tps düşüşü olmaması yani internetten hariç ping yapacak şey sunucuna bozuk pluginler ve skriptlar güncel olmayan pluginler vb dir ayrıca makine özelliklerinde iyi olması lazım tps yi düşürmemesi için /lag yada /tps yazarak tps oranını görebilirsin sunucunda (essentials gerektirir !) TPS 18 in altına inerse sunucunda ping olur bu internetle alakası yoktur makine ile alakalıdır alacağın makinenin cpu suna dikkat et ram da opsky sa ilk başta 4gb yetecektir sanırım fac da 4 survival da 2 normal ve hard sky da 2 yetecektir başlangıç olarak gerekirse artırırsın.
6 GB survival düşünüyorum 10 error fln veriyor max

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Neye dayanarak söyledin bunları :yıkıl:

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Survival, faction ve hard skyblock için en az 4gb ram öneririm, 2 az kalır.
Op skyblock'a gelirsek en az 8gb öneririm.

Konuyu tam okumadım.
Bu yorumu görerek cevap verdim.
opsky sa ilk başta 4gb yetecektir sanırım fac da 4 survival da 2 normal ve hard sky da 2 yetecektir

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Neye dayanarak söyledin bunları :yıkıl:
deneyimlerime dayanarak :) atıyorum 1cpu 5gb lik isterse 10gb lik sunucu al cpu düşük olursa bi işe yaramaz o makine ayrıca bunu söylediğine göre demekki bozuk hatalı güncel olmayan plugin ve skript ar lag yapmaz diyorsun sanırım ? en azından ben öyle anladım.
Survival, faction ve hard skyblock için en az 4gb ram öneririm, 2 az kalır.
Op skyblock'a gelirsek en az 8gb öneririm.

Konuyu tam okumadım.
Bu yorumu görerek cevap verdim.
ben sadece başlangıç olarak dedim sanırım siz sürekli olarak anladınız bunu başlangıç da yani yeterli maddi desteği bulamadıysan buda iadare edecektir ilk ay manasına dedim ama haklısın en az bunlar lazım belli bi süreden sonra .

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
En son bu konuya bir yorum bırakmıştım forum tarafından silinmiş tekrar yazayım,
Oturduğun yerden sunucu nekadar uzak ise okadar fazla Ping göreceksin. Hele birde yurt dışıysa daha fazla göreceksinki sen zurich den bahsediyorsun, senin sunucun zurich de, o sunucudan veri alabilmek için hattın en az 5 den fazla farklı sunucu üzerinden geçiyor olabilir.
Türkiye de bir sunucu kiralar isen ping süresi düşecektir, lakin minecraftın bağzı geciktirme özellikleri mevcuttur bu konu ile alakalı araştırma yapmanızı öneririm.