Nasıl Bir Hizmet İstersin?

prozzax

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Herkese Merhaba;

Öncelikle forumda yeniyim ve ilk konum bu olduğu için kusura bakmayın.Ülkemizde cs:go sunucu satışı konusunda iddialı bir firmanın sahibiyim.Daha önceden minecraft host işi ile ilgili bir çalışma yapmıştım fakat gerekli ekibi kuramadığım için yarım kaldı.Ekibimi kurdum ve şimdi tekrardan girme kararı aldım. Türkiye'nin bu konuda en büyük reklam ağına sahibim ve yoğun bir müşteri potansiyeli olacağını düşünüyorum.Bu sebeple sizinle bazı konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum.Sizlere bir kaç soru soracağım ve tecrübeli tecrübesiz olmanız fark etmez, cevaplarsanız sevinirm.
-Türkiye'de en çok tercih edilen minecraft paketleri nelerdir?
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok şikayetçi olduğunuz konu yada konular nelerdir?(Firma ismi vermeden cevaplayın lütfen)
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok memnun olduğunuz konu yada konular nelerdir?(Firma ismi vermeden cevaplayın lütfen)
-Türkiye'de olmayan fakat olmasını istediğiniz mod,kampanya,fiyat vb bir şey varmı?
-Mobil,kart ve havale.Hangisini en çok tercih ediyorsunuz?
-En çok tercih ettiğiniz lokasyon neresidir?

Not:Şimdlik sorularım bu kadar.Sorular oldukça konuyu güncelleyeceğim.
Not 2:Firma sahipleri lütfen konuya yazmasın.Sonra bir tartışma vs. yaşamayalım

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
En çok terhic edilen paketler 1-8 GB Ram ve 1-100 oyuncu kitlesi
Türkiye'de bu alanda hizmet veren arkadaşlardan şikayetçi olduğum noktalar ;
  • Ticketlere/yardım isteklerine iş işten geçtikten sonra bakılması.
  • Bazı firmalardaki benim şu kadar müşterim var sen olmasanda olur bakışları.
  • 1 TL-5 TL'nin lafının yapılması, örnek verecek olursam bir arkadaşım yaşamıştı (0.64 Kuruş) ile kira ödenmeyip sunucusu deaktif olmuştu.
Türkiye'de bu alanda hizmet veren arkadaşlardan memnun olduğun noktalar ;
  • Bazıları, 3'ün 5'in lafını yapmıyor. Bu güzel bir şey.
  • Bazıları, 1'günün - 10'günün lafını yapmıyor. Bu da güzel bir şey.
  • Hostlar arasındaki ticket görüşmelerinde bazen Abi/Kardeş tarzı konuşmaların dönmesi.
  • Telefon görüşmelerindeki kalite ( Anında destek )
Türkiyede olmayan fakat olmasını istediğim mod/paket vsler ;
  • Bunu madde olarak yazmak istiyorum, örnek verecek olursam. Geçenlerde sponsor muhabbetinden kaynaklı arkadaşların yanlış anlamış olduğu noktalar mevcut. Sponsor olacağınız sunucu olacaksa bununla alakalı detaylı bilgiler vererek girin olaya.
  • Bununla beraber, hitinizi arttırmak istiyorsanız bence yapmanız gereken 5 GB'lik bir alan ayarlayıp. Sunucu tasarlamak isteyen arkadaşlara 500 MB / 1 GB verin ve arkadaşlar bırakın sunucusunu hazırlasınlar. Emin olun bu yaptığınız davranış sayesinde güzel müşteri kazanacak ve güzel de bir siciliniz olacaktır.
En çok tercih edilen ödeme yolları ;
  • İnnial kart dedikleri, ön ödemeli kart.
  • Tüm banka kartları ( 3D SECURE GÜVENCESİYLE ).
  • EFT Olabilir.
  • TTNET Faturasına yansıtmak isteyen arkadaşlar için böyle bir olay yapabilirsiniz.
  • Mobil ( Faturalı/Faturasız )
Bence olması gereken lokasyon seçenekleri ;
  • Almanya
  • Türkiye
  • Fransa
Yazdığım yazıların başında gizli bir Bence olduğunu unutmayalım.

ExS

“Alıştım artık” cümlesi çok umutsuz değil mi ya?
En iyi cevaplar
0
Merhaba,

Öncelikle fiyatlar iyi olmalı. Uzak masa üstü bağlantısı olmalı, açıkçası vds olmalı. Tercih ettiğim paketler 4-12 Gb arasındadır genellikle. İstediğim şey ise sadece güzel destek. Ticket sisteminiz sağlam olsun ve makineleriniz iyi olsun bizim için yeter.

