Nasıl minetest sunucusu açabilirim ?

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlıktada belirttiğim gibi bu linkte Minetest sunucusu nasıl açılıyor açıklıyor fakat ben İngilizce'm kötü olduğu ve çeviride iyi çevirmediği için anlamadım anladığım kısımları beceremedim.Forumda çok Minetest oynayan var mıdır bilmiyorum fakat bana yardımcı olabilecek herkesi yorumlara bekliyorum.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Minetest'in kurulu olduğu yer > bin
Bu konumda bin klasörünün içine bir .bat dosyası oluştur ve aşşağıdaki kodları yapıştır:

PHP:
@echo off
:crash
minetest.exe --server --worldname world_name
goto crash

world_name kısmına dünya adını yazıp bat dosyasını aç. Minecraft sunucusu kurmak gibi. Bat dosyasını kapatırsan kapanır, Eğer hata ile çökerse yeniden başlar.
Minetest hakkında bilgim olmadığı için attığın linkte anlatılanları yazdım.

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minetest'in kurulu olduğu yer > bin
Bu konumda bin klasörünün içine bir .bat dosyası oluştur ve aşşağıdaki kodları yapıştır:

PHP:
@echo off
:crash
minetest.exe --server --worldname world_name
goto crash

world_name kısmına dünya adını yazıp bat dosyasını aç. Minecraft sunucusu kurmak gibi. Bat dosyasını kapatırsan kapanır, Eğer hata ile çökerse yeniden başlar.
Minetest hakkında bilgim olmadığı için attığın linkte anlatılanları yazdım.
Bu kısma kadar anladım zaten.Fakat geriye kalan ''Allowing external players to connect'' kısmını anlamadım.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bu kısma kadar anladım zaten.Fakat geriye kalan ''Allowing external players to connect'' kısmını anlamadım.

Diğer oyuncuların açtığın sunucuya girebilmesi demek. Eğer bir makineye kuruyor isen direk makine ip sinden veya var ise domainden giriş yapabilirler. Eğer kendi bilgisayarına kuruyorsan Port açman ve ip adresini arkadaşlarına vermen gerek.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Minetest'den direk açılıyor diye biliyordum ordan bi bak.Ya da diğer arkadaşın dediği işlemi uygula.

@Admicos

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önerileriniz için teşekkür ederim deneyeceğim.