Oyun Yapıyoruz; The Blood !

Beni destekliyor musunuz ?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Muhtemelen buhar olup gidecek ancak bıkmazsam (ki büyük ihtimalle bıkarım %80) en kötü ihtimal demo versiyonunu çıkarıp size sunacağım. (Ve sanırım oyunun tam versiyonu 10 TL olur.)

Oyunun Adı: "The Blood"
Oyunun hikayesi: "2 boyutlu tepeden bakarmışçasına oynanan (bir nevi fizik kurallarına aykırı) savaşçı oyunu, kılıcımız ile büyücüleri alt edip kardeşimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Tabii ki ilk başta kılıcımız olmuyor :).Whipsing gezegenindeki bir köyde yaşayan 2 fakir insanın çocuğuyuz biz(Büyük ihtimal ile kız bir karakteri oynayacağız...). Kardeşimiz henüz 4 yaşında (biz 17) bir oğlan. Büyücüler kardeşimizi özel bir kan değerine sahip olduğu için kaçırıyor, çünkü bazı iksirleri için kardeşimizin kanı gerekli. Bu kan 71 milyar canlıdan 1'inde bulunabiliyor(O kadar özel aileyiz hany :D).

Her neyse, bir gün uyanıp kardeşinizin kaçırıldığını görüyorsunuz ! Komşularınıza sorduğunuzda ise onu büyücülerin kaçırdığını öğreniyoruz. Ve aynı zamanda büyücülerin imparatorluk kalesine yöneldiğini de. Biz de karakterimizi bu kaleye götürüyoruz elbet, direkt olarak kral ile görüşmeye gidiyoruz (kral çok dürüst, güvenilir ve iyi kalpli bir insan/imparatorluğu işgalcilerden temizlemek için savaş veriyor ve herhangi birine yardım edecek kadar askeri yok(Hepsi savaşta) ). Kral da bu durum için üzüldüğünü ve silahtan başka bir yardım yapamayacağını , büyücülerin ise kale'ye uzun süredir uğramadığını belirtiyor.Bunun yanında bize elindeki en hafif(bir o kadar da keskin) imparatorluk muhafızı kılıcını veriyor. Bizi de en yakın büyücü kervanların sürekli geçtiği "Büyülü Vadi" ye gönderiyor. Asıl savaş şimdi başlıyor !"

Oyun java ile yazılacak. Eğer yardım edebilecek birileri olursa çekinmeden söyleyebilirler.

Oyundaki Kaçırılan Oğlan Kardeşimizin Adı : Eht (Ef) Dulp
Oynayacağımız Karkterin Adı: Dnift Dulp
Not: Dulp soyisimleri.

build alpha 0.0.0.0.0.0.1:
Oyunun çerçevesi hazırlandı.
build alpha 0.0.0.0.0.0.2:
Siyah arkaplan eklendi.
build alpha 0.0.0.0.0.1.0:
Sonunda bir şeyler hareket ediyor !
build alpha 0.0.0.0.0.1.2:
Woww ! Harita oluşmaya başladı o_O
build alpha 0.0.0.0.0.2.0:
Artık haritayı kontrol/hareket edebiliyoruz/ettirebiliyoruz !

Create a JFrame.
Add black back screen.
Add a moving pixel
Woww ! Creating a map ! o_O
Controlling Map.

build 0.0.0.0.0.1.2:

Yüklemenizi tavsiye etmem. Dediğim gibi sadece çerçevesi hazır. içinde herhangi bir grafik bile yok...
Arkaplan Siyah, indirerek zamanınızı harcamanızı tavsiye etmem...
Sonunda bir şeylerin hareket ettiğini görmek çok güzel :p
Yükleyin ayrıntılı görün :p
Artık haritamızı Yön/WASD tuşları kullanarak hareket ettirebiliyoruz !

