Mutlaka Okumanız Gereken 6 Kitap

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap

Bu konu altında herkesin hayatında okuması gerektiği kitapları listeledim, en az birini okursanız hem kendinize hem de çevrenize çok şey kazandıracaksınız. Okumayacağım diyorsanız bile listeye göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden bol bol okumalar...

1) Küçük Prens

• Dünyadaki en çok satan ve okunan eserlerden bir tanesidir. Antoine de Saint tarafından yazılmış olan bu kitap, çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını anlatmaya yönelik kitaptır. Başkalarını değil kendimizi yargılamalıyız, bakmaya değil görmeye çalışmalıyız gibi biz büyüklerin bile yapamadığı hayat derslerini veren bu roman hem kısa hem de sürükleyici anlatımıyla hemen okumak isteyeceğiniz kitaplardan.

2) Eylül

• Edebiyatımızdaki ilk psikolojik romandır, bizzat okuduğumu göz önüne alırsak; fazla sürükleyici olmayan ve ağır anlatımı olan bir kitap. Belki ilk olarak bu kitaptan başlamak doğru bir seçim olmayabilir. Genellikle kahramanların ruh halleri anlatılan bu romanın, maalesef sonu mutsuz bitmektedir.

3) Yüzyıllık Yalnızlık

• Nobel ödüllü, Gabriel'in yazdığı bir eserdir. Bu kitap, Gabriel'in küçük bir köy olan Macondo'da yaşadıklarını ele alan, küçüklüğünün en ince ayrıntılarıyla bizlere anlatan bir kitaptır. Kimin kim olduğunu çözmekte fazla zorlanıyorsunuz, hatta başlarında kitabı bırakmaya kalksanız bile bir kaç sayfa okuduktan sonra elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.

4) Ferrari'sini Satan Bilge

• 50 yaşlarında olan ünlü bir avukatın yaşadıkları anlatılıyor. Hastanede tedavi gördüğü sırada ortadan kaybolur ve Ferrari'sini satarak Hindistan'a kaçar. Bilgelere uyum sağlamaya çalışan bu adamın hikayesini de okumanız gerektiğini düşünüyorum, kişisel gelişim için de faydalı olabilir.

5)Açlık Oyunları

• Önceki dönemlerde popülerliği kat kat artan bu roman, Katniss adlı karakterimizin bağımsızlık ve demokrasi için verdiği mücadeleyi anlatan bir kitaptır. Vahşetten zevk alan, kana susamış Capitol halkının fakir halkı ezmesine tanık olacaksınız. (Bu kitabı okuduktan sonra o arenada olmak istemiştim). Arenalar olağanüstü sistemlerle kurulan, gerçek dünyayı andıran bir alan. 24 haraçın birbirlerini öldürmelerini ve sona 1 haraçın kalmasını gerektiren bu oyun, bu defa farklı bir hal alıyor. Kesinlikle okumanızda fayda var.

6)Hasan Sabbah ve Alamut Terörü

• 4 Halife döneminden başlayan bu kitap, halifeliğin saltanata dönüşünü, hakem olayının ardından gelişen olayları anlatan bir kitaptır. Terörizmi ve Alamut Kalesi'ne yerleşen Hasan Sabbah'ı esas alan bu kitap, Yaşar Şahin Anıl tarafından kaleme alınmıştır.

@Tros

Tros

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Benim için uğraşmışsın teşekkür ederim dostum tavsiyelerine uyacağım.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Klasikleri unutma, klasiklerden başlamadan okumayın bunları, tavsiye etmem.

SincapBey

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben de sana tavsiye olarak klasiklerden başla diyorum, şimdi ne yapacağız ? :(
Bana göre klasik olarak Cin ali setini okumalısın olduça klasik ve nadide eserlerden felsefi olarak çok ağır ve ülke durumu hakkında geleceğe dair ileri görüşlü mesajlar var içinde kesinlikle okumanı tavsiye ederim.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana göre klasik olarak Cin ali setini okumalısın olduça klasik ve nadide eserlerden felsefi olarak çok ağır ve ülke durumu hakkında geleceğe dair ileri görüşlü mesajlar var içinde kesinlikle okumanı tavsiye ederim.
Hugo daha güzel, ben ondan başlayayım.

SincapBey

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hugo daha güzel, ben ondan başlayayım.
Şu zıplayan yok canım edebi yönden zayıf ve anlattığı sorunlar ve öyküler fazla derin değil ayrıyeten sürükleyici değil kitabı. Oysa ki cin ali olduça ağır ve sert eleştrileri ile kimseden korkmadığını belli ediyor. Son olarak cin alinin babasının bir öğüdünü yazmak isterim.

Ali topu tut. - Cin alinin babası mekanı cennet olsun bak yine gözlerim yaşardı.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu zıplayan yok canım edebi yönden zayıf ve anlattığı sorunlar ve öyküler fazla derin değil ayrıyeten sürükleyici değil kitabı. Oysa ki cin ali olduça ağır ve sert eleştrileri ile kimseden korkmadığını belli ediyor. Son olarak cin alinin babasının bir öğüdünü yazmak isterim.

Ali topu tut. - Cin alinin babası mekanı cennet olsun bak yine gözlerim yaşardı.
Çok güzelmiş, bknz kitaptan bir kare.