Oyun türü...

Sizce nasıl bir fikir?

• eh işte fena değil

Kullanılan: 1 25.0%
  • güzel

Kullanılan: 2 50.0%
  • harika

Kullanılan: 0 0.0%
  • kötü

• saçma

• güzel ama ilgi çekmez

Kullanılan: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.16.5
Öncelikle belirteyim konuyu nereye açacağım hakkında çok çelişkide kaldım, o yüzden genel olarak buraya açtım. Gözden kaçırdığım bu gibi içerikler için olan başka bir yer varsa özür diliyorum.

Konuya geçecek olursam geçenlerde aklıma bir fikir geldi. Aslında bu fikirde bazı oyunlardan esinlendim, böyle bir oyun veya tür var ise ben bilmiyorum, alıntı yapmış olmayayım. Şimdi tür derken aslında başlı başına bir oyun yapılabilecek bir fikir. Tabii benim kodlama yada genellersek oyun yapabilecek bir kabiliyetim ne yazık ki yok. Ben de bunu Minecraft'a uyarlayabileceğimi düşündüm. Şu anlık isim hakkında bir fikrim yok. Fikir bana aittir, alıntı veya sahiplenme yasaktır. her ne kadar kimsenin ilgisini çekmeyecek olsa da Evet her neyse, fikrimi açıklayayım.

Şimdi, olayımız şu: 4 Ayrı ana güç olacak; Gaz/Hava - Su/Sıvı - Ateş - Toprak
Ayrıca 4 ayrı ara güç olacak, bu güçleri birazdan açıklayacağım.

Bu güçleri oyuna nasıl uyarlarız şu anlık düşünmedim. Bu güçler tabii ki gelişiyor.
Gaz/Hava: önce oyuncuları bir yere kısa süreliğine sürükleyebilecek, daha sonra 1-2 kişi öldürünce fırtınaya evrimleşebilecek, daha sonra tornado gibi bir şeye evrimleşecek.
Su/Sıvı: önce etrafta su varsa (haritaya gizli su fıçıları yerleştirilecek) onları kısa süreliğine hareket ettirebilecek veya top gibi hasar veren şekilde bir yere fırlatabilecek, eğer toprağa fırlatırsa çimen oluşacak. Daha sonra 1-2 kişi öldürünce tsunamiye evrimleşecek.
Ateş: önce etrafta çakıl veya elinde çakmak varsa onları ateşe dönüştürüp kullanabilecek. (nasıl kullanabileceğine karar vermedim) Daha sonra 1-2 kişi öldürünce yangına evrimleşebilecek, daha sonra ankaya (kuş olan) evrimleşecek.
Toprak: önce etraftaki topraklar ile kendini sarıp kalkan oluşturabilecek, bu kalkan gücü emecek ancak topraktan yapıldığı için kolay kırılacak, ayrıca çimene karşı bir kontrolü olamayacak, yani su gücüne karşı zayıf. Daha sonra heyelana evrimleşebilecek.

Bu evrimleştiği güçlerde ki farkları düşünmedim. Ayrıca son evreye geldiklerinde güçler bir alana gelecek; Nihai güç ekranı. Bu ekranda kendi güçlerini veya az önce bahsettiğim 4 ara gücü seçebilecekler: Elektrik/Şimşek - Buz - Işınlanma - Lav

Bu ara güçleri isimlerinden anlamışsınızdır. Nihai güçleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun içine gizlenmiş, kullanıldığında yenilenen aynı zamanda da satılan özel kodlar ile nihai güçlerden başka birini kendinize ekleyebilecek olacaksınız. Ayrıca başta söylediğim güçler rastgele olarak oyuncuya sağlanacak. Ayrıca nihai güçlerden birine eriştiğinizde başka nihai güce sahip bir kişiyi öldürdüğünüzde özel bir puan kazanırsınız. Bu puanlar belirli bir miktara ulaştığında gizlenmiş kodlardan birinin yakınlarına ışınlanma şansınız olur. Tabii bu puanlar ile başka şeyler de alabileceksiniz ancak şu an aklıma fazla bir şey gelmedi.

