OB-Çok Amaclı Plugin v1.9 | Kasa Sistemi / Çöp Sistemi / Rütbe Sistemi

notaldo

If you want this, dream it!
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Eklenti Tamamıyla Güncellendi

Eklenenler: Çöp Sistemi ve Rütbe Sistemi

Sevgili forum üyeleri;
Eklenti tamamıyla yenilendi! Artık rütbe ve çöp sistemi de aktif...

Oyuncular sizin ayarlayabildiğiniz rütbelere yine sizin ayarladığınız maliyet(para) karşılığında yükselebiliyor!
Çöp sistemi ile oyundan çıkana kadar istediği itemleri 26 slotlu bir envantere atabiliyor!
Anahtar ve Kasa sistemi ile yine sizin belirlediğiniz itemleri kazanma şansını elde edebiliyor!

Hızlıca resimli tanıtıma geçiyorum...

Anahtar Sistemi Oyuncu Komutları(Bir tane var eklenebilir sonrasında)
2.PNG

Oyuncular sizin ayarlayacağınız sürede anahtar alabiliyor!
1.PNG
,

Anahtar sistemi yönetici komutları
3.PNG

Çöp Sistemi

11.PNG
4.PNG

Çöp Sistemi Kaydet&Kapat Çubuğu
5.PNG

Rütbe Sistemi Komutları(Kırmızı Çizgi aşağısı sadece yöneticilere gözükür ve onlar kullanabilir)

6.PNG

Rütbe atladığınızda;
7.PNG

9.PNG

Kaç tane rütbe eklediyseniz o kadar rütbe gözükür oyuncu rütbesi belirtilir.
8.PNG

rutbe.yml yani Rütbe Sistemi Ayarları
10.PNG

AÇIKLAMA:
1-Kit-Sureleri yazan kısım oyuncular ekipmanlarını kaç saniyede bir alabilsinler kısmıdır.
2- Rütbeler kısmına istediğiniz kadar rütbe ekleyebilirsiniz(Rütbeler ingilizce alfabeden ) NOT: Eklediğiniz rütbenin maliyetini eklemeyi unutmayın yoksa 0 kabul edilir.
3- Bilgi kısmında /rutbe bilgi yazıldığında oyuncuya gönderilen mesajlar.
4- Kitler: kısmını yöneticiler /rutbe kitduzenle [Kit İsmi] komutunu kullanarak doldururlar. Şu şekilde çalışır. 1. slottan 9. slota kadar envanterinize kit itemlerini dizin ver /rutbe kitduzenle [Kit İsmi] yazın otomatik olarak doldurulur. Ya da öernektekileri kopyalayıp kendizin doldurabilirsiniz el ile.

Çöp Dosyası
12.PNG

Oyuncuların Çöplerinin saklandığı liste.

Genel Ayar dosyası config.yml
13.PNG

AÇIKLAMA
1- Rutbe atlandığında kit sıfırlansın mı kısmı oyuncu rütbe atladığında kit süresini sıfırlansın mı demektir.
2- Versiyon kısmına kesinlikle dokunmayın yanlış bir şey yazılırsa eklenti pasifleşir.
3-Chat-Rutbe-Gosterilsin mi kısmı belirttiğim gibi chat te oyuncunun isminin arkasına rutbesini gösterir.
4- Chat-Stil yazan kısım oyuncunun Chat'te isminin arkasına rutbesinin nasıl gösterilmesini istiyorsanız o şekilde düzenleyin.
5- Item-Listesi: yazan kısım /ob itemekle [adet/şans] komutu ile çalışır yani kasadan çıkacak item eklersiniz. Kullanım Şekli: Elinize çıkmasını istediğiniz itemi alırsınız /ob itemekle 256 yazarsanız o itemi 256 defa ekler yani çıkma şansı 256/tümitemler olur.
6- En alttaki oyuncu isimleri olan kısım anahtar alan kişilerin anahtar surelerinin ne zaman sıfırlanacağını gösterir. Onay kısmı da anahtar süresi ile alakalıdır. Otomatik olarak her dakikada -60 şeklinde azalır.

Ve Chatte gözüken rütbe. Diğer chat eklentileri ile %100 uyumlu.
15.PNG

NOT: Eklentini Çalışması İçin Vault ve Herhangi bir Ekonomi eklentisi gereklidir.

İndirme Ek'te.

