Nedir bu "yalnızlık" ?

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle selamlar, kendimi tanıtayım. Ben Kayra. Mahallenizin çilekeş insanıyım. Bu gün sizler ile daha önce başlatmış olduğum "Nedir Bu ?" serisinin devamı olacak olan bir konu ile beraberim. Uzatmadan konuya geçeyim.

- Nedir bu yalnızlık ?

Yalnızlık bana göre genelde çoğu insanın (genç tayfanın) yaşamadığı, dışarıya çıkacak arkadaş bulamadığı zaman yalnızım ben diye yakındığı bir durum haline gelmeye başladı. Ha bir de sevgilisinden ayrılan ergen insanların çok yalnızım ben diye dolaşması da var onu hiç söylemiyorum bile. Gözlemlerime göre yalnızım diyen insanların %90'ı aslında yalnız değil, sadece istedikleri kişiden ilgi göremedikleri için yalnızmış hissiyatına kapılıyorlar. Canları istediğinde gezebilecekleri, mesaj attığında cevap alabilecekleri birçok arkadaşları oluyor genelde. Bana göre nihai yalnızlık 2 türe ayrılıyor. İsim olarak bu türleri söyleyemeyeceğim ama 1. ve 2. tür olarak ayıracağım.

1. Tür;
Bu yalnızlık türü herkesin içindeyken bile yalnız hissetme duygusudur. Çevrende seni seven çok kişi vardır, elini atsan 50 kişi toplayabilirsin fakat hiç kimse senin kafa yapına aslen benzemiyordur. Örneğin senin ilgini futbol çekmez iken seninle buluşanlar seninle futbol konuşuyorlardır, bir süre sonra yalnız hissetmeye başlarsın. Kimse ile anlaşamıyormuş, kimse seni anlamıyormuş hissiyatına kapılırsın. 1. Türümüz bana göre böyledir. Biraz psikolojik bir yalnızlıktır bu tür.

2. Tür;
Bu tür insanı isyana kadar sürükleyebilecek bir türdür. Senin hiçbir suçun yoktur fakat ne aradığında açan, ne mesajına geri dönen, ne sorunun olduğunda yanında olacak kimsen yoktur. Zaten tek yaşarsın, kimse ile görüşmezsin. Gittiğin yerlerde (okul,kurs,kahvehane) mecburi görüştüklerin haricinde kimse seninle dışarıda görüşmek istemez. Üzülmeye başlarsın, sürekli suratın asık olur. Yeni tanışacağın insanlar seni soğuk biri zannetmeye başlar. Kimse sana yaklaşmaz, kahvehanelere tek başına gitmeye başlarsın, bir üst evresinde kendi başına sinemaya, tiyatroya ve operaya gitmek vardır. Kimse bu duruma düşmez umarım.

Bunlar benim düşüncelerimdi, sizlerin de bana katılıp katılmadığını saygı çerçevesinde görmek isterim. Umarım bu konu hakkında hoş bir muhabbet ederiz.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Yalnızlık cidden çok zor ortaokul zamanlarımda çok çekmiştim.