PaperSpigot mu? TacoSpigot mu?

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Taco Spigot denen bir şey varmış. TacoSpigot PaperSpigottan iyi mi?
Paper spigot mu Taco Spigot mu kullanmalıyım?
TacoSpigot iyiyse iyi yanları neler?

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hipster mısınız arkadaşım, Spigot varken neden bu alternatifler? Biraz kafa yorarsanız zaten Spigot dışında bütün modifiyeli sürümleri kullanmanın irrasyonel olduğunu anlarsınız. PaperSpigot diyorsunuz, daha performanslı diyorsunuz ama aslında yaptığı tek numara bir iki oyun mekaniğini kaldırarak güya sunucuyu daha stabilize edilmiş hale getirmek lakin bir açık çıksa arkada kocaman destek alabileceğiniz bir Spigot ekibi yok. Bu oyun mekaniklerini kaldırmak ilk bakışta ne kadar performansı arttırıyor gibi gözükse dahi birkaç yıl önce bir sürü eklentinin çalışmamasına sebep vermişti (AntiAura bir örneğidir) ki performans farkı gerçekten yok denecek kadar az. Olay eğer ki daha fazla düzenleme seçeneği olmasıysa Bukkit ve SpigotAPI boşuna yoklar efendim, eğer hiç eklenti kurmadan iki üç basit özelliği kapatıp açmak gibi bir niyetiniz yoksa Spigot ile devam etmenizi şiddetle öneririm.

Ha elbet bazı gençler görmüyor değiliz; forumda bazen "Performans için kullandığım PaperSpigot sunucuda yazdığım Skript neden çalışmıyor?" temalı çelişkilerle dolu ve keşke ironi olsa dediğimiz fakat gerçek olan konuları. Eğer maksadınız performans ise bunun Spigot yerine PaperSpigot kullanmaktan çok (en az 20 kat) daha efektif yöntemleri var, emin olabilirsiniz.

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hipster mısınız arkadaşım, Spigot varken neden bu alternatifler? Biraz kafa yorarsanız zaten Spigot dışında bütün modifiyeli sürümleri kullanmanın irrasyonel olduğunu anlarsınız. PaperSpigot diyorsunuz, daha performanslı diyorsunuz ama aslında yaptığı tek numara bir iki oyun mekaniğini kaldırarak güya sunucuyu daha stabilize edilmiş hale getirmek lakin bir açık çıksa arkada kocaman destek alabileceğiniz bir Spigot ekibi yok. Bu oyun mekaniklerini kaldırmak ilk bakışta ne kadar performansı arttırıyor gibi gözükse dahi birkaç yıl önce bir sürü eklentinin çalışmamasına sebep vermişti (AntiAura bir örneğidir) ki performans farkı gerçekten yok denecek kadar az. Olay eğer ki daha fazla düzenleme seçeneği olmasıysa Bukkit ve SpigotAPI boşuna yoklar efendim, eğer hiç eklenti kurmadan iki üç basit özelliği kapatıp açmak gibi bir niyetiniz yoksa Spigot ile devam etmenizi şiddetle öneririm.

Ha elbet bazı gençler görmüyor değiliz; forumda bazen "Performans için kullandığım PaperSpigot sunucuda yazdığım Skript neden çalışmıyor?" temalı çelişkilerle dolu ve keşke ironi olsa dediğimiz fakat gerçek olan konuları. Eğer maksadınız performans ise bunun Spigot yerine PaperSpigot kullanmaktan çok (en az 20 kat) daha efektif yöntemleri var, emin olabilirsiniz.
Ya şu balon açığına ne demeli ? 1.7.10 'da balon client ile sunucuları çökertiyorlardı ? PaperSpigotta bu sorun çözülmüştü ?

Speaw

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Taco ilk defa duyuyorum bir araştırıyım ama paperspigot güzel performanslı.

MRTDMR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Haklısın, ben şu an spigot kullanıyorum. Paper kullanırken bir kaç skript çalışmadı. Tabii bizlerin, senin gibi bilgisi olmadığından böyle şeyler pek düşünemiyoruz ^^
Spigotta destek çıkan çok olur doğru söylüyorsun, Paper kullanıp 'spigotmc.org' tan destek istemeyezsin sonuçta.
Diyorsunuz ki, performans için paper kullanmaktan daha iyi seçenekler var. Bu seçenekler ile ilgili konu açarsanız, çok iyi olabilir. Bilgiyi paylaşmak lazım, iyi forumlar.
Espriyi Anlamamışsın. Adam Demişki Skript Gibi Performans Düşüren Bir Şeyi Kullanıp Neredeyse Hiç Etkisi Olmayacak paperspigotu Kullanmak Çok Saçmadır. Dalga Geçmiş Hem Performans İçin PaperSpigot kullanıp Hemde Skript Kullananlarla. PaperSpigot Hiç Performanslı Değil Ayrıca.

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ya şu balon açığına ne demeli ? 1.7.10 'da balon client ile sunucuları çökertiyorlardı ? PaperSpigotta bu sorun çözülmüştü ?
Sanırsam "Balon Açığı" dediğiniz şey iki yıl önce belirli bir paketin gönderilmesinden dolayı sunucunun çökmesiydi, böyle şeyleri NMS kullanarak da yazdığımız belirli paketleri filtreleyip işleme koymayan basit eklentilerle çözebiliyoruz zaten. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam küreseli geçtim bu açık fark edildikten bir hafta sonra bu açığı kapatan bir sürü yerli eklenti çıkmıştı.

Son düzenleme:

MedetYldrk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Taco ilk defa duyuyorum bir araştırıyım ama paperspigot güzel performanslı.
Şöyle izah edelim. Taco Paperden daha sonra çıkarılmış, performans falan daha çok diyorlar fakat hepsi yalan. Aynı şeyi clearlag da yapıyor :D

ResultLuna

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

O yöntemlerden biri anlatım şeklinize göre Skript kullanmamak herhalde. Şu kıyaslamayı "PaperSpigot" ve "TacoSpigot" karşılaştırmasında dahi yapabilmeniz doğrusu büyük başarı takdir ettim. Farkındayız Skript'in eklenti yazmaya göre daha az performanslı olduğunu fakat her Skript yazan sanki salakmış gibi yok efendim hem PaperSpigot kullanıyorlar hem de Skript kullanıyorlar gibi imalı mesajlar atmanıza lüzum yok. Gerçekten, kendinizi bu kadar yormayın lütfen.

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
LoyalTR Hayatta Kalma Sunucularında suyun akışını durdukmak ciddi bir TPS artışı sağlıyor.
Ama o zamanda ne anlamı var suyun fonksiyonu çalışmadıktan sonra :S

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunun akışını bozmuyorsun zaten :)
Ama istersen bozabiliyorsun :)

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sanırsam son 7 aydır Paper kullanıyorum, hiçbir eklenti ile sorun yaşamadım.
Olay, Paper ile eklentilerin birbirine uyan sürümlerini bulmakta.
Bu arada şu ClearLagg eklentisinden bahsediyorsanız, kendisi yerdeki eşyaları falan filan bulurken skript mantığında loop atıyor olsa gerek, bu daha fazla lag yapıcaktır.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Forumda Şuanki Türkiye Gibi Dogru söylüyeni Susturuyorlar :ci: