Neden yeni bir minecraft hub sunucu açılmıyor beyler

LaudresOrg

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
BUGUN 2022 NİN BAŞINDAN BERİ GELEN BÜTÜN ACILARIMI ANLATTIM
akıcı gidiyor okuyun boş zamanınızda

Eskiden birçok sunucuda yetkili olup sunucu kurmuş biriyim şahsen 2022 minecraft türkiye dünyasının çöküş yılı diyebiliriz neden???
cevap basit! milyon tane türeme sunucu açıldı özgünlük gitti p2w oldu heryer her sistem her skript alıntılaştırılıp a dan b ye geçiliyor eskiden CraftRosi (KAPANDİ)- CraftRise(10K AKTİF) - SonOyuncu(12K AKTİF) - AtomCraft(250-300AKTİF) - EnderOyuncu(1K AKTİF) vb.. dolu sunucu bu durumdaydı artik dolu sunucu açmaya başladılar raviennw - conconnw - melezcraft - riphub (böle sunucular yok örnek veriyorum) böle böle suncuu açılıp kopyalana kopyalana sunucu açıp türkiye kitlesi böldüler evt böldürer saçmalama diyebilirsiniz bi razdan anlarsınız sanki minecraft türkyieye 2016 darbesi yapildi 10k aktif olan craftrise 3k düştü ABİ NERDE BU 7k oyuncu nerde allah aşkina söyleyin son oyuncu neden bu kadar az aktif KOCA ENDER OYUNCU 1K AKTİFKEN 300 AKTİFİ BOTLA NEDEN zor göriyor ???????? sebep şu biz kendimizi büyütmek yerine aternosdan sw açıp veya gidip 4gb vds sunucu kurup oyunculari bölüyoruz abi sunucu kurucaksaniz kendi plugin paketlerinizi yapin lütfen allah aşkina 15 tane ayni sunucnun ismi deişip getirmeleri bi *** kazandırmayacak 15 sunucu daha eklenecekse farkli sistemler FARKLİ tip sunucular olsun bizim TR kitlesi emeksky -fc - opsky- survival takmış allah aşkına başka oyun modlarıda var neden kendilerini çok genel yapiyolar mesela İSPANYOLLARDA PRİSON ünlüdür neden fc bıkmış insan PRİSON oynar klan var pvp efso ztn dolu rank var kendini tekrarlamiyor bizim fc sunuculari 3 tane rank koyup 3 yıl devam ettiriyolar sunucuyu dayi mesela coin sistemi ADI COİN kırdığınız yerler OBSİDYEN YOŞUNLU TAŞ abi a** çok mu zor o coin ismini sw ismi vericem random AliazMadde yapıp bunu çimen kırıp veya fener kırıp elde etmiyoruz abi bak gene aynı skript gene ayni şey dediğim şey olcak gene a dan b ye ama abi bari klasik sw açmayın deiştirin şunları az COİN se SuncuuİsmiMADDESİ bilmemne metni taşıysa CENNET CEHENNEM taşı koyun bu kadar daha yazmicam anlayanlar anladi...​

lolitsalexibald

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkcası Tr de kendine öz kendi pluginleri olan sunucularda tutmuyor çok gördüm örneğini ve görmekteyim bence kitle belirli sunuculara toplandı artık ve at gözlüklü gibi kitle adamlara bakıyorum öyle kaliteli pluginli şeyler yapıyorlar ki oyna oyna bitmeyecek kendini tekrar etmeyecek eklentiler var o kadar ama yok gene 100 aktiflik civarı 1 2 ay sonra batıyor farklı bir şey yapsakta Trde pek tutmuyor.

AldenSH

Play.Coleries.Com
En iyi cevaplar
53
Cevap basit, bu Türk oyuncularının hak ettiğini sunucu sahiplerine vermemesinden kaynaklanıyor. Sunucu duyurularına küfür yazarak duyuru atan sunucuları emek vererek güncelleme yaparak yenilikçi olarak gelişmeye çalışan sunuculara tercih ediyorlar. Bu yüzden artık yenilikçi olmaktan ziyade oyunculara göre hep aynı sistemle sunucular açılıyor.

Benim gözümde artık bir sunucuda şu sistem varmış bu gelişiliyormuş hepsi artık vız. Türk oyuncusu bunlara bakmıyor. Tek istediği şey kaos kaos kaos. Bir oyuncuyla düşman olmak onunla küfürleşmek. Sunucudan tek anladığı şey bu. Rekabet tatlıdır fakat burada sunucu sahiplerinin yönetiş biçimleri çok saçma ilerliyor. Minecraft Türkiye'ye de en büyük zararı veren bu bot basan, oyuncuları sürekli aynı sistemler ile devam ettirip küfürleşip arkadaş olan sunucu sahipleri oluyor.