Lokasyon seçenekleri de elbet önemli. Türkiye, Almanya ve Fransa lokasyon seçenekleri olmalı. En çok tercih ettiğim ödeme sistemi ise kredi kartı ve ininal kart. Fakat mobil ödeme olmasında da fayda var. Ayriyeten hizmetinizi kullananlara uygun bir fiyata site verirseniz çok iyi olur. VIP satışları vs.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar, başarılar dilerim.

prozzax

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
-En çok memnun olduğum konu sorunlara anında çözüm bulunması ve müşteriyi mağdur bırakmamak.
+En çok mağduriyetin yaşandığı alan bu gibi gözüküyor.Bu konuda kalabalık bir ekip kuracağım sorun kalmayacaktır.
-Bazıları, 1'günün - 10'günün lafını yapmıyor. Bu da güzel bir şey
+2-3 Aylık bir müşteride tabii ki bu esneklik sağlanır.Ama yeni bir müşteride bu sağlanamaz.Tabi siz kendi açınızdan biz kendi açımızdan bakıyoruz olaya.Bu konuda bizim penceremizden bakın.
-Bunu madde olarak yazmak istiyorum, örnek verecek olursam. Geçenlerde sponsor muhabbetinden kaynaklı arkadaşların yanlış anlamış olduğu noktalar mevcut. Sponsor olacağınız sunucu olacaksa bununla alakalı detaylı bilgiler vererek girin olaya.
+Sponsorluk değil fakat indirimli anlaşmalar hakkında çalışmamız mevcut.
-Bence olması gereken lokasyon seçenekleri ;Almanya,Türkiye,Fransa
+Bu konuda yurt dışı çalışmalarımız var.Yrt dışı sunucular yarı yarıya masraf düşürüyor.Bu şekilde kullanıcıya daha uygun fiyat sunabiliriz.
-Öncelikle fiyatlar iyi olmalı. Uzak masa üstü bağlantısı olmalı, açıkçası vds olmalı.
+Türkçe panelimiz mevcut.Webftp,durdur,başlat,paketler arası geçiş,backup vb özellikler mevcut.Dahada geliştiriyoruz.Sunucularımız maksimum performans için linux olucaktır.Reddit vb yerleri araştırdık herkes hemfikir.Uzak masaüstü için vds sağlayacağız.Müşteri kendisi yönetebilicek.

ExS

En iyi cevaplar
0
-En çok memnun olduğum konu sorunlara anında çözüm bulunması ve müşteriyi mağdur bırakmamak.
+En çok mağduriyetin yaşandığı alan bu gibi gözüküyor.Bu konuda kalabalık bir ekip kuracağım sorun kalmayacaktır.
-Bazıları, 1'günün - 10'günün lafını yapmıyor. Bu da güzel bir şey
+2-3 Aylık bir müşteride tabii ki bu esneklik sağlanır.Ama yeni bir müşteride bu sağlanamaz.Tabi siz kendi açınızdan biz kendi açımızdan bakıyoruz olaya.Bu konuda bizim penceremizden bakın.
-Bunu madde olarak yazmak istiyorum, örnek verecek olursam. Geçenlerde sponsor muhabbetinden kaynaklı arkadaşların yanlış anlamış olduğu noktalar mevcut. Sponsor olacağınız sunucu olacaksa bununla alakalı detaylı bilgiler vererek girin olaya.
+Sponsorluk değil fakat indirimli anlaşmalar hakkında çalışmamız mevcut.
-Bence olması gereken lokasyon seçenekleri ;Almanya,Türkiye,Fransa
+Bu konuda yurt dışı çalışmalarımız var.Yrt dışı sunucular yarı yarıya masraf düşürüyor.Bu şekilde kullanıcıya daha uygun fiyat sunabiliriz.
-Öncelikle fiyatlar iyi olmalı. Uzak masa üstü bağlantısı olmalı, açıkçası vds olmalı.
+Türkçe panelimiz mevcut.Webftp,durdur,başlat,paketler arası geçiş,backup vb özellikler mevcut.Dahada geliştiriyoruz.Sunucularımız maksimum performans için linux olucaktır.Reddit vb yerleri araştırdık herkes hemfikir.Uzak masaüstü için vds sağlayacağız.Müşteri kendisi yönetebilicek.
Çok güzel.

