NoCheatPlus Config'i Nasıl Ayarlanır? Detaylı Anlatım

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu yazımda NoCheatPlus configi nasıl daha iyi bir hale getirilebilir elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Burada anlatılanları kurcalayarak kendini sunucunuza göre düzenleyerek piyasadaki ücretli anticheatlere yakın düzeyde bir koruma elde edebilirsiniz. Başlangıç olarak buradan NoCheatPlus'ın developer sürümlerini bulabilirsiniz. Herzaman en son developer sürümünü kullanmak yeni çıkan Hacked-Client'lara karşı korumanızı arttırır. Ayrıca burada anlatacağım bazı özelliklerin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için ProcolLib'in size uygun sürümünü kullanmanız gerek. (Spigot sayfasında her sürüm için ayrı link bulunuyor.)

ANLATIM I.

Actions:
Actions kısmı genellikle insanların gözünü korkutan bir kısımdır ve her kontrolde bulunur. Actions kısmında çeşitli actionlar bulunur bunlara kısaca bakalım.

cancel: Bu action konulduğunda hali hazırda gerçekleşmekte olan NCP eylemini iptal eder. Bir saldırının engellenmesi bir chat mesajının gönderilmesinin engellenmesi gibi.

log: Adından da anlaşılacağı üzere bir log mesajı gönderilmesini sağlar. Bu mesajı konsol ve "/ncp notify on" komutunu giren kişiler görebilir. Bunun önemi büyüktür çünkü NoCheatPlus ile hile olduğunu düşündüğünüz birini anında cezalandırmamalısınız öncesinde yetkililere bununla alakalı bilgi göndermeli ve aynı zamandada oyuncuyu daha fazla izleyerek hile olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde ecnebilerin "false-positive" dediği yanlış cezalandırmayla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olur. Log'lar şu şekilde girilir: "log:metin:gecikme:tekrar:hedef" Metinleri NoCheatPlus'ın en alt satırlarında bulabilirsiniz eğer isterseniz kendi metinlerinizi ekleyebilir veya olan metinleri düzenleyebilirsiniz. Gecikme ise log eyleminin gerçekleşmesi için kontrolün kaç defa olumlu sonuçlanması gerektiğini belirtir. Örneğin gecikmeyi speedmine kontrolü için 3 yaparsak bir oyuncunun 3 kez speedmine olarak yakalanması gerekir. Tekrar değeri bir log mesajının tekrar gönderilmesi için geçmesi gereken süreyi gösterir. Bunun amacı NCP'nin gereksiz yere spam yapmasını engellemektir. Son olarak hedef kısmı hedef kısmında log mesajının nerelerde gözükeceğini belirtiriz. "c: console, i: ingame (oyun içi), f:file (dosya, log dosyası)" Bir log örneği: "log:noswing:1:5:ci" burada noswing değeri metinimizdir. 1 değeri oyuncunun bir kez noswing olarak yakalanması gerektiğini belirtir. 5 değeri ise ilk mesajdan sonra 5 saniye geçmesi gerektiğini belirtir. Sondaki "ci" değeride bu mesajın hem konsolda hemde oyun içinde bildirileceğini belirtir.

cmd: Bukkit/spigot veya herhangi bir pluginin komutunu gerçekleştirmenizi sağlar. cmd şu şekilde kullanılır: "cmd:metin:gecikme:tekrar" cmd yapı olarak log ile hemen hemen aynıdır. Logdan 2 farkı vardır birincisi metin kısmına komut girilmesi gerektiği ve 2.si ise hedefinin olmayışı. Komutun hedefini metinin içerisinde belirtiriz ki bu kontrole yakalanan oyuncu olur. Bir cmd örneği: "cmd:kickbspeed" burada gecikme ve tekrar değerlerini kullanmadım bunun nedenini ileride kontrolleri anlatırken göstereceğim.

vl>X: vl yani violation yani ihlal. Bir kontrolün ne kadar ihlal edildiğini anlamamıza yardımcı olur. Üstte belirttiğimiz cancel, log ve cmd yi bir düzen içerisinde tutmamıza yardım eder. En önemliside birini cezalandırmadan önce yeteri kadar ihlal gerçekleştirip gerçekleştirmediğini anlamamıza yardımcı olur. Buradaki 'X' elbette bir sayıdır.

