NSS Yapmak?

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Merhabalar!

Biliyorsunuz ki, New Star Soccer oyununda futbolcunuzu geliştirip en iyi yapmaya çalışıyorsunuz. Bende halen oynuyorum. Sonra dedim, ben yapsam neler eklerdim falan diye. Sonra aklıma yeni bir NSS yapmak geldi. Play Store'de paylaşmasak bile sadece kendim bile oynarım.

Bunun için neler öğrenmem gerek, hangi rehberleri izlemeliyim?
Özellikle @Admicos tan cevap bekliyorum.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
java öğrenmen gerek eğer androidstudio ile yapıcaksan
c# öğrenmen gerek eğer unity3d ile yapıcaksan

tarafını seç(dark side)

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Eğer benim gibi basit yoldan başlamak istiyorsan Game Maker Studio satın alabilirsin Steam'den.
Eğer ücretsiz ve daha kullanışlı diyorsan Unity tercih ederim. Ama ilk başta seni çok zorlar.

GMS'nin kendine ait bir kodlama dili var. Unity ise yukarda ki arkadaşımızın dediği gibi C# kodlama dilini kullanıyor. İnternetten videolarına bakabilirsin. Alternatif olarak Facebook'da ki oyun yapımcılarının olduğu gruplara girip destek alabilirsin.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
java öğrenmen gerek eğer androidstudio ile yapıcaksan
c# öğrenmen gerek eğer unity3d ile yapıcaksan

tarafını seç(dark side)
Eğer benim gibi basit yoldan başlamak istiyorsan Game Maker Studio satın alabilirsin Steam'den.
Eğer ücretsiz ve daha kullanışlı diyorsan Unity tercih ederim. Ama ilk başta seni çok zorlar.

GMS'nin kendine ait bir kodlama dili var. Unity ise yukarda ki arkadaşımızın dediği gibi C# kodlama dilini kullanıyor. İnternetten videolarına bakabilirsin. Alternatif olarak Facebook'da ki oyun yapımcılarının olduğu gruplara girip destek alabilirsin.
3 boyutlu bir oyun olmayacak. 2 boyutlu. Tıpatıp NSS gibi yapacağım. Röportajlar mı dersiniz, daha farklı şeyler mi dersiniz daha gelişmişini yapmak istiyorum.
Açıkçası Unity 3D çok ağır kaçmaz mı NSS gibi bir oyun için?

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
3 boyutlu bir oyun olmayacak. 2 boyutlu. Tıpatıp NSS gibi yapacağım. Röportajlar mı dersiniz, daha farklı şeyler mi dersiniz daha gelişmişini yapmak istiyorum.
Unity 3D ile 2D oyun yapılabilir.
GMS 2D oyun motoruyla da kodları iyi bilirsen 3D oyun yapmakta mümkün.

Eğer gelişmiş istiyorsan Unity tercihimdir. (GMS'de iyidir.)

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
android studio ile yap :) plugin minecraft ta neyse android studio da android te o yani unity3d kullanmanı tavsiye etmem 2d için