Nadiren kullanılan MOB'lar

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Merhabalar. Bu konumuzda Minecraft oyuncularına bir sorum olacak. Neden her seferinde klasik moblar kullanılıyor? Artık "Aha creeper patlayacak " veya "lan öldürecek skeleton benii yardım edinn" demekten bıktım. Minecraft'ın şu an en çok kullanılan sürümü olan 1.8'den bu yana kaç tane yeni mob geldi ve hiç biri kullanılmıyor veya nadiren kullanıyor. Mesela neredeyse hiç kullanılmayan bir mob vereyim size: Uyandırıcı. Sevdiğim moblardan birisidir fakat sunucularda hiç kullanılmıyor. Belirli aralıklarla serseri doğurması, çok güçlü olması, hızlı olması ve diğer birsürü büyüleyici gücü ile beni bayağı etkiledi bu mob. Keşke bunu sunucularda da görebilsek. Klasik moblardan bıktım usandım artık. Biraz "blaze yaktı beni laaa" veya "hayııır intikamcı geliyoor" sözlerini duymak istiyorum. Hep klasik moblar kullanılacaksa yeni moblar oyuna niye ekleniyor yani? Sizden isteğim, sunucunuz 1.11 ve üstü ise lütfen bu yeni mobları da kullanın.

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Biz bu ülkenin sunucularına kaç yıldır lapisi bıraktıramadık. Sence bu mob olayını nasıl yaptırıcaz? :D

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu arada ben sadece bu ülkeye demiyorum. Hypixel gibi yabancı sunucularda da kullanılmıyor :)
Bir fikir yürütelim o zaman niye kullanılmadığıyla ilgili. Mesela benim fikrim: Bu moblar daha yeni eklendiği için henüz onları kullanabilecek kadar alışmamış olabilirler. Nasıl olsa normal creeper gibi temel mobların da sunucularda farklı özelliklerle kullanılması biraz zaman almıştı.

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Bir fikir yürütelim o zaman niye kullanılmadığıyla ilgili. Mesela benim fikrim: Bu moblar daha yeni eklendiği için henüz onları kullanabilecek kadar alışmamış olabilirler. Nasıl olsa normal creeper gibi temel mobların da sunucularda farklı özelliklerle kullanılması biraz zaman almıştı.
Evet haklısın ancak kullanılabilecek birsürü oyun bulunuyor. Mesela Hypixel'de favori oyunum olan Zombies'de kullanılabilir. Hatta o moblara özel bir oyun yaparsak daha iyi olur diye düşünmekteyim.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu moblarla ne güzel minigamesler oluşturabilirler halbuki...

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Aslında bu tarz moblar kullanılarak değişik minigames sunucuları açılabilirse güzel olabilir, güzel düşünmüşsün. :)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yakın zaman da açılacak 1.12.x sunucum da sen bu konuyu açmadan önce zaten bu yeni moblar hakkında fikirler üretmeye başlamıştım.
Henüz eklemedik ama yakın zaman da bu yeni moblar ile Dünya da ki factions sunucuların da hiç olmayan bir warp ekleyeceğiz.

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
Açıkçası 1.12 survival sunucusu açmayı düşünüyorum. Sade bir sunucu olacak. Eklenti çok az olacak ve hazır eşyalar satılmayıp, oyuncular el ile yapacaklar. Üstelik en son sürüm olacağı için de zaten bütün yaratıklar olacak. Bunu bir hub sunucu açarsam, oraya eklemeyi düşünmekteyim.

CASPER_VIA_E1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yakın zaman da açılacak 1.12.x sunucum da sen bu konuyu açmadan önce zaten bu yeni moblar hakkında fikirler üretmeye başlamıştım.
Henüz eklemedik ama yakın zaman da bu yeni moblar ile Dünya da ki factions sunucuların da hiç olmayan bir warp ekleyeceğiz.
aynen bende sunucumda shulkera önem vereceğim
Açıkçası 1.12 survival sunucusu açmayı düşünüyorum. Sade bir sunucu olacak. Eklenti çok az olacak ve hazır eşyalar satılmayıp, oyuncular el ile yapacaklar. Üstelik en son sürüm olacağı için de zaten bütün yaratıklar olacak. Bunu bir hub sunucu açarsam, oraya eklemeyi düşünmekteyim.

CASPER_VIA_E1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@MrPoteyto yeni gelecek olan 'Gece Gökyüzü Canavarı' Mob'u 1.14 isürümü çin onaylandı.
Bu mob normal dünya da oluşacağı için eminim bu mob eski moblar kadar çok tutulacaktır.

Senin konunda bahsettiğin diğer moblar çok nadir bulunan moblar, kimisi Mansion kimisi farklı biomlarda bulunuyorlar. Bu sebeple de çok fazla konuşulmuyorlar. Ancak yeni gelecek olan Mob normal dünya da tahmine göre bütün biomlarda olacağı için bu Mob çok tanınacak ve konuşulacaktır. :)

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
@MrPoteyto yeni gelecek olan 'Gece Gökyüzü Canavarı' Mob'u 1.14 isürümü çin onaylandı.
Bu mob normal dünya da oluşacağı için eminim bu mob eski moblar kadar çok tutulacaktır.

Senin konunda bahsettiğin diğer moblar çok nadir bulunan moblar, kimisi Mansion kimisi farklı biomlarda bulunuyorlar. Bu sebeple de çok fazla konuşulmuyorlar. Ancak yeni gelecek olan Mob normal dünya da tahmine göre bütün biomlarda olacağı için bu Mob çok tanınacak ve konuşulacaktır. :)
Konuyu saptırmayayım da, Minecraft 1.14 çıkmasına daha çook var :)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konuyu saptırmayayım da, Minecraft 1.14 çıkmasına daha çook var :)
en fazla 6 ay, snapshot ise 2-3 ay. :D
Zaten şurda 2018'e 1,5 ay kadar kaldı ondan sonra 2018 deyiz ve snapshotlar bahar ayında başlayacak. :)
Çünkü 1.13 teknik bir güncelleme olduğu için bir yandan 1.14'ün yenilikleri üzerinde uğraşıldı ve Minecon da gösterildiği gibi belli ki 1.14 çalışmaların birçoğu bitmiş bulunuyor.

Dediklerine göre 1.13 yayınlandıktan 2-3 hafta sonra 1.14'ün ilk snapshotu yayınlanabilirmiş. :)

MrPoteyto

Is the excellence? Ok..
En iyi cevaplar
0
en fazla 6 ay, snapshot ise 2-3 ay. :D
Çünkü 1.13 teknik bir güncelleme olduğu için bir yandan 1.14'ün yenilikleri üzerinde uğraşıldı ve Minecon da gösterildiği gibi belli ki 1.14 çalışmaların birçoğu bitmiş bulunuyor.

Dediklerine göre 1.13 yayınlandıktan 2-3 hafta sonra 1.14'ün ilk snapshotu yayınlanabilirmiş. :)
Bak unutmuştum bunu. Söylediğin iyi oldu şimdi :)