Nerede O Eski Günler...

xShenkenator

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
O başlığı yazmamdaki asıl amaç, 2014 yıllarındaki Minecraft sunucularıyla 2022 yılındaki Minecraft sunucularını kıyaslamak.

UnioCraft, GameTürk, LegendCraftTR, BetaCraft

UnioCraft'ı pek oynamamışımdır ancak birkaç kez Creative'ini oynamışımdır. UnioCraft sonralarda Creative'i kaldırmayı karar verdi. Kaldırmadan önce ise herkesin arsasını kırabiliyorduk. Bu durumu bir tek UnioCraft'ta değil Yakamoz Network diye hatırladığım sunucuda da yaşamıştım. Çok garip değil mi? 2 farklı sunucuda herkesin arsasını kırmak. Sonra UnioCraft gitti kapandı işte.

Minecraft'a başladığım ilk günlerde tam hatırlamasam da ilk girdiğim sunucu GameTürk'tü sanırım. Girdiğimde sadece lobide dolaşıyordum. Creative'e nasıl girilir, SkyWars'a nasıl girilir bilmezdim. Daha sonralarda genellikle Creative'de falan takılırdım. SkyWars'ta az Huzuni açmadım. Huzuniyle bile pek adam kesemezdim zaten. O zamanlar benim pvp rezaletti. Creative'de edit item dediğimiz büyülü ve renkli yazılı itemleri aldığımda nasıl yapıldığını çok merak etmiştim. Hatta birkaç sandık dolusu edit item biriktirdiğimi hatırlıyorum. Sonralarda o sunucu da gitti.

Küçükken en çok Creative'de takıldığım sunucu LegendCraftTR olmuştu. Deli gibi skin yarışması yapılan sunuculardandı. Arkadaşımı da o sunucuda oynatırdım. Edit item yapmayı da bu sunucuda keşfettim. Bir clientte yapıp herkese dağıtırdım. Oyuncularda mecburen arsasına saklardı yetkililer görmesin diye.

Gelelim BetaCraft'a. BetaCraft sunucusu şu an açık ama 8 ay kapalıydı. Eski anlarıma döndüğüm zaman çok ilginç şeyler hatırladığımı fark ettim. Bu sunucuya rapor sistemi gelmeden önce biri benim adıma hesap açıp küfür edip çıkarak bana mute attırmıştı. Tabii yetkililer yazmayı üşenip tab tuşunu kullandıkları için bu durum yaşanırdı. İşte bunu keşfettikten sonra aynısını bende başkasına mute attırmıştım. Gelelim Creative'ine. Zamanında bu sunucunun edit itemleri Creative'in içinden geçerdi. Bir kitap ile başkasının arsasını almak mı dersin?, Minecraft'ını çökerten blok mu dersin?, en önemlisi de kırılamayan bir kızıltaşı her kırmaya çalıştığında sunucuyu çökertmek mi dersin?

Özel Launcher'i olan sunucuların Creative'inde eskisi kadar eğlenemezsiniz. Bu sunucular bana Creative'de güzel günler geçirtti. SonOyuncu ve CraftRise'taki gibi olmasa da...

Son düzenleme:

MhyK0L

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendi fikrime göre Türkiyedeki minecraft sunucu hiyaraşisi "OP" adı altında bitmiştir.. Artık oyuncuların emek vererek uğraşarak bir şey yaptığı dönemler geride kaldı. 2014-2016 Tr sunucuları için en iyi en hit dönemlerdi. Eskiden "fekşında lapis mi olur len(!)" diye yapılan eleştiriler bile özler oldum..

Bahsettiğin sunucular arasında benimde bulunduğum ve ortaklığını yaptığım WinterNW sunucusunuda görmek isterdim. Heleki creative bölümünden bahsedeceksek o dönemlerde en hit alan sunuculardan biriside bizdik. Creative bölümünde +65 hiç düşmezdi. O dönemlere göre creative bölümü olarak güzel bir rakamdı bu. @MemduhB

Diyeceğim o ki bu oyun çocukluğumuzun en güzel günlerini yaşattı. Hali hazırda eskiden kalan sunucular arasında hala devam edenler varsada iyi çalışmalar diliyorum.

deantheonlyog

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kendi fikrime göre Türkiyedeki minecraft sunucu hiyaraşisi "OP" adı altında bitmiştir.. Artık oyuncuların emek vererek uğraşarak bir şey yaptığı dönemler geride kaldı. 2014-2016 Tr sunucuları için en iyi en hit dönemlerdi. Eskiden "fekşında lapis mi olur len(!)" diye yapılan eleştiriler bile özler oldum..

Bahsettiğin sunucular arasında benimde bulunduğum ve ortaklığını yaptığım WinterNW sunucusunuda görmek isterdim. Heleki creative bölümünden bahsedeceksek o dönemlerde en hit alan sunuculardan biriside bizdik. Creative bölümünde +65 hiç düşmezdi. O dönemlere göre creative bölümü olarak güzel bir rakamdı bu. @MemduhB

Diyeceğim o ki bu oyun çocukluğumuzun en güzel günlerini yaşattı. Hali hazırda eskiden kalan sunucular arasında hala devam edenler varsada iyi çalışmalar diliyorum.
WinterNW'de ben de oynamıştım, avatarı falan vardı sanırım. Benim oynadığım dönemde bir Survival Games sistemi vardı tüm arenalar aynı chate bağlıydı :D LegendCraftTR'yi de WinterNW adresi üzerinden keşfettim zaten bir ara WinterNW adresi LegendCraftTR'ye yönlendiriyordu. IP'yi hala unutamıyorum, WinterNW.nitrado.net'di sanırım.

deantheonlyog

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
LC-TR Creative günleri çok özlendi ya, hele o soath tayfayla anime RP yaptığımız zamanlar, hala burnumda tütüyor desem yeridir :) Ekipten SwiftCaliston, soath ve Veleho başlıca hatırladığım isimler. Bu ekip cidden harikaydı. Yaptığım hiçbir RP'de bu ekiple olan RP'nin tadını alamadım. Animeye başlama sebebim de bu ekipti ^^ Özleniyorsun 2016-2017
YafPriKin#7555 ekleyin de maziye inelim ^^

MhyK0L

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
WinterNW'de ben de oynamıştım, avatarı falan vardı sanırım. Benim oynadığım dönemde bir Survival Games sistemi vardı tüm arenalar aynı chate bağlıydı :D LegendCraftTR'yi de WinterNW adresi üzerinden keşfettim zaten bir ara WinterNW adresi LegendCraftTR'ye yönlendiriyordu. IP'yi hala unutamıyorum, WinterNW.nitrado.net'di sanırım.
Evet bir zamanlar LCTR ile WinterNW birleşmesi oluşmuştu fakat bir imza kampanyası başlatarak oyunculara bu durumu sormuştuk ve kimse 2 sunucunun birleşmesini istememişti. Sonra bir şekilde yolları ayırdık. (İmza)
Gerçekten güzel zamanlardı.