Neden mi Doctor Who ?

Favori Doktorunuz ?

• Peter Capaldi

Kullanılan: 1 14.3%
  • Matt Smith

Kullanılan: 3 42.9%
  • David Tennant

Kullanılan: 1 14.3%
  • Cristopher Eccleston

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ben Hepsini de severim !

Kullanılan: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
(Lütfen bu konuyu yukarıda paylaştığım müzik ile okuyun)
Bu diziyi daha izlememiş olan mı var ? Diye sorarsanız evet, maalesef. Harika bir kurguya ve her seferinde başka bir baş role sahip diziyi izlemeyenlere sesleniyorum. Bu konudan sonra yapacağınız ilk iş, 1. bölümü ile başlamak olacaktır.
Biraz bilgi vermeliyim bu konuda;
İlk sezonu 1963'te başlıyor dizimiz, (bu noktadan sonra internette Doctor Who kaç sezon yazmadan önce dur ! ) Klasik sezon olarak geçen bir devir yaşıyor ve o devrin çok fazla bölümü BBC'de kayboluyor ve dizi 2005'te yeniden ekranlarla buluşuyor. Baş karakterimiz başlıktan da anlaşılacağı üzere Doktor.

Doktor bir zaman lordu. Evet insanlıktan önce var olan uzak bir galakside ve adı Gallifrey olan bir gezegende yaşayan toplum. Doktor, alçak gönüllü, yardımsever, dahi ve nicesi. Zor durumlarla iyi başa çıkabilen bir karakter. İnsanlara bir umut kaynağı. Tabii yalnız da değil, genellikle yanında onunla gezmek isteyen kızlar bulunuyor. Ama diğer kızlar gibi olmayan kızlar, daha çok diğer insanlar gibi olmayan insanlar. Doktor, kendini feda edebiliyor, insanlık adına. İnsanlara yardım etmek onun en büyük emeli.

Eee, Doktor dediğiniz adam ne ile seyahet ediyor ? Heh !, TARDIS, açılımı Zaman ve Uzaydaki İzafi Boyutlar, olan bir uzay gemisi, aslında zaman gemisi mi desek ? Tardis gördüğünüz üzere bir polis kulubesi. Polis kulubesi olsun diye tasarlanmadı tabii ki de, Dikkat çekmemek adına bazı nesnelerin yerini alabilme özelliğine sahip olan Tardisimiz, kulube olarak kalıyor. Ve bir sır vereyim, Tardisin içi dışından daha büyük ! Doktorun buna cevabı şöyle; "İnsanlar uzayı ve diğer istediği her şeyi bir tenekeye(televizyon) sığdırdı, ancak hala boyutları çözemiyor !"
Bu arada Doktor ölebiliyor, izlerken aaa! ne oldu bu adama, hani başroldü demeyin, Rejenerasyon yeteniğine sahip. Şu ana kadar 12 Doktorumuz oldu, 13.'sü de yolda (bknz. Jodie Whitetaker), ve birçok yol arkadaşı. Doctor Who bu kadarlık bir konu değil, Ama zaman buldukça Doctor Who'yu anlatmaya devam edeceğim. Kendinize iyi bakın zaman yolcuları ! Yukarıdaki ankete katılmayı unutmayın !

Son düzenleme:

bilektuğrul

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Doctor Who hatrına yorum atayım dedim. Konu vasat.
Stefen denen ne idüğü belirsiz senarist çakması kalemi tükenmiş herif gitti ya, artık güzel bölümler bizi bekliyor.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Doctor Who hatrına yorum atayım dedim. Konu vasat.
Stefen denen ne idüğü belirsiz senarist çakması kalemi tükenmiş herif gitti ya, artık güzel bölümler bizi bekliyor.
Filmi nasıl yorumladığına bağlı, veya doktoru ne kadar anladığına. Son üç sezon gayet kaliteli idi. Clara ile ilgili olan kısım hele hele. Doktor karakterini çok iyi simgelettirdi Peter'a senarist. Ha kusursuz muydu ? Hayır.

bilektuğrul

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Filmi nasıl yorumladığına bağlı, veya doktoru ne kadar anladığına. Son üç sezon gayet kaliteli idi. Clara ile ilgili olan kısım hele hele. Doktor karakterini çok iyi simgelettirdi Peter'a senarist. Ha kusursuz muydu ? Hayır.
Peter Capaldi rolü çok iyi üstlendi, Clara çok abartıldı. Stefen gitti ya, yeter ya. Peter amcamız ne kadar toparlamaya çalışsa bile senaryo çok kötü oluyordu genel olarak. Ha, kaliteli senaryosu olan bölümlerde vardı ama genel olarak çok saçma gidiyordu senaryo.
Yeni kadın doktora alışabilecek miyim bilemiyorum, umarım Jodie ablamız güzel yaşatır karakteri.