Hikaye : @BurnerTroll
Hayalperestler:@Pr1sonsoul @ColdFireTR
Pixelarter : @Iskefiyeli01
Kodlayıcı: @KadirBerk
Site : @Sergunkorowakurwa

Son düzenleme:

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hikaye biraz daha geliştirilebilir.Javayla yapmanı önermem.Basit olarak 2D oyun motorları var onlarla başla.Direk Javayla girişeceksen uyumluluk sorunu gibi saçma saptirik şeyler olabilir.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hikaye biraz daha geliştirilebilir.Javayla yapmanı önermem.Basit olarak 2D oyun motorları var onlarla başla.Direk Javayla girişeceksen uyumluluk sorunu gibi saçma saptirik şeyler olabilir.
Şu anda oyun için bulabildiğim en iyi kodlama dili java. C# nin visual ile kodlandığını gördüğümde direkt olarak çöpe attım. C++ ile yapayım dedim onda da konsolun dışında çıkamıyorum game engine olmadan. Java şu an için en makul seçenek benim için. Game engine'lar beni sıkıyor nedense, kod yazmak işin eğlenceli kısmı değil mi zaten :D

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu anda oyun için bulabildiğim en iyi kodlama dili java. C# nin visual ile kodlandığını gördüğümde direkt olarak çöpe attım. C++ ile yapayım dedim onda da konsolun dışında çıkamıyorum game engine olmadan. Java şu an için en makul seçenek benim için. Game engine'lar beni sıkıyor nedense, kod yazmak işin eğlenceli kısmı değil mi zaten :D
Kod yazmak işin eğlenceli kısmı değil.(Hala pc'nin çökmesinin verdiği bir mallık var üzerinde.)
Şaka maka kod yazmak işin pek de eğlenceli kısmı değil.Ben kodlamaya başladığım zamanın başlarında belirli bir yerden sonra beynim yanıyordu.Yaklaşık 2 aylık bir ara verdikten sonra coşturmaya başlıyordum.Tabii bu zamanla kodlamanın sonlarına doğru geldiğimde sıkılmama neden oluyordu.(ki hala oluyor.)
Gene de Java sıfırdan bir oyun için pek avantajlı değil.Buradan sonrasını keyfin bilir.Ben de modun ilk versiyonunu paylaştıktan sonra(29 Ekim) Biraz sıfırdan programlama ve grafik tasarım işlerine gireceğim.Güzel bir 2-3 aylık mola vereceğim anlayacağın.O yüzden fazla kasma.Üzerinde dur ama çok düşünüp zaman kaybetme."Debug" ne güne duruyor :) Umarım iyi işler başarırsın.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kod yazmak işin eğlenceli kısmı değil.(Hala pc'nin çökmesinin verdiği bir mallık var üzerinde.)
Şaka maka kod yazmak işin pek de eğlenceli kısmı değil.Ben kodlamaya başladığım zamanın başlarında belirli bir yerden sonra beynim yanıyordu.Yaklaşık 2 aylık bir ara verdikten sonra coşturmaya başlıyordum.Tabii bu zamanla kodlamanın sonlarına doğru geldiğimde sıkılmama neden oluyordu.(ki hala oluyor.)
Gene de Java sıfırdan bir oyun için pek avantajlı değil.Buradan sonrasını keyfin bilir.Ben de modun ilk versiyonunu paylaştıktan sonra(29 Ekim) Biraz sıfırdan programlama ve grafik tasarım işlerine gireceğim.Güzel bir 2-3 aylık mola vereceğim anlayacağın.O yüzden fazla kasma.Üzerinde dur ama çok düşünüp zaman kaybetme."Debug" ne güne duruyor :) Umarım iyi işler başarırsın.
Debug'ın ne işe yaradığını hala çözemedim. Adı hata ayıklama modu , hata ayıklamak ne alaka şimdi o_O

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Katılıyorum. Senin kadar olmasada bende birşeyler yazıyorum sonlara gelince iyice bunaltıyor :D

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Debug'ın ne işe yaradığını hala çözemedim. Adı hata ayıklama modu , hata ayıklamak ne alaka şimdi o_O
Sonradan düzeltirsin anlamında.Bir yerlerde kodlar gevşemeye başladığında gevşek bırakıp devam et.Proje bittiğinde projeyi dene ve gevşek olan yerleri sıkarak "mükemmel" hale getir. İşte bu B)[DOUBLEPOST=1412965523,1412965462][/DOUBLEPOST]
Katılıyorum. Senin kadar olmasada bende birşeyler yazıyorum sonlara gelince iyice bunaltıyor :D
Bu sorun tek ben de var diye üzülüyordum. :(
Gel bir yerlere çömelip birlikte ağlayalım :/

98IamLegend98

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
gamemakerle yap. 2015'in şubatına kadar bitirirsin.