Ekli dosyalar

• 14.PNG
    14.PNG
    16.4 KB · Görüntüleme: 261
  • OB V1.9.zip
    22.7 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
resimler gözükmüyor pls .s

4kr3p

JavaScript, Html5, Css,Skript
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Güzel Bir Eklentiye Benziyor. Başarılarının Devamını Dilerim.
(Forum Gamer Hızlı Resim Ve 2-3 Farklı Siteleri Kabul Etmiyor. Farklı Siteler Kullanıp Koymanı Tavsiye Ederim.)​

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Güzel Bir Eklentiye Benziyor. Başarılarının Devamını Dilerim.
(Forum Gamer Hızlı Resim Ve 2-3 Farklı Siteleri Kabul Etmiyor. Farklı Siteler Kullanıp Koymanı Tavsiye Ederim.)​
Değerli yorumun için teşekkürler. Eklentiyi şuanda geliştirmeye devam ediyorum, rütbe sistemi ve çok farklı bir çöp sistemi oluşturdum BUG denemelerini yapıyorum bittikten sonra V1.9 olarak yayınlayacağım inşallah :)

Resimleri farklı sitelerden ekleyeceğim.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, henüz yolun başındayken yazmak istedim. Bu tür toplu eklentilerin pek bulunmamasının sebepleri var.
Öncelikle eklentiyi kodlarken birden çok modül kullansan dahi, kodlaması ve yönetmesi senin için zor olacaktır.
Yapacağın eklentileri tek bir eklenti içerisinde birleştirmektense, bu eklentileri ayrı ayrı jarlayıp, kendine ait bir prefix altında yayımlayabilirsin.
Dünyaca ünlü Essentials de bu şekilde yapıyordu, EssenaialsChat, EssentialsXXXX gibisinden.
Tabi bu şekilde olmasının bir zararı yok ancak ben sunucu sahibi olarak, eklentinin içerisindeki tüm fonksiyonları kullanacak olmasam eklentiyi hiç kullanmazdım.
Genel olarak, forumda Skript yerine Java'ya yönelen arkadaşların olduğunu görmek sevindirici.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhabalar, henüz yolun başındayken yazmak istedim. Bu tür toplu eklentilerin pek bulunmamasının sebepleri var.
Öncelikle eklentiyi kodlarken birden çok modül kullansan dahi, kodlaması ve yönetmesi senin için zor olacaktır.
Yapacağın eklentileri tek bir eklenti içerisinde birleştirmektense, bu eklentileri ayrı ayrı jarlayıp, kendine ait bir prefix altında yayımlayabilirsin.
Dünyaca ünlü Essentials de bu şekilde yapıyordu, EssenaialsChat, EssentialsXXXX gibisinden.
Tabi bu şekilde olmasının bir zararı yok ancak ben sunucu sahibi olarak, eklentinin içerisindeki tüm fonksiyonları kullanacak olmasam eklentiyi hiç kullanmazdım.
Genel olarak, forumda Skript yerine Java'ya yönelen arkadaşların olduğunu görmek sevindirici.

Hmm. Anladım o zaman sadece 3 modül yapayım bu eklentiyi devamında yapacağım 1v1 eklemesini ve diğer eklemeleri de farklı bir plugin olarak yayımlayayım. Prefixleri aynı olur, örn. OB-1V1 ,OB-Savas vb.
Yorum için teşekkürler @IRFN .

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Tamamıyla Güncellendi V1.9 sürümü yayınlandı. Indirme ekte!

NeveseRC

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ellerine sağlık, sunucumda kasa sistemini ve rütbe sistemini kullanacağım.

4kr3p

JavaScript, Html5, Css,Skript
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
@notaldo Sistemin Şuanda Gerçekten Baya Başarılı. Senden Bir Ricam Olucak Piyasada Bunu Yapıp Paylaşan Yok.
Oyuncular Rehber Veya Vip Olduklarında Rütbe Atlayamıyorlar. Bunun İçin Bir .Sk Gerekiyor Oraya İstedikleri Komudu Ekleyebilecekleri Veya Direk Dütbe Atlatabilecekleri Bi Sistem Eklersen Herkezin İşine Yarar.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
@notaldo Sistemin Şuanda Gerçekten Baya Başarılı. Senden Bir Ricam Olucak Piyasada Bunu Yapıp Paylaşan Yok.
Oyuncular Rehber Veya Vip Olduklarında Rütbe Atlayamıyorlar. Bunun İçin Bir .Sk Gerekiyor Oraya İstedikleri Komudu Ekleyebilecekleri Veya Direk Dütbe Atlatabilecekleri Bi Sistem Eklersen Herkezin İşine Yarar.
Yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Beğenmen beni fevkalade mutlu etti.

Bu plugini bilerek sadece 2-3 forumda paylaştım. Rutbe sistemini guncelleyip spigota aticam ve tamamen ucretsiz olucak. Hatta gelistirmeler de ekleyecegim. Burda paylaştıktan sonra herkezin tepkisini merak ediyordum, herkes gayet olumlu geri dönüş yaptığı icin guncelleme de getirecegim.

Vip ya da rehber olduklarında rutbe atlamaları gerekiyor . Eklenti hata mi veriyor. Eger hata veriyorsa geri dönüş yapabilirmisin hata logları ile birlikte.

notaldo

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Not: şu an efsane bie görev eklentisi uzerinde de çalışıyorum. Onu da ücretsiz olarak yayınlayacagım inşallah. Tamamıyla ayarlanabilir olmasi için uğraşıyorum şu an.