Konuyu Nasıl Buldunuz ?

• İşe Yarar.

Kullanılan: 10 90.9%
  • Tebrikler.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kötü.

Kullanılan: 1 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    11

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhaba forum halkı !
bu konumda 0 dan hosting + domain alıp serveriniz için forum kurulumu hakkında
ne yapacağınızı tamamiyle anlatıcam resimli bir şekilde dikkatli okuyup göz atarsanız sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.
herhangi bir sorun olursa konu altında belirtiniz yardımcı olayım.

Öncelike aşşağıdaki bağlantıya tıklayıp resimleri takip ediyoruz.
Referans Link (Tıklayıp burdan üye olursanız teşekkür ederim) > Sayfaya Git.
Normal Link > Sayfaya Git.

Sayfaya gittikten sonra 3 çeşit kayıt olma metodu bulunmakta Google, Facebook, E-Posta
kaydımızı yapıyoruz e-postamıza gelen e-postayı onaylayınız.

1.Adım > Hosting(Üst Menü) → Yeni Hesap → Sipariş Ver(Ücretsiz)

2.Adım > Site Domaini Giriniz → Alan Adı Seçiyoruz → Şifre Oluşturuyoruz → Devam Butonuna Tıklıyoruz. →
Sipariş Özeti Gelicek → Sistem hakkında yorumunuzu soruyor sonra onaylayıp sipariş veriyoruz.

3.Adım > En geç 3 dakikada kurulum biter → Sonra sitemize tıklayıp Yönet' e tıklıyoruz.

4.Adım > Resimlere gerek yok buralarda okadar ftp bilgilerimiz alıcaz şimdi. → Yönet e tıkladıktan sonra panelimiz gelicek
karşımıza
aşşağıya inip öncelikle → Dosyalar Sekmesi → FTP Girişi → buradan ftp bilgilerimizi alabiliriz.

5.Adım > Şimdi Mybb forumu tek değil her foruma bir database lazımdır şimdi bunu oluşturacağız. → Ana panele geliyoruz → Veritabanları Sekmesi →
MySQL Veritabanları → veritabanımızı oluşturuyoruz.

Şimdi arkadaşlar forumu kurmaya geçelim.
Forumda kullanacağımız temanın MyBB versiyonu 1.6.x dir. Aşşağıda belirttiğim dosyaları
Bilgisayarımıza indiriyoruz.

Sistem Dosyaları > Tıkla İndir. (Rar Pass ; mybb.com.tr
Tasarım Dosyaları > Tıkla İndir.

FTP ve Site Üzerindeki Adımlar

1.Adım > Öncelikle "Sistem Dosyaları" nı indiriyoruz ardından sitemizin ftp hesabına bağlanıyoruz, ardından bağlandıktan sonra otomatik olarak
sistemin oluşturdugu bitane php dosyası var ftp nin içinde onu silip "Sistem Dosyaları" nı atıyoruz ftp mize.

2.Adım > Dosyalarımız tamamiyle atıldıktan sonra config.default.php dosyasının adını config.php şeklinde değiştirin ve aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
(CHMOD izinlerini düzenlemek için dosyaya sağ tıklayıp dosya izinlerine tıklıyoruz. )
./cache
./cache/themes
./uploads
./uploads/avatars
./inc/languages
./inc/config.php
./inc/settings.php
Kurulum işlemi bittikten sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.

3.Adım > Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, site-adresiniz.com/install/ şeklinde yazarak ''ENTER'' tuşuna basıp kurulum sihirbazını çalıştırın.

4.Adım > Kurulum sihirbazına "İleri" diyip devam ediyoruz.

5.Adım > Kırmızı renkle kapatılmış alanlara herhangi bir müdahale etmiyoruz yeşil alana hostingerde sitemiz için oluşturduğumuz
veritabanı ayarlarını giriyoruz.

6.Adım > Site ayarlarını tamamlıyoruz ve ileri diyoruz.

7.Adım > Panel bilgilerini oluşturuyoruz. Bu adımdan sonra forumumuz kurulmuş olucak.

8.Adım > Kurulum bittikten sonra install klasörünü siliyoruz aksi takdirde arızalar çıkarabilir. Klasik forum tasarımı böyledir ;

Şimdi tasarımımızı yükleme aşamasına geçelim ;

1.Adım > siteadresiniz.com/admin (kronik2143.esy.es/admin) giriş bilgilerimizi yazıp giriş yapıyoruz.

2.Adım > "Tasarım Dosyaları" dan indirdiğiniz rar ın içinden dosyalarıp çıkarıp masaüstüne
atın ardından Temalar & Şablonlar → Tema Yükle → Ardından .xml dosyasını yüklüyoruz. Tüm kutucuklara tik koymayı unutmuyoruz.

3.Adım > Resimdeki gibi yüklediğiniz tasarımın yanında ok işareti var ise ona tıklıyoruz ve tasarımı aktif ediyoruz ki ama kurulum daha bitmedi !

4.Adım > Şimdi yeniden sitemizin ftp adresine bağlanıyoruz. Ardından images adlı klasörümüze sağ tıklayıp dosya izinleri 777 yapıyoruz.

5.Adım > "Tasarım Dosyaları" linkinden indirdiğiniz rarı yeniden açıp images klasörüne giriyoruz içinde "V12" adlı bir klasör var onu olduğu gibi
sitemizin ftp sinin images dosyasının içine atıyoruz.

6.Adım > Attıktan sonra sitemiz kurulmuştur. her şey sorunsuz bir şekilde olmuş ise kronik2143.esy.es adresindeki gibi olmalı, veya alttaki
resimden bakabilirsiniz.

Şimdi kronik2143.esy.es domainimizi daha düzgün bir domain yapıcaz sizcede esy.es kötü değilmi ?
onun yerine kronik2143.tk yapabiliriz şimdi lütfen dikkatli olalım.

Buraya tıklayarak .tk domaini alıcaz. Buradada 3 adet kayıt olma metodu bulunmaktadır google , eposta , facebook.

1.Adım > Kayıt olduktan sonra Domains → Register A New Domain → Kutucuğa sitenizin adını yazıyoruz misal kronik2143 sitemizin adını yazdıktan sonra
"Check Availability" ye tıklıyoruz.

2.Adım > .tk nın satırındaki "Get it Now!" Tıklıyoruz, ardından checkout a tıklıyoruz.

3.Adım > Forward this domain butonuna tıklayıp onun açılan kısımdaki Forward this domain yanına sitemizin urlsini yazıyoruz. Period u 12 Months
yapıyoruz bu sistem 1 yıllık .tk adresi veriyor size. Uzatmak isteriseniz 12 Tl ödemeniz gerekmekte neyse sonra Continue ye tıklıyoruz.

4.Adım > Sonra bir fatura çıkacak ardından orayı dolduruyoruz tik işaretini atmayı unutmuyoruz. Sonra "Complate Order" a tıklıyoruz ve artık sitemiz kronik2143.tk
adresiyle giriş yapabiliyoruz bukadar arkadaşlar ayrıca bi arkadaş .net falan nasıl alınıyor demiş onu herhangi bir hosting firmasından alabilirsiniz 25 35 tl arası gidip gelmekte domain fiyatları.

Elimden bu geldi yaklaşık 3 saat uğraştım konuya en iyi nasıl anlatabilirim diye umarım beğenirsiniz herhangi bir sorun olursa konu altında belirtiniz ki sanmıyorum eğer adımları doğru şekilde yapmış iseniz sorunsuz bir kurulum gerçekleşecektir iyi forumlar.​
@SweetNetwork
Tanıdığım Webmasterlar ; @UmmetEmin @BerkPW @onuraygntrr

Son düzenleme:

BySteve

< Metin2 Tema %98 Loading ... >
En iyi cevaplar
0
Ellerine sağlık hocam cidden güzel bir çalışma.

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hostingeri kullanıyordum bayadır mybb felan açmıştım bir kaç kere anılarımı aklıma getirrttin :D
Güzel konu beğendim <3

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Üşenmeden hepsini okuyorum başarılı ve detaylı bir çalışma ama neden mybb sürümü 1.6 daha yenisi var?

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki Son sürümünü aynı şekilde kurabiliyoruz değil mi ? son sürümünün kuruluşunda değişiklik yoktur umarım..
Hayır yok hiçbir değişiklik yine sistem dosyalarını atıyorsunuz sonra sitenize normal linkle girmeyi deneyin olmassa burdaki gibi /install yapıp girmeyi deneyiniz ayretten bu paylaştığım tasarım çalışmaz yanlız.

caylak29y

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
mybb yerine xenforo kurulumunu tanıtsan bundan daha ii

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oley be amme hizmeti be. Kazıkçı webmasterların ocağına incir be. Ellerine sağlık hocam.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
mybb yerine xenforo kurulumunu tanıtsan bundan daha ii
XenForo paralı bir temadır durumu elverişli olmayan arkadaşlar için açtım bu konuyu en azından bir iki şey yapabilsenler. Ama XenForo sistemini satın alabilirsem tanıtımını yaparım.