• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

Otomatik Kale Kapısı Redstone

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
Steam
keima__
Ruh Hali
Minecraft
Kovalski
Kaleniz için hareketli bir kapı tabi yapabilen çıkacağını sanmıyorum yaptığım makinalar dünyanın en anlaşılmaz redstone devreleri listesinde 7.falandır.

2018-04-11_17.06.37.png

Sadece 2 blok açılıyor, fazlasıyla yeterli bence aksi taktirde tamemen açılanınıda yaparım fakat açılması uzun sürer devrede devasa olur.

2018-04-11_17.06.08.png

Kontrol kısmı, kale olduğu için tkaım arkadaşlarınızında olucağını hesaba katarak içerde yaptım.

2018-04-11_17.06.21.png

Devreye gelirsek anlatma ihtiyacı duymuyorum fotoğrafla olmaz göstericem sadece...

2018-04-11_17.07.02.png

2018-04-11_17.07.15.png

2018-04-11_17.07.21.png

Oldukça havalı!!, bi ara tekrar icat edicem daha küçük bi şekilde :D

2018-04-11_17.08.19.png

Opysium

Bir Stack
Minecraft
Opysium
Devre güzel ancak küçültülmesi için uğraşılabilir aslında, yani pek önemi yok ama sistemin daha az alan kaplaması için uğraşınca daha zarif ve derli toplu gibi duruyor. Birde ileride paylaşacağın devreler olursa onları mcworld veya worldedit gibi bir ismi olan program ile boş alana (Blokların olmadığı dünyaya kopyalamaktan bahsediyorum) çıkartırsan daha anlaşılır olur SS veya videolarda.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
Steam
keima__
Ruh Hali
Minecraft
Kovalski
Devre güzel ancak küçültülmesi için uğraşılabilir aslında, yani pek önemi yok ama sistemin daha az alan kaplaması için uğraşınca daha zarif ve derli toplu gibi duruyor. Birde ileride paylaşacağın devreler olursa onları mcworld veya worldedit gibi bir ismi olan program ile boş alana (Blokların olmadığı dünyaya kopyalamaktan bahsediyorum) çıkartırsan daha anlaşılır olur SS veya videolarda.
böyle daha cool bence :D o redstone dünyası bayağı büyük. Zamanım yoktu çok baştan savma yaptım

GorkemAlp

Ağaç Yumruklayıcı
PSN
mgrkem_js
Xbox
symurg60
Steam
RuffLys
Ruh Hali
Minecraft
RuffLys
Kızıltaş devrelerinden pek anlamam ama güzel gibi gözüküyor.
Başarılar...