Drowhake

Lapis Toplayıcısı
Mesajlar
995
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
565
Puanları
60


660733.png

Overwatch İnceleme

İyi forumlar arkadaşlar, bu konuda sizler için Overwatch oyununu inceleyeceğim. Aslında biraz tanıtım/bilgilendirme de olacak ama dediğim gibi ''inceleme'' yani içinde öznel fikirlerim olacak. Katılıp katılmadığınızı yada bu oyun hakkında ne düşündüğünüzü yazmaktan çekinmeyin.

Kendi düşünce ve fikirlerime geçmeden biraz oyundan bahsedeyim.Oyun 23 Mayıs tarihide Amerika ' da ve bazı ülkelerde onun ardından 24 Mayıs tarihinde geri kalan tüm bölgelerde 40 euro fiyatı baz alınarak fiyatlandırma yapılarak satıldı. Oyunun türüne çok oyunculu *online* birinci şahıs nişancı, MoBa oyunudur.İşlemci: Core 2 Duo E8200 2.66GHz veya Phenom II X2 545
Ekran Kartı: GeForce GTS 250 veya Radeon HD 6670 1GB DDR3
RAM: 3 GB
Win 7 64 bit
DX 11
Boş Alan: 50 GB

İşlemci: Core i5-760 2.8GHz veya Phenom II X4 960T
Ekran Kartı: GeForce GTX 550 Ti veya Radeon HD 7750 1GB GDDR5
RAM: 4 GB
Win 7 64
DX 11
Boş Alan: 50 GB

İşlemci: Core i7-930 Quad 2.80GHz veya Phenom II X6 1090T
Ekran Kartı: GeForce GTX 460 veya Radeon HD 6850
RAM: 4 GB
Win 7 64
DX 11
Boş Alan: 50 GB

d_va_and_her_meka_by_4kh4-da2ggn7.jpg

Oyunu incelerken dikkat etmem gereken bir kaç şey var tabii ki.Hatta bunları baz alarak incelemem gerekiyor. Overwatch gayet güzel bir oyun FPS/MoBa türünde bir başyapıt bence. Oynaması gayet zevkli. Her şampiyonun kendine özel yeteneği var ve bir maçta birden fazla şampiyon oynama imkanınız olduğu için oyununuz daha eğlenceli oluyor. Oyunda çeşitli oynanış modları var. Ama genel olarak bir araca eşlik etme ve bölge korumaya dayanıyor. Eğer bu tarz oyunlarıda seviyorsanız Overwatch tam size göre. Oyunda hile olmaması (arada ufak açıklardan sızan furyalar oluyor ama onlarda ban yiyor oyun 20 euro olduğu için geri gelemiyorlar tabii) çok güzel bir olay. Eğer rekabet faktörünü hızlı ve sonuna kadar yaşamak istiyorsanız Overwatch tam istediğiniz bir oyun olabilir. Oyunumuz E-spor açısından güzel bir geleceği var.Türkiye'de bile oyun yeni çıkmasına rağmen e-Spor takımları kuruldu.
Puanlama

(10/10)Grafikler
Oyun çok güzel renk paketine ve grafiklere sahip.Karakterlerin detayları haritadaki yapılar çok detaylı ve keyif verici.

(9/10)Ses
Bazen rahatsız olabileceğiniz ses efektleri olsa da sesler de grafikler gibi çok güzel düzenlenmiş ve insanı oyunun içinde hissettiriyor.

(8/10)Oynanış
Basit bir eğitim oyunundan sonra aşırı hızlı ve dinamik bir oynanış yapısına alışmak zor olabiliyor fakat alıştığınız zaman kesinlikle çok seveceğinize eminim.

Oyun Hakkında Yapılan Yorumlar
IGN'ye göre oyun, "Yılın Oyunu" olarak görülüyor.
Tentohammer oyun şirketi oyunu fazlasıyla beğenmiş çünkü başarılı şirket, oyunu övmüş ve alınması yönünde uzun bir makale paylaşmıştı.
588fd05dc87b76c2f3000001.png

Parasına değer mi ?
İşte gereğinden fazla pahalı olan oyunlarda sorulan efsane soru.Parasına değer mi değmez mi ?.Benim düşünceme göre bu oyunda duruma göre değişiyor.Alınması yada alınmaması gereken durumları yazacağım.Kendinize göre değerlendirirsiniz.

Değmez!
Tek başınıza oynuyorsanız.
Oyunun videosunu izleyip rekabet olayını beğenmediyseniz.
''Aşırı hızlı gelişen oyunları hızlı oynanması gereken oyunları takip edemem ben!'' diyorsanız.


Değer!

Güzel bir takım ve koordine takım arkadaşlarınız varsa koordine bir şekilde oynamanın tadını çıkarın. Bu oyun size ve takımınıza göre.
Rekabeti, oyundaki hızlılığı grafikleri beğendiyseniz.
Bütçenizde böyle bir oyuna ayırabilecek bir paranız varsa.
Oyunda hile, sunucu problemleri yok denecek kadar az.
Oyunda kazanmak için öde sistemi yok. Herkes eşit 20 euro vermişiz o kadar da olsun değil mi ? Aldığınız tüm eşyalar sadece görüntü haberiniz olsun.

 


Son düzenleme:

Üst