Fiyat aralıkları belli mi?

prozzax

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çok güzel.

Fiyat aralıkları belli mi?
şu an TR tarafında bir çalışma yaptık.Panel destekli fiyatlarımız hemen hemen hazır.Slotlu değil ram bazlı satış olucak.En uygun yerlerin fiyatlarını inceledik 5-10 TL oynama yapıyor.

ExS

En iyi cevaplar
0
şu an TR tarafında bir çalışma yaptık.Panel destekli fiyatlarımız hemen hemen hazır.Slotlu değil ram bazlı satış olucak.En uygun yerlerin fiyatlarını inceledik 5-10 TL oynama yapıyor.
Anladım, teşekkürler.

Onurbey034

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Genelde 2 GB ila 4 GB arası makinalar tercih ediliyor. Zaten sunucular 30-40 kişi anca çekiyor oda yetiyor. Sunucu sahibi hevesini aldıktan sonrada sunucuyu kapatıp gidiyor.
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok şikayetçi olduğunuz konu yada konular nelerdir?(Firma ismi vermeden cevaplayın lütfen)
Satın almadan önce canlı destekten çok iyi hizmet verip satın aldıktan sonra sorunlarınızı ticketle dile getirin demeleri. Bi firmayı test ettim ve sorunumu bildirirken yanındada 8gb makina alacağımı bildirdim sorunumu hemen çözüp makinaya geçtiler işte paranın tatılığı. (Gıcıklığına makinayı hazırlatıp satın almadım :) )
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok memnun olduğunuz konu yada konular nelerdir?(Firma ismi vermeden cevaplayın lütfen)
Mesela serverimde bi sorun çıksın ticket atıyorum makinama girip sunucuyu çözüp banada çözümünü anlatıyorlar

-Türkiye'de olmayan fakat olmasını istediğiniz mod,kampanya,fiyat vb bir şey varmı?
Çoğu hosting sadece tutan sunuculara sponsor oluyor oysaki sunucusunu tutturamayan çok kaliteli pluginlerer var ve bunlar aramızda çürüyüp gidiyor şu anda bi sunucunuzun tutmasını istiyorsanız rahat 200-300 tl basıcaksınız reklam yapıcaksınız yani kısaca sizden ricam hostunuzda kiraladığınız makinaların reklamını yapmanız.
-Mobil,kart ve havale.Hangisini en çok tercih ediyorsunuz?
Genelde ininal kart kullanıyorum kesinti fazla olmuyor ve kullanımı kolay.

Türkiye, ben oyuncumun arka planda oyun indirirkende oynamasını isterim lokasyon Türkiye'de olduğu zaman pingler düşük oluyor haliyle oyun indirirkende oynayabiliyorlar.

Heroes_TR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Benim gibi Buyuk Capli sunucular Genelde 32 GB -64 GB Dedicate Sunucu kulanyor Tam guvenlik ve Tam erisim olmasi lazim weppanel le olmaz
isletim sistem Linux olmasi lazim
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok şikayetçi olduğunuz konu yada konular nelerdir?
Minecraft Sunucular sitelerin Otomatik odem sisteme vermemeleri genelede sadece mobil odeme verilyor ve Komusyon oran %50 olyor mesla benim Sunucumn Aylik giderleri 1000TL+ makinler alan adi hosting vs dahil Mobil odemeden aylik 3-4K gelirim olyor 3K gelirimn bana 1500 gelinice insan ici acyor
-Türkiye'de bu alanda hizmet veren firmalarda en çok memnun olduğunuz konu yada konular nelerdir?
Suan Calisdim Hosting Sahbin Buyuk Musdrerilerinden oldum icin bize onem veryor bu hos bisey sahsi telefon numarasin kadar verdi ban
Ben masrafa dil oyuncu memnuniyetin onem verim Tum buyuk sunucular Almanya Kulanyor Ucuz oldu icin amma ben Oyuncularn Ping dusuk olsun diye TR kulanyorum
Musderiye ozel makine nasil bisey solim Mesla benim isdedim islemci Benim isdedim kadar SSD di vs tabi buda fiyata yansiya bilir ( bun Sadece Buyuk Sunucular icin yamanz onerim cunki minecraft 1 ayda 100 lerce sunucu aclp kapanyor )

He buda benim ilk Mesajim Madur gorun :) Sirf cevap yazmak icin kayit oldum :)