[OyunAyrıl] İşlerinizi Yetiştirin

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle başlığa yazılacak yazıyı bulmak ömrümü yedi belirteyim siz buraya kafanız karışık ne yaptı bu diye gelmiş olabilirsiniz anlatıyım :).Hemen hemen hepimiz herhangi bir oyunu sevdiğimiz zaman onu sıkılana kadar oynuyor ve işlerimizi bazen kaçırıyoruz.Benim de kendi rekorumu 9:30 saat ile dün egale ettiğim bilgisayar başında oturma rekorumda aklıma bir fikir geldi ve uygulamak istedim.Öncelikle bu skriptin amacı,eğer işleriniz var ise komut yardımı ile bir dakika belirliyorsunuz.Bu dakikayı yetiştirmek istediğiniz işinize göre belirleyebilirsiniz.Oyunda bu süre dolduğu zaman oyuncumuzu oyundan otomatik olarak atmakta ve durumu özetleyen de bir mesaj göndermekte.Tabi bu haliyle server sahiplerini rahatsız ederdi,çünkü oyuncuyu haberi olmadan attığında işleri yarım kalmış ve itemleri gittiyse oyuncu yetkiliye şikayet ederdi.Bunu da düşündüm ve sürenin bitmesine 1 dakika ve 2 dakika kala oyuncuya mesajlar gönderiyor.Aslında siz buna klasik internet kafe mantığı diyebilirsiniz.Oyuncu maksimum olarak 120 dakika süre sınırı belirleyebilirken minimum olarak ise 3 dakika sınırı belirleyebilmekte.

Komutlar :
/oyunayril komutu ile aşağıdaki resimde gördüğünüz bilgi penceresi açılır
/oabelirle <dakika> komutu ile belirlediginiz dakika sonu oyundan ayrılırsınız
/oakaldir komutu ile oyundan ayrılmayı iptal edersiniz
Her dakikada bir looplama yaptığı için lag olabilir güvence veremem o konuda

Resimler:

Skript:
Kod:
#-----[Oyundan Ayril]-----#

command /oyunayril [<number>]:
    trigger:
        if arg-number doesn't exist:
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Bu skript onemli bir isiniz var ise oyuna dalmamanizi saglar"
            send "&6&l[OyundanAyril] &2/oabelirle <zaman> &6komutu ile oyunda kac &2dakika &6durmak istediginizi yazabilirsiniz"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Belirlediginiz zaman bitimine 2 dakika ve 1 dakika kala bildirimler alirsiniz"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Belirlenen zaman doldugunda oyundan otomatik cikis yaparsiniz"
            send "&6&l[OyundanAyril] &2---Diger sayfaya gecmek icin /oyunayrilma 2 yaziniz---"
        if arg-number is 2:
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Belirlenen zamani degistirmek icin yine ayni komutu yazabilirsiniz"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Belirlenen zamandan once oyundan cikis yaparsaniz sure sifirlanir"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Lutfen surenizin bitimine kalan zamani iyi takip edin ve en az 1 dakika kala islerinizi bitirin"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Bitirilmemis isleriniz oldugu dahilinde oyundan cikislarinizda yasanabilecek sorunlardan sunucumuz sorumlu degildir"
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Surenizi iptal etmek icin &2/oakaldir &6komutunu kullanabilirsiniz"

command /oabelirle [<number>]:
    trigger:
        if arg-number is greater than 2:
            if arg-number is below 121:
                set {oyun.sure.%player%} to arg-number
                set {oyun.cikisayari.yapildi.%player%} to true
                send "&6&l[OyundanAyril] &6Oyunda kalma sureniz basariyla &2%{oyun.sure.%player%}% dakika &6olarak belirlendi"
            else:
                send "&6&l[OyundanAyril] &6Verdiginiz deger cok buyuk,lutfen 3-120 arasinda bir deger belirtin"
                stop   
        else:
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Verdiginiz deger cok kucuk,lutfen 3-120 arasinda bir deger belirtin"
            stop

every 1 minutes:
    loop all players:
        if {oyun.cikisayari.yapildi.%loop-player%} is true:
            remove 1 from {oyun.sure.%loop-player%}
            if {oyun.sure.%loop-player%} is 2:
                send "&6&l[OyundanAyril] &6Oyundan cikmak icin belirlediginiz surenizin bitmesine &22 Dakika &6kaldi" to loop-entity
            if {oyun.sure.%loop-entity%} is 1:
                send "&6&l[OyundanAyril] &6Oyundan cikmak icin belirlediginiz surenizin bitmesine &21 Dakika &6kaldi.Lutfen tum islerinizi bitirin" to loop-entity
            if {oyun.sure.%loop-entity%} is 0:
                kick the loop-entity due to "Oyunda kalma sureniz doldu,dilerseniz yeniden giris yapabilirsiniz"
                set {oyun.cikisayari.yapildi.%loop-entity%} to false

command /oakaldir:
    trigger:
        if {oyun.cikisayari.yapildi.%player%} is true:
            set {oyun.cikisayari.yapildi.%player%} to false
            send "&6&l[OyundanAyril] &6Oyunda kalma sureniz basariyla iptal edildi"

on quit:

on join:

Test ettim konsolda hiçbir hata bulunmamakta.Yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar :)

SkyOfWaffle

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Güzel olmuş ellerine sağlık ama neden gerektiğini pek anlayamadım sonuçta birisi isterse esc basıp disconnect e tıklayıpta oyundan ayrılabilir ? (/oadakika komudu hariç onu sevdim :D)

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel olmuş ellerine sağlık ama neden gerektiğini pek anlayamadım sonuçta birisi isterse esc basıp disconnect e tıklayıpta oyundan ayrılabilir ? (/oadakika komudu hariç onu sevdim :D)

Pek mantıklı ve gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum ama yaratıcı.
Hocam fikir sıkıntısı insana her şeyi yaptırabiliyor :) bu arada oyuna dalıp vakti unutanlar oluyor onlar icin belirledikleri dakika sonunda cikmaya yaptım aslında teşekkür ederim :)

Andromurat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Skript amacı biraz saçma ama skript kodlamanı geliştirmen için gayet iyi bir uygulama başarılarının devamını dilerim :)

S

Switcher

Ziyaretçi
skript yetersiz kalıyor javascripte başlıyorum ^^
Bana göre yetersiz değil çoğu şeyi yapabiliyorum şu ana kadar.
Fikir güzel internet kafeden girenler için uygun olur.
Birde şu Bankacı skriptini kullanabilir miyim bir skript için ? İsminide belirtirim.

DarkStorm

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bana göre yetersiz değil çoğu şeyi yapabiliyorum şu ana kadar.
Fikir güzel internet kafeden girenler için uygun olur.
Birde şu Bankacı skriptini kullanabilir miyim bir skript için ? İsminide belirtirim.
sıkıntı değil kullanabilirsin gerçi 1-2 gün foruma girmedim bir sürü bildirim birikmiş geç gördüm kusura bakma :) aslında skript gayet yeterli kalıyor ama SkqGeometry ile yapılan ateş efektlerinin javada daha karmaşığı yapılabiliyor sırf o yüzden geçiyorum vakit buldukça da skripte devam :)

S

Switcher

Ziyaretçi
sıkıntı değil kullanabilirsin gerçi 1-2 gün foruma girmedim bir sürü bildirim birikmiş geç gördüm kusura bakma :) aslında skript gayet yeterli kalıyor ama SkqGeometry ile yapılan ateş efektlerinin javada daha karmaşığı yapılabiliyor sırf o yüzden geçiyorum vakit buldukça da skripte devam :)
Bende javaya başladım :D