Örnek bir actions: "cancel vl>5 log:breach:0:2:if cancel" Burada oyuncu 5 kere menzili dışındaki bir hedefe vurmaya çalışırsa oyun içine ve log dosyasına bununla alakalı bilgi gönderilir ve oyuncunun eylemi engellenir. Yani oyuncu saldırı yapamaz.

Konunun devamı için beklemede kalın en kısa zamanda önemli kontrollerin çalışma prensiplerini ve nasıl ayarlanmaları gerektiklerini anlatacağım. (Killaura, Macro, TriggerBot ve benzerlerini 10 cpsden aşağı olmadıkları sürece engelleyebiliriz.)

ANLATIM II.

FIGHT!:
- CancelDead:
Saldırmaya çalışan kişinin ölü olup olmadığının kontrolüdür. True olarak kalması tavsiye edilir aksi takdirde kişi öldükten sonra killaurayla 1-3 saniye saldırabilir.

- Angle: Bu kontrol oyuncuların birden fazla hedefe aynı anda vurmalarını engeller.
threshold: Oyuncu bu kontrole yakalandığında tekrar saldırabilmek için beklemesi gereken süredir. Benim kullandığım değeri 50'dir.
actions: cancel vl>240 log:aimbotbildira:1:11:i cancel vl>1500 cancel cmd:aimbotakaldir // Burada kişi angle a yakalanırsa anında engellenir. Violation 240'ı geçtiğinde log gönderilir ve 1500'ü geçtiğinde ise kişinin aimbot violation değeri sıfırlanır. Örnek bir angle değeridir. Kendi sunucunuzda olduğu gibi kullanırsanız tps ve ping değişimlerinden dolayı farklılıklar yaşayabilirsiniz. Daha iyi çalışabilmesi için kendinize göre ayarlamanız gerekir.

ANLATIM III.

- Direction: Oyuncunun baktığı yön ile vuruş yaptığı yönü karşılaştırarak oyuncuyu kontrol eder.
Strict: Bu kontrolün daha sert olmasını sağlar. Yakın dövüşü zorlaştırabilir. Hileleri daha iyi yakalayabilir fakat aynı zamanda false positive'inde önünü açar yani sebep olabilir. False önerilir.
Penalty: Angle'daki threshold değerine benzer. Oyuncunun bu kontrole yakalandıktan sonra tekrar saldırabilmesi için gereken bekleme süresidir. (MiliSaniye cinsinden hesaplanır)
Bu kontrol düzgün ayarlanmazsa veya kapatılırsa oyuncular arkaları dönük bir şekilde saldırabilirler.

ANLATIM IV.

Bu anlatımda göstereceğim kontrol oyuncunun saldırı hızını kontrol ederek "Hacked Client", "Macro", "Auto Clicker" benzeri yazılım/modifikasyon'ları algılamaya çalışır. Kısacası NCP'nin bel kemiğidir. Olmazsa olmazıdır. Bu kontrol en iyi şekilde ayarlandığında 11-12 cps ile macro, autoclicker veya jitter click'i algılayabilir ve 12 cps'i muhtemelen engeller. (Kimsenin kolay kolay 12 cps jitter yapabileceğini sanmıyorum.) KillAura'da bu iş biraz daha farklıdır. 11 cps'den 15 cps'e kadar olan KillAuralar genellikle yakalanır fakat ENGELLENMEZ! 15 cps üstü yakalanır ve engellenebilir. 18 cps ve üstü %90 oranında engellenir. (Buradaki değerler varsayımdır ve Client'dan Client'a göre değişiklik gösterebilir.) Bu kontrol 1.7.10 üzerinde denenmiş ve çalışmamıştır fakat siz yinede deneyebilirsiniz. (Bu kontrol'ün çalışması için procollib'in sunucunuza uygun sürümünü kullanmalısınız.)

NET!:
- AttackFrequency:
limitforseconds:
Saniyelere göre saldırı limitini belirtir. Örneğin half değeri 5 olursa bir oyuncu yarım saniyede maksimum 5 vuruş yapabilir. (Asla şu mantıkla düşünmeyin: "Bir killaura saniyede 15 vuruş yapıyosa ben bunu yarıya bölerim half kısmına yazarım." Bu mantık yanlıştır çünkü buradaki hesaplama killauralar herzaman saniyede 15 vuruş yapabilirse geçerli olur. (Çoğu zaman 15 aps lik bir KillAura 13-16 değerleri arasında vuruşlar yapar. Bunun sebebi ping, tps veya Client'daki gecikme olabilir.) limitforseconds'ı ayarlamak hiç kolay değildir öncelikle bunu bilin. Saatlerce uğraşmanız gerekebilir. Farklı Client'larla denemelisiniz. Tam başardım dediğinizde girdiğiniz değerleri birde hile kullanmadan deneyip false-positive lere karşı test etmelisiniz. Bunun da en iyi yolu Auto Clicker açıp hızını jitter click ile ulaşılabilecek bir hıza getirerek yakalanıp yakalanmadığına bakmaktır. Ancak öncelikle Auto Clickerın hızını test etmelisiniz bunun için Google üzerinden "Click Speed Test" şeklinde bir arama yapabilirsiniz. Eğer ki kullandığınız değerler "Hacked Client", "Macro", "Auto Clicker" kullanan birisini görebiliyor ve kullanamayan birisini engellemiyorsa (jitter ile 10 cps üstüne çıkan birisini arada sırada uyarabilir bu normaldir.) işiniz bitmiştir. Burada kendi kullandığım değerleri veremiyorum bunun iki sebebi var. Birincisi bu değerler sunucuya göre farklılık gösterebilir. İkincisi bu değerleri en iyileştirmek oldukça çaba ve sabır gerektirir.

Son düzenleme:

ByVandetta

BENİM İÇİN FORUM BİTTİ
En iyi cevaplar
0
Biraz görsel kullanıla bilirdi. yinede teşekkürler emegine salık.

ByVandetta

BENİM İÇİN FORUM BİTTİ
En iyi cevaplar
0
İleride video hazırlamaya çalışacağım (düzgün bir configin yapabileceklerini göstermek adına) fakat ortada görsellik bir durum yok. Config'in ne görselini atabilirim?
yani komutları nasıl ayarlandıgı vs gibi görseller koyulabilirdi

ilkeroyun2

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Görsellik olsa 10da 10 yok o yüzden 10 da 8 emeğine sağlık

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Görsellik olsa 10da 10 yok o yüzden 10 da 8 emeğine sağlık
Devam edecek. Görsellikten kastını açar mısın? Görsellik demekle olmuyor bir örnek verirsen en azından neden bahsettiğini anlayabilirim. Burda build göster miyorum bir configin nasıl ayarlanacağını anlatıyorum detaylıca.

Ufak bir güncelleme. Basit Aimbot/KillAura'ların yakalanması.

BatuBskn0

PayidarNetwork.Batihost.Net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teşekkürler :) ama tam anlamadım galiba ama yapmayı deneyecegim

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Düzgün ayarlanan bir NoCheatPlus'ın kapasitesini gösteren bir video hazırladım. (Bu sayede FastConsume'uda görmüş oldunuz :) )

BatuBskn0

PayidarNetwork.Batihost.Net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Düzgün ayarlanan bir NoCheatPlus'ın kapasitesini gösteren bir video hazırladım. (Bu sayede FastConsume'uda görmüş oldunuz :) )
configi atarmısınız hazırcı degilim ayarlayamadıgımdan ve hangi kısmı ayarlayacagım bilmiyorum o yüzden istiyorum

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Güncelleme. Direction kontrolü nün nasıl ayarlanması gerektiği anlatıldı.

Bir güncelleme daha. Saldırı hızına bakarak "Macro", "Killaura/ForceField", "AutoClicker" ve türevlerini yakalamak.