Oyun Programlama

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
Merhaba konuyu okuyan herkese. Şimdi bir hevesle oyun yapımına başlamak istiyorum. En azından kodlamasını. Yorumlara Unity deki c#'ı öğrenmek için kaynak verirseniz cok hoj olur. Lutfen kendi sitesindekini önermeyin.

eklenti

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
unity3d genelde mobil oyunları için eğer mobil ise unity3d kullan fakat gelişmiş grafik, profesyonellik, kolay anlaşılır arayüz, kolay kodlama, basit bluepints işleri, animasyon için unreal engine önerim bende onu kullanıyorum ve çok rahat fakat tek dez avantajı var pc pc olması lazım, 10 yıllık pc ile unreal'a giremezsin :) işlemci ve ekran kartı pro olmalı :)

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
unity3d genelde mobil oyunları için eğer mobil ise unity3d kullan fakat gelişmiş grafik, profesyonellik, kolay anlaşılır arayüz, kolay kodlama, basit bluepints işleri, animasyon için unreal engine önerim bende onu kullanıyorum ve çok rahat fakat tek dez avantajı var pc pc olması lazım, 10 yıllık pc ile unreal'a giremezsin :) işlemci ve ekran kartı pro olmalı :)
Pc için yapıcam da o kadar pro pc'm yok :D

eklenti

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pc için yapıcam da o kadar pro pc'm yok :D
unity3d ilk defa kullanıyorsan yada pek bişi bilmiyorsan zor, unreal için 1 gün yeter arayüz, hareketler, modelleme, animasyon vs vs
sistemini söyle iyise onu indir bence, unity'yi genelde yeni başlayan ufak çocuklar mobil oyun yapmak için kullanıyor

Epistomoloji

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
unity ile unturned tarzı bir oyun yapabilirsin fakat unity kütüphanesini öğrenmen gerek :) ve c# bilgisi de lazım.

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
unity3d ilk defa kullanıyorsan yada pek bişi bilmiyorsan zor, unreal için 1 gün yeter arayüz, hareketler, modelleme, animasyon vs vs
sistemini söyle iyise onu indir bence, unity'yi genelde yeni başlayan ufak çocuklar mobil oyun yapmak için kullanıyor
Mobil oyun beni sarmaz ya. Ben pc yaparım[DOUBLEPOST=1439647871,1439647835][/DOUBLEPOST]
unity ile unturned tarzı bir oyun yapabilirsin fakat unity kütüphanesini öğrenmen gerek :) ve c# bilgisi de lazım.
Iste bnde kaynak arıyorum :D

eklenti

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mobil oyun beni sarmaz ya. Ben pc yaparım[DOUBLEPOST=1439647871,1439647835][/DOUBLEPOST]
Iste bnde kaynak arıyorum :D
maalesef unity3d türkçe kaynak ha var ha yok, unrealda aynı şekilde fakat var yani :) unreal'i 6 video da güzel bi oyun yapacak kadar öğrenebilirsin, youtube > Unreal Engine Türkiye

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
maalesef unity3d türkçe kaynak ha var ha yok, unrealda aynı şekilde fakat var yani :) unreal'i 6 video da güzel bi oyun yapacak kadar öğrenebilirsin, youtube > Unreal Engine Türkiye
Teşekkürler bir araştırayım.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Daha önce programlama deneyimin yok ise sana Game Maker öneririm. Game Maker'ın kendi kodlama dili olan GML(Game Maker Language)hem kolaydır hem de programlama mantığını anlamanı sağlar. Game Maker ile yapılmış projelere örnek istersen Hotline Miami game maker ile yapıldı. Sadece bu örnek bile game maker'ın çok güçlü bir oyun motoru olduğunu gösteriyor.

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
Daha önce programlama deneyimin yok ise sana Game Maker öneririm. Game Maker'ın kendi kodlama dili olan GML(Game Maker Language)hem kolaydır hem de programlama mantığını anlamanı sağlar. Game Maker ile yapılmış projelere örnek istersen Hotline Miami game maker ile yapıldı. Sadece bu örnek bile game maker'ın çok güçlü bir oyun motoru olduğunu gösteriyor.
Onada bakacağım. Teşekkürler.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Onada bakacağım. Teşekkürler.
Game Maker ile ilgili türkçe kaynak pek fazla yok. Aslında var ama hep yarım bırakılmış. Bir süreden sonra ingilizce derslere bakmak zorunda kalabilirsin.
Sana önerebileceğim en iyi türkçe kaynak:
Şu video serisi olur. Bu video serisi 8 dersten oluşuyor ama çok kaliteli 8 ders. Bu 8 dersi izleyerek Game Maker'ın temel mantığını kavrayabilirsin hatta çok basit bir oyun yapabilirsin.

byTıtanıum

π÷¥$¢£-℅®*#¶∆×
Özel Üye
En iyi cevaplar
0
Game Maker ile ilgili türkçe kaynak pek fazla yok. Aslında var ama hep yarım bırakılmış. Bir süreden sonra ingilizce derslere bakmak zorunda kalabilirsin.
Sana önerebileceğim en iyi türkçe kaynak:
Şu video serisi olur. Bu video serisi 8 dersten oluşuyor ama çok kaliteli 8 ders. Bu 8 dersi izleyerek Game Maker'ın temel mantığını kavrayabilirsin hatta çok basit bir oyun yapabilirsin.
Basitten ileri gidebilir miyim ? Ya da basiti hallettikten sonra başka bir motoramı geçmeliyim ?

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Basitten ileri gidebilir miyim ? Ya da basiti hallettikten sonra başka bir motoramı geçmeliyim ?
Game Maker 2d için çok iyi bir motordur. Basit 2 boyutlu bir oyun yapmak istiyorsan game maker ile yapabilirsin. Zaten Game Maker ile yapılmış oyunlara bakarsan hepsi 2d ve çok da iyi oyunlar.
Game Maker geliştiricisinin resmi sitesi: http://www.yoyogames.com/
Ama 3 boyutlu oyunlar yapma fikri var ise aklında Unity gibi motorları kullanman iyi bir tercih olacaktır. Sana tavsiyem Game Maker da bir oyun yapma planın olmasa bile oyun yapım mantığını anlaman açısından game maker öğrenmen. Sonradan değişik oyun motorlarına geçebilir ve ya bir programlama dili öğrenip o programlama dili ile oyun yapabilirsin.