Nether Warth Nedir ? Nerde Bulunur ? ve Nasıl Yetiştirilir ?

EmirTolgaDemirel

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar burda sizlere Nether Warth'ın Ne oldugunu, nerde bulundugunu ve nasıl yetiştigini anlatmaya calısacagım.

1-Nether warth'ın ne oldugunu anlatmakla başlayalım.

Nether Warth oyunda potion yapmaktan başka bir işe yaramıyor. Yani anca potion da kullanabilirsiniz.

2-Nether Warth nerede bulunur ? ( Sanırsam en cok sorulan soru budur)

Nether warth Nether'da Nether Fortess adlı yerlerde bulunur. Bulunması cok zordur.

3-Nether warth nerde yetişir ?

Nether warth Nether'da soul sand uzerınde ve glowstone'lu bir alanda yetişir.

Konu önceden acılmadıgını gördüm. Eger acıldıysa afola. Acıldıysa yorumdan söleyebilirsiniz ben de Yöneticilere sölerim geregini yapabilirler.

Yardımcı olduysam Ne Mutlu Bana.

Sajibon

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Böyle bir konu hatırlamıyorum.Birde yetişmesi için glowstone'a ihtiyaç yok netherda soulsand üstünde olması yeterli...

CriminaLz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teknik olarak bence pek gerekli bir şey değil.İlerde biraz daha işlevsel olur umarım.

EmirTolgaDemirel

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
glowstone yazdım ama orda yazmamın amacı glowstone da daha hızlı buyuyor kendim denemistim ve meyvelerini almistim :D

supprtecher

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Bilgi vermeye çalışmadan önce keşke onu edinseniz, böylece insanlara yanlıs bilgi vermemiş olursunuz. Nether Wart bulunması zor bir şey değildir öncelikle. Bulduğunuz herhangi bir Nether Fortress'ın (Nether Kalesi) alt katlarında tarla şeklinde sık sık bulunur ve en küçük Nether Kalesinde bile minimum 5 Nether Wart tarlası vardır. Nether Wart'ın yetişmesi için tek koşul Soul Sand (Ruh kumu - nether kumu) üzerine ekilmiş olmasıdır. Işıklandırmaya, güneş ışığına, suya veya Nether'da yetişmeye lüzum yoktur. Biraz Wart ve biraz soul sand alarak kendi evinizde Nether Wart tarlası yapabilirsiniz.. Glowstone bulunan ortamda daha hızlı yetiştiği de yok bu arada. Simya standında iksir yapmak için kullanılır lakin İtem Çerçevesi veya Saksı gibi eşyalar aracılığıyla dekorasyon amacıyla da kullanılabilir.. Pek bir işe yaramiyor diyen arkadaşlar için de ufak bir hatırlatma; End dragon, Wither Boss v.b. boss kesimlerinde iksirlerden daha çok ihtiyac duyacağinız bir şey yoktur. Yine aynı şekilde nether ziyaretlerinde ateşe direnç, okyanusa dalımlar da ise su altinda nefes alma iksirleri oldukça kullanışlı ve hayat kurtarıcıdır.

Son düzenleme: