Optifine'ı fpsyi maksimuma çıkartacak şekilde ayarlamak

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Herkese tekrardan merhaba,
Bu konumda sizlere Optifine eklentisini fpsyi maksimuma çıkartacak şekilde nasıl ayarlayabileceğinizi anlatacağım.

Optifine'ı nasıl yükleyeceğinizi ve ne işe yaradığını öğrenmek için bu konuya bakabilirsiniz.

Diyelim ki, Optifine'ı yüklediniz, oyuna girdiniz ve fpsyi bu eklenti sayesinde maksimuma çıkartmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle oyunun ayarlar kısmına girmeniz ve dediğim ayarları yapmanız gerekmekte.
Ayarları, kişisel tercihinize göre de yapabilirsiniz, bu konu sadece fpsyi maksimuma çıkartacak şekilde ayarlamayı anlatıyor

• Graphics: Fast
  • Render Distance: Normal
  • Smooth Lighting: Off
  • Performance: Normalde aldığınız ortalama fps+100 (Örn: 150)
  • 3D anaglypf: Off
  • View bobbing: Off
  • GUI Scale: Normal
  • Advanced OpenGL: Off
  • Brigthness: Bright (Bu ayar fpsyi etkilemez, kişisel tercihinize göre yapabilirsiniz)
  • Chunk Loading: Default
  • Fog: Fast
  • Fog Start: 0.8

• Clouds: Off
  • Trees: Fast
  • Water: Fast
  • Sky: Off (Bu fpsyi bayağı etkiliyor)
  • Sun & Moon: Off (Bu da fpsyi bayağı etkiliyor)
  • Depth Fog: Off
  • Cloud Height: Off
  • Grass: Fast
  • Rain & Snow: Off (Yağmur ve kar, çok olmasa da etkiliyor ama yine de sizin tercihinize kalmış)
  • Start: Off (Gece çıkan yıldızlar, bu da çok olmasa da etkiliyor ve size kalmış)
  • Show Capes: On (Pelerinler, fpsyi etkilimez tahminimce)

• Smooth FPS: Off
  • Load Far: Off
  • Chunk Updates per Frame:1
  • Smooth World: On
  • Preloaded Chunks: Off
  • Dynamic Updates: Off

• Legometer: Off
  • Wather: Off
  • Fullscreen: (Bu ne işe yarıyor emin değilim)
  • Server Textures: On
  • Debug Profiler: Off
  • Time zaman ayarı default kalsın
  • Autosaver 3Min

İyi oyunlar!

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Fullscreen (Tam Ekran) oyunu tam ekranda oynamayı sağlıyor. Söylentiye göre FPS düşürme ihtimali varmış bende tam bilmiyorum.
Gökyüzünün (Güneş ve Ay dahil) FPS'i etkilediğini düşünmüyorum. Bulutlar ve yağış kapalı durursa FPS artabilir.

Oyunu Türkçe oynayanlar İngilizce yapıp konuda ki ayarları uygulayabilirler. Ancak durumlar değişebilir kimisinde artar kimisinde azalır.

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Forumda açılan 908430523432894793285443654306045. Optifine konusu.

YigitReisRUFG

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler Bu Kaçıncı Konu Bilmiyorum Ama Güzel Konu Diğerlerinden Tebrikler!

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Fullscreen (Tam Ekran) oyunu tam ekranda oynamayı sağlıyor. Söylentiye göre FPS düşürme ihtimali varmış bende tam bilmiyorum.
Gökyüzünün (Güneş ve Ay dahil) FPS'i etkilediğini düşünmüyorum. Bulutlar ve yağış kapalı durursa FPS artabilir.

Oyunu Türkçe oynayanlar İngilizce yapıp konuda ki ayarları uygulayabilirler. Ancak durumlar değişebilir kimisinde artar kimisinde azalır.
Tam ekran modu FPS'yi büyük bir ölçüde etkiliyor. Bunu söylenti diyene kadar test edebilirdiniz. Kendi teslerime göre çok büyük olmasa da tam ekranda FPS düşüşü oluyor fakat performans akıcılığı devam ediyor. Her kişiye göre performans değişir tabii ki.

DeathPearl

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Smooth fpsi açmayı unutma.Onun sayesinde fps in yumuşatır sayesinde fps artar.

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Fullscreen modunda 100 fps alıyorum eğer fullscreen'den çıkarsam 250-350 alıyorum (default ayarlada) iyi fps artıtıyor onu unutmayın.