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Sunucunun tutması bir yana sunucu masrafları da çok ciddi bir şekilde arttı, geçen yıl 20 liraya alınan bir sunucu şu an ortalama 45-50 lira civarında, hub için bu sunucunun 2 veya 3 katı daha masraflı bir makine lazım olacaktır, üste bir de plugin, harita vs. derken baya bir masraf çıkıyor. Bu masraflar yüzünden açılan sunucu sayısında ciddi bir azalış var.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Sunucunun tutması bir yana sunucu masrafları da çok ciddi bir şekilde arttı, geçen yıl 20 liraya alınan bir sunucu şu an ortalama 45-50 lira civarında, hub için bu sunucunun 2 veya 3 katı daha masraflı bir makine lazım olacaktır, üste bir de plugin, harita vs. derken baya bir masraf çıkıyor. Bu masraflar yüzünden açılan sunucu sayısında ciddi bir azalış var.
Ki bahsettiği bazı sunucular oyuncuları sadece kendi ayarladıkları istemci ile (SonOyuncu ve CraftRise) giriş yapmaya zorluyor da ondan. Hem hilecileri, hem de tutkulu insanları vazgeçirdiler bunu yapıp.

Mesela benim oynadığım vakitlerde CraftRise'ın Creative'inde kızıltaş aktif olarak kullanılabiliyordu ve ben de bunlarla arsama farklı oyunlardan gelen müzikleri yapıyordum. Bunun için de LiteMod'lardan biri olan Nota Bloğu Ayarlayıcısı modunu kullanıyordum. Client'i getirmişler, modu kullanamaz oldum; kızıltaşı kapatmışlar, Creative'ini oynayamaz oldum.

Kısaca sunucuların masrafı kadar tuhaf kararlarından ötürü de azalıyor bu aktiflik durumu vb.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Tamamen türkiyenin ekonomisinden kaynaklı geçen yıl bu aylar ödedigim makina ücreti şu an 3 kat arttı üst sürümlerde sunucu kurmak aşırı masraflı ortalama bir eklentiyi satın almaya kalksan 200tl hele ki hub düşüncsen varsa src alman gerekli en az 3 katı fiyat istiyorlar eklenti fiyatınının

Hub sunucu açılsa dahi tabanı 1.8 olarak açılır o da artık tutmaz insanlar üst sürüm sunucuyu seviyor.

LaudresOrg

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Tamamen türkiyenin ekonomisinden kaynaklı geçen yıl bu aylar ödedigim makina ücreti şu an 3 kat arttı üst sürümlerde sunucu kurmak aşırı masraflı ortalama bir eklentiyi satın almaya kalksan 200tl hele ki hub düşüncsen varsa src alman gerekli en az 3 katı fiyat istiyorlar eklenti fiyatınının

Hub sunucu açılsa dahi tabanı 1.8 olarak açılır o da artık tutmaz insanlar üst sürüm sunucuyu seviyor.
ekonomi böle olmasada güzel kaliteli denecek sw ler gelse

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bütün sunucuların birbirine benzemesi sebebiyle 1 ay sonra piyasadan ayrılan ve bir farklı şekilde de aşırı çok emek verip emeğinin karşılığını alamayan çok arkadaşımı tanıdım gerektiği zaman ben onlara destek verdim onlarda bana verdi net olarak söylüyorum ki Türkiyedeki sunucular yurtdışında açılsa yabancılar bağımlısı olurdu
premium olmayan yabancı sunucuları gezdiğim için biliyorum :D

SonOyuncu gibi büyük bir sunucu halen 1.8 oyun motorunda kalmayı tercih ediyor sebebi ise 1.8 chunklarının kapladığı yerin neredeyse 100 katını dolduruyor son sürümler ve performans olarak da bu yüzden 1.18 bloklarını tutup 1.8 sürüme entegre eden zeki bir sunucudur kendileri yoksa imkanı yok titanyumun 3 bin oyuncuyu geç 400 kişide çökeceğini adım gibi biliyorum.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Minecarft zaten microsoft alınca bitti hocam. Hytaleden umutluyuz artık bakalım

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
2013-14 yıllarına geri dönsek ya, güzel serverlar vardı

LaudresOrg

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
eehhh görüşler hala görebiliriz gündel.

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
birçok büyük sunucu açmış birisi olarak şunu söyleyebilirim, insanlar seçenek fazla olduğundan dolayı sunucuları çok çabuk boşaltıyorlar. Sürekli bir açık arıyor, hile yapmaya çalışıyorlar. Türk oyuncularının oynayış tarzı oynayayım da eğleneyim, yeni şeyler göreyim düşüncesinden ziyade karşımdakini nasıl ezerim, nasıl aşağılarım, nasıl ona oyunu zehir ederim şeklinde çalışıyor. Kimse kendi kendine eğlenmeyi sevmiyor. Genel olarak açtığım sunucular 100-200+ kişi çekiyordu, IceNW, WannaPlay, Brother'sMC, Fetih1453, IceMC, NameLess gibi en azından kendi çapımda büyük ve gerçekten yenilikçi sunuculara ev sahipliği yaptım. Genel olarak oyuncuların bırakma nedeni rekabet olmayışı, küfür, başkalarının sunucuyu diğer oyunculara zindan etmesinden kaynaklanıyor. Bir kez oyuncu düşüşü yaşadığında zaten herkes bu sunucuda kimse oynamıyor diye çıkıyor. İnsanlar artık kaliteden ziyade sunucu içerisinde kaç kişi var diye bakıyor malesef. Ek olarak "AFK" farmlar da sunucuları öldürüyor. Hangi skyblock sunucuya girsem spawner başında AFK bırakılmış 50 tane oyuncu var. Sunucuda oynayan 60 kişi var ise 50 tane yan hesap oluyor her zaman.