Oyun Tanıtım Konusu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Merhaba arkadaşlar ben ThreeDc bugün sizlere bir oyun tanıtımı yapılırken nelere dikkat edebileceğinizi açıklayacağım.
Öncelikle daha önceden oynamadağınız veya çok bilgili olmadığınız bir oyunu tanıtmamalısınız. Eğer ki bir oyun tanıtımı yapıyorsanız
dümdüz bir şekilde değil de kendi görüşlerinizide katarak tanıtmalısınız. Eğer kendi forumunuzda veya minecraftturk'te oyun tanıtım
konusu açıyorsanız ve konunuzun okunmasını istiyorsanız daha çok bilinmeyen tanınmamış oyunlara yönelmeniz sizin için daha iyi olucaktır. Bu tür oyunlar genelde bağımsız oyunlardır. Tanıttığınız oyunları bilinen oyunlarla kıyaslarsanız okurların aklında belli bir model oluşur ve çok daha iyi olur. Tanıtımlarınızda görselede önem vermelisiniz tanıttığınız oyunla ilgili görselleri konuda kullanmanız çok daha iyi olucaktır. Fakat bu görselleri seçerken
dikkat etmelisiniz oyunun oynanışı hakkında bilgi veren görselleri seçmek herzaman daha iyidir. Tabi ki bir oyun tanıtırken size de çok büyük iş düşüyor doğru kelimeleri doğru yerlerde kullanmanız da çok önemli bir şeydir eğer baştan savma bir yazı yazarsanız bu iş olmaz. Ayrıca oyunu tanıtırken belli konunuzu belli kategorilere bölmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kendi Yaptığım Oyunu Nasıl Tanıtabilirim ?
Eğer kendiniz bir oyun yaptıysanız ve bu oyunu piyasaya sürmek istiyorum diyorsanız düzgün bir tanıtım ve düzgün bir reklam şarttır. Aslında burda önemli olan reklamları doğru zamanlarda ve doğru yerlerde yapmaktır. Siz bir yemek sitesine gidip oyun reklamı yaparsanız bu reklamınızı kimse görmez önemli olan kendi yaptığınız oyunları doğru platformlarda tanıtmaktır. Zaten Türkiye'de olduğumuz için işiniz çok kolay çünkü Türklerde oyun yapan kişi sayısı çok az bu yüzden bir forumda kendi yapımım oyun diye bir oyun tanıtırsanız birçok kişi "aaa bakın bu oyunu türk yapmış hemde bizim sitede tanıtmış" diyerek oyunu indirecek ve oynayacaktır ki bu sayıda öyle 10-15 kadar değildir. Eğer forumun günlük hit ortalaması yüksekse 100-150 kişi oyununuzu indirecektir. Birde sakın ben oyun yaptım bu oyunu tanıtmak için çok para harcamam gerek gibi bir düşünceye kapılmayın. Forumlarda reklam vermek sadece işinizi kolaylaştırır. Ama siz kendi emeğinizlede çok rahat bir şekilde oyununuzu tanıtabilirsiniz tanıtırken oyun hakkında görseller koymaya önem verin çünkü bir okur ilk başta görsellere bakar. Bu yüzden oyununuzun en güzel kısımlarından görseller koymayı unutmayın. Zaten düzgün bir oyun yaptıysanız bir sponsor sizi rahat bir şekilde fark edecektir.

Son düzenleme:

RaptorEX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
benim bir oyunum var ismi geometrik canavarlar bu konunun biraz aşşağısında :D

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
benim bir oyunum var ismi geometrik canavarlar bu konunun biraz aşşağısında :D
Konunuzu gördüm her oyun yapımcısı eminim ki sizin gibi başlamıştır. Eh tabi ki oyununuzu steame veya başka bir platforma koyacak kadar iyi değilsiniz fakat kendinizi kısa bir zaman da geliştireceğinizi zannediyorum. Eğer düzenli olarak çalışırsanız 2-3 sene içerisinde bir bakarsınız oyununuz steamde.

RaptorEX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konunuzu gördüm her oyun yapımcısı eminim ki sizin gibi başlamıştır. Eh tabi ki oyununuzu steame veya başka bir platforma koyacak kadar iyi değilsiniz fakat kendinizi kısa bir zaman da geliştireceğinizi zannediyorum. Eğer düzenli olarak çalışırsanız 2-3 sene içerisinde bir bakarsınız oyununuz steamde.
geliştirmeyi düşünüyorum fakat bilgisyarım bozuldu ve bu bilgisayar geliştirmek için imkan sunmadığı için bilgisayarımın tamir edilmesini bekliyorum