Okul hakkında, biraz...

Hangisi olmalı?

• Bence uygun.

Kullanılan: 1 5.9%
  • 6 ders olsa daha iyiydi.

Kullanılan: 6 35.3%
  • 6 derse indirilip tenefüs süresi de azaltımalı.

Kullanılan: 1 5.9%
  • 6 dersten daha az olmalı.

Kullanılan: 9 52.9%

• Kullanılan toplam oy
    17

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lise 1'de bir kere kaldım ertesi sene tekrar okula başladım bu sene son senem kalırsam hayatım biter filan hiç demedim ne sınava çalıştım ne ödev yaptım hiç stres yapmadım derste notumu tuttum hocalara karşı hep gülümsedim muhabbetimi sıcak tuttum hocalarla hocaların da istediği şey zaten bu saygı sınavdan 30 al geçirirler :)
Benim için problem değil düşük almak. Hatta tek yaşayan biri olsaydım belki okumazdım bile. Ama benden çok fazla (gereksiz derecede fazla) umutları olanlar var.
:|
10taneşey

Epistomoloji

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Lise 1'de bir kere kaldım ertesi sene tekrar okula başladım bu sene son senem kalırsam hayatım biter filan hiç demedim ne sınava çalıştım ne ödev yaptım hiç stres yapmadım derste notumu tuttum hocalara karşı hep gülümsedim muhabbetimi sıcak tuttum hocalarla hocaların da istediği şey zaten bu saygı sınavdan 30 al geçirirler :)
Her zaman sayısal kötülümdür ve sayısala her zaman karşıyımdır ilerde bizim neyimize yaricak ? Hele ki matematik napıcam ben ilerde koltuğa otururken kaç derece ile oturmam gerektiğinimi hesaplicam çok saçma.
sınıfta kalmak koyuyor insana be :D acısı büyük 1 sene kaybın oluyor

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Batı ile doğu diyoruz ya. Batı ülkelerinde genelde çocuklara altyapı eğitimi veriyorlar. Sen minicik kızana işlem yapmayı niye öğreticen çalışmayı öğreticen. Adamlar 4 saat okula gidiyorlar bilim adamı çıkıyor. Altyapısı varsa çıkar tabi adam öyle bir plan yapıyor ki. Sosyal aktivitelere öncelik tanıyan, sadece düz bilgiyi değilde temelini öğreten bir ülke tabi o kadar gelişir. Adam öyle ineklemiyorki evine geliyor 2 saat en fazla çalışıyor ama onun dışında gidip kitap okuyup arkadaşlarıylada zaman geçiriyor. Bizde 8 saat göm kafanı ne anlayabilirsen. Bide yetmez diye koy dershane kurs mis gibi. Kafa kalmaz tabi. Gelipte Çalışmayı,Yargılamayı,Sorgulamayı,Sosyalleşmeyi öğretseler ana sınıflarında. Adam gibi eğitim görürdük. Tabi onun yerine gidip sanki ülkede imam kıtlığı varmış gibi 100 tane imamhatip liseside açabilir, Okulları kömür hariç hiçbir bağışta bulunmayıp Diyanet işlerine milyonlar verebilirler. Din ülkesi olduk ki, yakında aha ben peygamberim diye biri başımıza üşüşücek tam olucak... bu nedir arkadaş?

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Sistem mağduru olmamak için açıktan okuyabilirsiniz. Hem zamanınız hem paranız cebinizde kalır. Daha kısa sürede bitme ihtimalide(birazda öğrencinin seviyesine bağlı olarak) cabası. Üstelik kalma şansında yok, zorunluları ver puanı topla diplomanı al güle güle.

Rayandu

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Lan sayısal öğrencisiyim ama fizik ya da biyolojiyi adamakıllı öğretecek eğitim sistemi yok Türkiye'de. Sıvı basıncı h.d.g deyip geçiyorlar. Sonra hiçbir deney, görsel bir şey olmadan tahtaya su cenderesi çiz, formülleri yaz, sınıftan çık ve sınavda başarılı olmamızı bekle. Bu mu yani ? Sonra sınavda yanlış yapınca neden karıştırdın efendim ? Hadi sınavda yaptım ben bunu gerçek hayatta nasıl kullanacağım ? Öğrenciler boşuna demiyor "hocam bunu gerçek hayatta nasıl kullanacağız ?" diye. Sen çocuğa görsel hiçbir şey göstermeyip deney ile kanıtlamazsan bu soruları duymak zorunda kalırsın. Benim için saat problem değil. 4 de evde oluyorum.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben de Lise 1'deyim, daha şimdiden LYS stresine soktular bizi. Sabah 6:30'da kalkıyorum, 7'de servise biniyorum, okul 8'de başlıyor. 3'te bitiyor. Servis beni en son bırakıyor, 16:30 evdeyim. Üstümü değiştim, elimi yüzümü yıkadım onu yaptım bunu yaptım saat zaten 5. Yarım saat dinlensem etti 17:30. Akşam 10 buçukta yatıyorum, saat 10'a kadar zaten ödevler anca bitiyor. Yarım saat yine dinlenip yatıyorum. Şu anda da biyoloji ödevini bitirdim, mola verdim, buraya girdim, birazdan ingilizce sonra da matematik ödevini yapacağım.

Gavatos

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Arkadaş öğretin matematiği, sosyal bilgileri, müziği, beden dersini, görsel sanatları ve türkçeyi 5-6 yıl okusak yeter ne gereği var daha fazlasının zaten hayatımızın 15 yılını çalıyorlar lisede zaten matematik, fen ve teknoloji ve sosyal bilgiler dallara ayrılıyor iyice insanı bunaltıyorlar günde 5 saat ders görsek bile yeter zaten evde çok rahat birşekilde kitabını alıp çalışırsın sistem artık çok zor ciddiden neden bilimadamlarının bile okul durumları kötüydü ?
Kod:
 Thomas Edison (1847-1931):
Ampul ve gramafon gibi icatlarıyla dünya bilim tarihinde görkemli bir yer tutan Thomas Alva Edison öylesine kötü bir öğrenciydi ki, hocalarının gözünde` "geri zekâlı", babasının gözünde "ahmak", okul müdürünün gözünde de "beş para etmez" bir adamdı. Anasının zorlamasıyla bir süre sonra okumaya ve küçük, pratik icatlar yapmaya başladı. Öldüğünde, icatlarının toplam sayısı 1000`i geçmişti.
Kaynak: fenokulu.net

Son düzenleme:

Neria991

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kendime ayıracak zaman bulamıyorum. Hani ders te ders olsa (sosyal etkinlik / etüt vb). Hocalar bazen girmiyorlar. Hatta geçen ders geçisin diye bize konu anlatan öğretmen biliyorum ben..

CoobLeyT

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Her zaman sayısal kötülümdür ve sayısala her zaman karşıyımdır ilerde bizim neyimize yaricak ? Hele ki matematik napıcam ben ilerde koltuğa otururken kaç derece ile oturmam gerektiğinimi hesaplicam çok saçma.
Sen sınavdan 30 al geçiriyorlarmı, en az 50 geçerli not puanı olması lazım nasıl geçiriyorlar?

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Askeri işlerde kordinat belirleme,Uçaklarla ilgili rüzgar yönü ve kuvvetini hesaplama gibi.Tamam eyvallah her ders iyi güzelde,Bilişim Öğrencisinin Sağlık,Edebiyat gibi dersler ile ne alakası var.