Overwatch Baptiste

bayoreo

the lord of oreos
Mesajlar
423
En iyi cevaplar
10
Beğeniler
784
Puanları
970
Ruh hali
oyun-forumu.png


116120


Overwatch Baptiste

Merhaba Forum Gamer'ın değerli üyeleri. Bu konumda sizlere Overwatch'a yeni gelen destek karakteri Baptiste'yi tanıtacağım. Kahvenizi hazırlayın.

Overwatch Nedir?

Overwatch Blizzard tarafından geliştirilen bir FPS oyunudur. 7 Kasım 2014 tarihinde duyurulmuş, 24 Mayıs 2016'da oyun dünyasıyla buluşmuştur. Oyunun temel amacı farklı karakterler seçip arenada Objektifi ele geçirip rakiplerinizi yenmektir. Başta Paris, Dorado, Hanamura, Busan olmak üzere bir sürü farklı haritada bir sürü farklı oyun modunda kısacası çeşit çeşit oyun modları ve haritalarda oynayabilirsiniz. Oyunda karakterlerimizi kostümlerle süsleyebilir, silahlarını Competitive puanlarımız ile Altın yapabilir, çeşitli emoteler ile savaş ortamında dans edebilir ve daha birçok şey yapabiliriz. Unutmayın, kozmetikler savaş sırasında bir avantaj sağlamaz.

Oyunda 3 farklı karakter türü vardır. Destek (az can, az hasar), Tank (yüksek can, az hasar), Atak (az can, yüksek hasar). Karakterler bu şekilde dengelenmiştir. Bu yüzden bu dengeyi avantaja çevirip rakip takımı yenebilirsiniz. Peki nasıl mı? Tüm takım atak karakter seçmek yerine 2 tank 2 atak 2 de destek karakter seçip takımınızı dengeleyebilirsiniz. Bu sayede herkes herkese yeter ve takımınız rakip takıma karşı daha avantajlı olur. Tabi olay tamamen oynanışa bağlı. Yani takımınız kötü oynarsa kaybedebilirsiniz. Bu yüzden düzgün bir takım kurmak Overwatch'ta çok önemlidir. O zaman, hadi Baptiste'yi tanıyalım.


Baptiste

Omnik Savaşının etkisi altında kalmış 15 Milyon çocuk. Omnik Savaşı nedeniyle tüm seçimleri ellerinden alınmış... Aralarından biri olan Baptiste Omnik Savaşında savaşmak için eğitilmiş ve Overwatch ekibine katılmış.

30.Karakter olan Baptiste bir destek karakteridir. Hadi Baptiste'nin yeteneklerine bir göz atalım.

Biotic Launcher

Baptiste silahı ile üçlü atış yapıp hiç mermileri sekmeden düşmanlarına vurabilir. Baptiste oynayan takım arkadaşınızın iyi bir aimi varsa rakibe yüksek hasarlar verebilir. Baptiste'nin sağ tıkı ise takım arkadaşlarınıza can verebilecek bir kapsül fırlatır. Toplu bir şekilde saldırı yaptığınızda Baptiste'nin bu özelliği hayat kurtarıcı olabilir.


Regenerative Burst

Baptiste etrafındaki takım arkadaşlarının canını yükseltir. Bu özellik takımınıza ultimate atıldığında ve takımınızın canı çok az olduğunda karşı atak yapmak için birebirdir. Takımınız hemen toparlanır ve atak yapmak için hazır bir hale gelir. Tabi takımınızı bekleyen başka bir ultimate yoksa :)

Immortally Field

Baptiste'nin en işe yarar özelliğidir. Belki de oyundaki en güçlü özelliktir. Baptiste robot benzeri daire biçiminde bir kalkan fırlatır. Bu kalkanın içindeki takım arkadaşlarınız kalkan kırılmadığı sürece ölümsüz olurlar. Tabii kalkan kırıldığında ölmezler numunelik 40 canları gider ve yine ölümlü olurlar. DVA'nın bombası bile bu kalkanı delemez sadece kırabilir. Bence acilen gücünün düşürülmesi lazım.

Amplification Matrix

Baptiste kare biçiminde bir hologram oluşturur. Takım arkadaşlarınız bu hologramın içinden ateş ettiğinde verdiği hasarlar artar. Defans ve atak yapmak için birebirdir.

Exo Boost

Baptiste'nin pasifi Exo Boost, Baptiste zıplama tuşuna basılı tuttuğunda şarjlanır. Ne kadar çok şarjlanırsa Baptiste o kadar yükseğe fırlar. Hatta bazı oyuncular space'e basılı tuttuğunda uzaya çıktığını söyler. Tabi ki de şaka :D

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.
 


Son düzenleme:

Üst