Pakhetim Chalishmio Yha diyecekler önce buraya

biggbosscurser

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gencolar,canlarım
yüz seksilyon kere açıklanmış olmasına rağmen hala üstte yazışıma benzer geri dönütler alıyoruz.bu yüzden birde konu olarak açalım dedim bunu.bu konuyu sırf okuyarak bile sorununuzu çözebileceksiniz belki de. aşağıda verilmiş soruları düzgünce cevaplarsanız aynı gün içinde sorununuzun çözülmesi çok büyük bir ihtimaldir.Forumda Karakal paketlerini kullanan arkadaşlarımız çok yardımseverdirler ama sorunu anlayabilecekleri bir rapor vermezseniz destek almıyorum diye yakınmanın manası yoktur.
Bu liste paketlerdeki Beni oku dosyasının birebir aynısıdır.Onu okuduysanız ve ona göre cevap verdiyseniz sizi seviyoruz.

Selamlar, bu dosya kurulumuzu kısmen rahat geçirmeniz için tasarlandı, lütfen her başlığı okuyunuz ve vidyoyu izleyiniz.

Karakal Nedir?
Karakal; Xeonen ve Köfteistköfte'nin oluşturduğu ve serilerinde kullandığı mod paketlerinin ortak adıdır. Eğer bir Karakal paketinde sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki forumda ilgili paketin başlığı altına sorunuzu yazabilirsiniz.

Minecraft Türk Karakal Forumu
https://forum.gamer.com.tr/forumlar/karakal.177/

Forge Sürümü 9.11.1.965

Forge İndirme Adresi http://files.minecraftforge.net/

İzlemeniz gereken adımları içeren vidyo aşağıdaki bağlantıda eklidir.

Problem yaşamanız dahilinde libraries (kütüphane) dosyaları.
http://www.mediafire.com/download/dn1k7z4xxhkixjv/libraries.zip

JVM Argümanları
-Xmx2G -XX:MaxPermSize=256m -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSClassUnloadingEnabled -XX:+CMSClassUnloadingEnabled -Duser.language=en -Duser.country=US

Problem yaşamanız durumunda bize ulaşmadan önce lütfen aşağıdaki tüm sorulara cevap veriniz, ve cevaplarınızı bize iletiniz. Size destek verme şansım pek fazla olmayacak, bir destek vereceğim vaadinde de bulunmuyorum. Bu sorular, diğer izleyicilerle yardımlaşmanızı kolaylaştırmak için bu dosyaya eklendi.

Minecraft sürümünüz nedir?
Minecraft sürümünüz orjinal mi?
Java sürümünüz nedir?
Java sürümünüz hangi dilde?
Java sürümünüz 64 bit mi yoksa 32 bit mi?
Kullandığınız işletim sistemi nedir?
Kullandığınız işletim sistemi 32 bit mi 64 bit mi?
İşletim sistemi diliniz nedir?
Kullandığınız mod paketi nedir?
Kullandığınız mod paketine ek bir mod yüklediniz mi?
Kullandığınız java parametreleri nelerdir?
Hangi launcher sistemini kullanmaktasınız?

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

S: Bilgisayarıma 1gb ram verince açılmıyor, 2gb ram verince "Java Machine" hatası veriyor, sorun nedir?
C: İşletim sisteminiz ve/veya java kurulumunuz 32 bit, ikisinin de 64 bit olduğundan emin olun.

S: Korsan Minecraft kullanıyorum, paket açılmıyor ne yapabilirim?
C: Korsan Minecraft kullanımını kesinlikle desteklemiyorum, yaşadığınız problemin korsan kurulumdan olması yüksek ihtimal ve korsan kurulumlara kesinlikle teknik destek vermiyorum.

S: Paketin içerisinde X modunu attım Y hatası verdi, ne yapabilirim?
C: Paketler belli bir bağlam içerisinde hazırlanmakta ve test edilmekte, bu hususda herhangi bir mod ekleme yahut çıkartma durumunda destek veremiyorum.

