OP Faction

Mr_Maskot

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, türkiyede hiç OP Faction sunucu bulunmuyor. Bende açmaya karar verdim. Açsam tutarmı ? Açmalımıyın ?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
OP Faction'dan kastın herkes OP vererek savaştırmak ise tabii ki aç :(

Neyse. Forumun %90'ının Faction kategorisine ne gözle baktığını söylememe gerek yok sanırım :(

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
OP Factionda zaten çok çabuk kasıldığın için direk PVP'ye yöneliyorsun. Bu yüzden server PVP serveri gibi bir şey oluyor. Onun yerine pvp veya başka bir şey açmak daha mantıklı gibi.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
OP Faction adı altında lapisli prison sunucu açacaksan tavsiye etmem.

Mr_Maskot

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
OP Faction adı altında lapisli prison sunucu açacaksan tavsiye etmem.
Hayır lapis vb şeyler olmayacak.

OP Factionda zaten çok çabuk kasıldığın için direk PVP'ye yöneliyorsun. Bu yüzden server PVP serveri gibi bir şey oluyor. Onun yerine pvp veya başka bir şey açmak daha mantıklı gibi.
PvP pek ilgi çekmiyor. OP Faction'da base kurmak gib işeyler olduğu için bunu terih ettim

Türkiye'deki tüm sunucular OP Faction değil mi zaten?
Tutmaz. Fekşın açıp keyfine bakacaksın tutma garantisi 100%.
İstersen youtubedan bi OP Faction videoları izle. Normal factionla alakası yok

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Merhaba, öncelikle konuya biraz geç cevap verdiğim için özür dilerim, eskisi kadar aktif olamıyorum. Bana sorarsanız, ne kadar Türkiye'de bir OP Factions sunucusu olmasını istesem bile o sunucu tutmaz. Neden mi tutmaz? çok basit, insanlar ne yapacağını bilmiyor. Türkiye'de factions dediğinizde akıllara çok farklı bir şey geliyor.
Bu güne kadar girdiğim bir kaç factions sunucusunda lapis kazmaktan başka bir şey yapanı görmedim. Tüm sunucu sabahtan akşama kadar endüstri devriminden sonraki fabrika işçilerini aratmayacak şekilde bir sıklıkla lapis kazmakla meşgul. Bu oyuncu kitlesini lapis olmayan bir sunucuya bırakırsan, suya düşmüş yüzme bilmeyen birisi gibi birkaç dakika çırpınıp hayatta kalmaya çalışır sonra bırakırlar. Hadi onları geçip insanların lapis olmadığı durumlarda neler yapması gerektiğini bildiğini farzedelim. Gene tutmaz. OP factions tarzı sunucularda genellikle ana XP kaynağı spawnerlardır. Ve doğal olarak insanlar bu spawnerları wilderness bölgesindeki kendi claimlerindeki baselerine koymak zorunda. Koyar koymasına onu yapabilirler güveniyorum onlara ama gene de sunucunun amacından çok uzakta kalır. Doğal olarak spawnerlar eğer ki satılıyorsa pahalı olur eğer satılmıyorlar ise bulması çok zor. Bu durumda yapması en kolay şey nedir? Evet başka birinin base'ini raidleyip onunkileri almak. Bir sorun daha gördüğünüz gibi. Türkiye'de bırakın basit bir sand stacker'ı, videoya bakmadan normal tnt cannon yapanların sayısı bile bir elin parmaklarını geçmiyor. Kısacası, bu günün şartları içinde o tip bir sunucu Türkiye'de tutmaz. Ha, zaman ilerler de insanların düşüncesi değişir factions asıl ne imiş öğrenirlerse olabilir.
Not: Muhtemelen bu mesajım yüzünden uyarı yiyeceğim ama olsun.

jackopmackop

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
op faction nu ben tam olarak şöyle biliyorum kes20 falan başlangıç itemi veriyosun adam savaşıyor. bildiğime göre aç bence tutar

MaMiToo

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ya aslında provanas'ta ben oynuyorum hem de çok ama gittikçe eventler warplar artmaya başladı iyice oyunculara hazır yapmaya başladılar.benim izlediğim bir animasyon serisi var ona özendiğim için survival şekilde oynuyorum.ama ormanda dolaşıyorum dolaşıyorum hiç kimse yok.bende tıpkı animasyonlardakine benzettim birazcık dünyayı ama işte aynı olmuyor yaa(bu arada animasyon serisinin ismi "Annoying Villagers"izlemenizi tavsiye ederim çok güzel (bence 1. Bölümden başlayın))