Belirteyim, bu yazıyı sadece insanların ilgisini çekecek mi diye merak ederek paylaşıyorum. Eğer ilgi çekici bir şey olursa belki ileride böyle bir şeyler düşünürüm. İyi Geceler. İyi Forumlar.

Edit: uykuluyum yazım yanlışım olursa kusura bakmayın.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Okumayacaklar için kısaca
Yeni bir oyun türü fikri

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Türk insanı yeni şeylere fazla açık değil, klasiğe ve olan şeylere takıntıları ve de ilgileri var saçma bir şekilde.

RARFIXED2022

http://rarfixed.com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Değil böyle bir oyun hypixel skyblockunu getir sunucuna kimse oynamaz. Türk oyuncular yeniliğe açık değil. Bende zamanında kendi minigamemi yazmıştım. Hatta plugin halini geliştirmiştim ama nafile.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Değil böyle bir oyun hypixel skyblockunu getir sunucuna kimse oynamaz. Türk oyuncular yeniliğe açık değil. Bende zamanında kendi minigamemi yazmıştım. Hatta plugin halini geliştirmiştim ama nafile.
Türk insanı yeni şeylere fazla açık değil, klasiğe ve olan şeylere takıntıları ve de ilgileri var saçma bir şekilde.
Belirttiğim gibi bu yazıyı sadece insanların dikkatini çekecek mi diye paylaştım, zaten fazla ilgi çekeceğini düşünmüyordum ama merak işte. Yorumlarınız için teşekkürler.

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Sanırım bending plugini gibi bir düşüncen var. Aslında fikir olarak güzel ama tutacağını düşünmüyorum. Bending devri de bitti ki oyunun onlineleri de her geçen gün düşmekte. Yine de denenebilir, sağlam bir paket oluşturup RPG tarzına uyarlanırsa harika olur diye düşünüyorum.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Bende diğer arkadaşların yazdığından farklı yazmayacağım aslında, maalesef ki bizim insanımız yeniliklere pek sıcak bakmıyor çoğunlukla, üstelik bu sorun sadece bu kuşakla ilgili değil asırlardır var olan bir problem. Burada amacım kimseye tarih öğretmek değil yanlış anlamayın, bu duruma örnek vermek gerekirse, Osmanlı devletine çok büyük faydaları olmuş olan yeniçerilerin, yine devleti yenilik istemeyerek uçuruma götürmesi gibi. Maalesef bizim insanımız kurulu düzenini, alışkanlıklarını vb. unsurları değiştirmeye pek sıcak bakmıyor, ve bu meselede sanırım bizim en büyük zaafımız.

Kısaca özetlemek gerekirse sana tavsiyem, önce bilinen türler ile kitle oluştur sonra yeni şeyler dene.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bende diğer arkadaşların yazdığından farklı yazmayacağım aslında, maalesef ki bizim insanımız yeniliklere pek sıcak bakmıyor çoğunlukla, üstelik bu sorun sadece bu kuşakla ilgili değil asırlardır var olan bir problem. Burada amacım kimseye tarih öğretmek değil yanlış anlamayın, bu duruma örnek vermek gerekirse, Osmanlı devletine çok büyük faydaları olmuş olan yeniçerilerin, yine devleti yenilik istemeyerek uçuruma götürmesi gibi. Maalesef bizim insanımız kurulu düzenini, alışkanlıklarını vb. unsurları değiştirmeye pek sıcak bakmıyor, ve bu meselede sanırım bizim en büyük zaafımız.

Kısaca özetlemek gerekirse sana tavsiyem, önce bilinen türler ile kitle oluştur sonra yeni şeyler dene.
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. İnsanların tepkilerinin bu türde olacağını az çok tahmin etmiştim. Bu konuda görüşlerinizi de merak etmiştim. Başka bu tür bir yorumu olanlar ankete katılabilir, veya üstteki cevaplar gibi daha... detaylı bir görüş belirtebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, sadece başkaları için değil, kendiniz için de cevaplar yazın. Yani başkaları pek sevmez ama ben sevdim tarzında.

İyi günler.