S: Karakal ailesinden X paketini yaptığım Y serisinde kullanabilir miyim?
C: Paketin tanıtım sayfasını her vidyonun altında bağlantı olarak paylaşıp paketin yapımcısının vidyoyu yayınlayan kişi olmadığını belirtirseniz bu hususta bizim açımızdan hiçbir problem yok.

SSS (Saçma Sapan Sorular)

S: abi benim bir mod pekivm var ama cok kresh iorum ve baskere dalmior minekrafta cozebilirmi sin onu lutven
C: Dil bilgisi kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.

S: Minecraftın çalışmıyor.
C: Benimki çalışıyor.

S: Ben bir mod paketi yaptım şimdi açılmıyor.
C: Modları bir araya koyarak paket olmuyor bebeğim, önce dökümantasyonlarını okuyup sonra konfigürasyonlarını yapman lazım.

S: Senin mod paketinde X cihazı seninkinde çalıştığı gibi çalışmıyor.
C: Bir önceki soruya bakınız.

Ek olarak bu soruların cevabı neyse doğrudur onları yazalım.Benim burda cevapladığım soruların cevabı benimkinden farklı ise benim cevabıma uyacak şekilde değiştirin.

Minecraft sürümünüz nedir? 1.6.4 olmalı
Minecraft sürümünüz orjinal mi?Evet değilse bizden destek beklemeyin
Java sürümünüz nedir? www.java.com/en güncellik testi yapın en günceli olsun.
Java sürümünüz hangi dilde?İngilizce olmalı
Java sürümünüz 64 bit mi yoksa 32 bit mi?64 bit şart
Kullandığınız işletim sistemi nedir?Bu sorunun doğru cevabı yok sadece çözüm önerisini değiştirir.
Kullandığınız işletim sistemi 32 bit mi 64 bit mi?64 bit olmalı
İşletim sistemi diliniz nedir?İngilizce olmalı.türkçe ise ve çalışıyorsa ne ala. çalıştıramıyorsanız ingilizceye çevirmek sorunu çözebilir.
Kullandığınız mod paketi nedir? Karakal paketlerinden herhangi biri hariç teknik desteği farklı konularda istemelisiniz =D
Kullandığınız mod paketine ek bir mod yüklediniz mi? hayır olmalı.eklenen modla o mod paketi artık karakal paketi değildir.
Kullandığınız java parametreleri nelerdir? yukarıda vermiş olduğumuz parametreleri kullanın.
Hangi launcher sistemini kullanmaktasınız? Orjinal launcher kullanın.

Son düzenleme:

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Türkçe Katillleri !

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
en altlarda 64bit şart demişsiniz. fakat 32bit java ve sistem ile 10-15fps de olsa oynayabiliyorum :D

biggbosscurser

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
admicos yarın obürgün sorun yaşarsan senden soru beklemiyorum o zaman.

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben 64 bit rahat oynuyom bütün mod packların resource packını yaptım resource packıyla açıyom hiç kasma sorunuda yok optifinede yüklüyom tamam oluyo çok süper oluyo oyun

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Abi yani bunu diyosun config ayarları yapmadan modpack olmuyo :D

Bigpashaa

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler çalısıyordu ama faydalı olmus :)

B

Brkelbk

Ziyaretçi
Abi yanlız korsan paketlerde çalışmıyor denedik falan diyorsunuz arada bir videolarda (bazen) ama ben sizin bütün mod paketlerinizi korsanda çalıştırdım hemde sorunsuz :)

biggbosscurser

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Abi yanlız korsan paketlerde çalışmıyor denedik falan diyorsunuz arada bir videolarda (bazen) ama ben sizin bütün mod paketlerinizi korsanda çalıştırdım hemde sorunsuz :)
bunu bildiğim iyi oldu orjinal oyunumu satayım korsan oynayayım artık Blizzard az kazanıyor ona daha çok para kazandırmakta hiçbir dert yok alternatif korsan yöntemler aramayalım WOW için hiç.Mojang çok zengin ya siktiret bulurlar onlar yolunu zaten piksel piksel oyun ne masrafı var ki?Adam sorunsuz çalıştırıyor beyler hepimiz angut gibi para bayıldık oyuna.