Para lazım - İyi Bayramlar - Sporcu olun - Kahve Zararlı Mı - Bilimsel Makaleler - Burn Doktor mu

Sporcu musunuz

• Kullanılan toplam oy
    17

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
kardeşim sen bu mesajları
kafan güzelken mi yazıyorsun ne yapıyorsun

Senden farklı olarak bazı insanlar bilimsel dergiler okuyabiliyor.
Yeah? I too read Bilim Çocuk.
Peki dediklerin hangi dergide yazıyor? Sayısına göre yazdıysan eminim elinin altındadır.
edit: Yani rakamları fln günde kaç km koşucağını fln yazmışsın.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yeah? I too read Bilim Çocuk.
Peki dediklerin hangi dergide yazıyor? Sayısına göre yazdıysan eminim elinin altındadır.
Kanka akademik dergiler öyle bişi değil. Çeşitli uygulamalar ve siteler üzerinden içindeki makaleler paylaşılıyor. Researcher falan gibi.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bugün doğum günüm.

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Madem sen kaynak atmayı reddediyorsın o zaman ben atıyim. @BurnerTroll ’ün bana attığı bir makale.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Madem sen kaynak atmayı reddediyorsın o zaman ben atıyim. @BurnerTroll ’ün bana attığı bir makale.

Bürn'ün tek kaynağı bilmemne house dizisi değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum?
O liseli ve doktor olma hayalleri kuran bir insan değil mi?

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Son düzenleme:

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar burn hakkında kesin bilgiler veriyorum. Konuda bir yanlış anlaşılma olmuş.

Seyfullah, 21 yaşında ve tıp fakültesi öğrencisi. Üşengeçliğinden zaman ayıramadığı hobileri var, müzikle uğraşmak ve resim yapmak gibi. Şu sıralar keman çalmak ile meşgul oluyor. İlk zamanlarda sunucu bulmak için forumda takıldığı doğrudur ancak kaydolmaktaki asıl amacı açtığı & dahil olduğu küçük sunucuların reklamını yapmak ve yaptığı mimarileri paylaşmaktı. Sonrasında bu işlerden uzaklaştı. Sürekli oynadığı bir oyun var ama bundan zevk aldığını söyleyebilir mi bilmiyor: League of Legends. Kitlesi insanı oyundan soğutuyormuş. Galatasaraylı. Norveçte doğmuş olmak istiyor. Profil Fotografı House M.D. dizisinin başrolü olan Gregory House karakteridir. Tıpa olan ilgisi ve merakından ötürü diziye başladı ve kısa zamanda dizi onu sardı. Karakter çok iğneleyici ve hazırcevap olduğu için hoşuna gidiyor.

Yeterince odaklanırsa istediği zaman nefes alabiliyor. Bunun çok gizli ve özel bir yetenek olduğunu düşünüyor.

Küçükken su kaplumbağası varmış.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Antrenmanın dışında fazla kahve içmemelisin.
Kafein toleransı çok hızlı gelişmektedir. Bu yüzden günlük, düzenli olarak 200 mg kafein kullanıyorsan, kafein artık ilk günkü gibi performans sağlamayacaktır. Bu yüzden sporda verimlilik alabilmek için her defasında dozu yükseltmek zorunda kalabilirsin. Bu yüzden spor dışındaki zamanlarda kahve içmemeye özen göstermelisin. Spor için ise haftada en fazla 3 kere içilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Biri bana 2 defa /summon çekmiş ben de geleyim dedim. Ah şu redstone mühendisleri...

Öncelikle her maddede olduğu gibi kahvenin fazlası da zararlı. Burada herkes bir yerden sonra kahvenin içindeki diğer şeyleri bırakıp kafeine yönelmiş, ben de oradan devam edeyim.

Özet geçerek anlatacağım yoksa anlatacağım şeyleri buradan bir kişinin bile anlayacağını sanmıyorum:

Kafein bilinen bir sinir sistemi uyarıcısıdır, bunu makale okuyan okumayan herkes biliyor. Ancak kafein bunu doğrudan yapmıyor. Hücre içi sinyalizör moleküller var, kalsiyum gibi. Kafein bunların salınımına etki edebilir, noradrenalin nöronlarını etkileyip lokalize dopamin salınmasını sağlayabilir. Ancak bunları başıboş yapmıyor, bo... suyunu çıkarmadığınız sürece vücutta bunları denetleyen mekanizmalar var ve her an kandaki maddeleri kontrol altında tutmaya çalışıyorlar. (Kemoreseptörler.)

Merkezi sinir sistemi büyük ölçüde kafein toleransı geliştirmez. Yine de bağımlılık ve yoksunluk yaptığı biliniyor ancak bu dozdan bağımsız bir durum.

Spor yapmak kalp atışını hızlandırır ama bununla birlikte tüm vücudu hızlandırır. Kalp düzgün bir ritimle artar ve vücud-hormon dengesinde ilerler. Ama kahve böyle değil. Ritimi bozuyor. Vücud ile orantılı çalışmıyor kalp. Kemiklere de zarar verebiliyor. Sakatlıklara davetiye çıkartabiliyor. Tansiyon sorunu olan kişiler için basıncın daha da düzensizleşmesine neden oluyor. Akşam içilince uykusuzluk yaratırsa spor kariyerine olumsuz etkiler.

Belki normal bir kişi için bunlar göz ardı edilebilir ancak sporcular için milisaniyelerin önemi var. Göz ardı edilemez. Kalp-böbrek hastalıklarına davetiye çıkarttığı gibi şeker krema eklenmesi kalorisinide arttırıyor.

Ayda 1 kahve belki sorun oluşturmaz ama günlük 1-2 kahve sorun çıkartabilir sporcu için.

@javabey kahve içenlerden. Bu belirtileri görmesi olası.

1- Spor tüm vücudu hızlandırmıyor, belirtmek istedim.
2- Kontrol mekanizmaları sağlıklı çalışan insanlarda (tekrar söylüyorum kahveyi fıçıdan içmediği sürece) kalp vücut içinde çıkabileceği sınırların üstüne çıkmıyor.
3- Kemiklere belirgin bir zarar vermesi için abartılı seviyede kahve bağımlılığı olması lazım. Belki bu bile yetmez.
4- Tansiyonu ve uyku düzenini etkilediği doğru, sporcuların buna göre diyet listesi oluşturması gerek. Yine de gün ortasında az miktarda kahve alan birinin uykusu gece vakti bundan etkilenecek değil.
5-E-sporcular dışında kimse için milisaniyenin sonuca bir etkisi yok. (Onu spordan sayıp saymamak size kalmış.) Vücutta bir tepkime ya milisaniyeler içinde olup biter ya da olmaz. Dolayısıyla bu dışarı ya hep ya hiç olarak etki eder.
6-Aldığın her madde vücuttaki bir sistemini bozabilir. Burada abartmamak önemli.

3 yıl oluyor.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar burn hakkında kesin bilgiler veriyorum. Konuda bir yanlış anlaşılma olmuş.

Seyfullah, 21 yaşında ve tıp fakültesi öğrencisi. Üşengeçliğinden zaman ayıramadığı hobileri var, müzikle uğraşmak ve resim yapmak gibi. Şu sıralar keman çalmak ile meşgul oluyor. İlk zamanlarda sunucu bulmak için forumda takıldığı doğrudur ancak kaydolmaktaki asıl amacı açtığı & dahil olduğu küçük sunucuların reklamını yapmak ve yaptığı mimarileri paylaşmaktı. Sonrasında bu işlerden uzaklaştı. Sürekli oynadığı bir oyun var ama bundan zevk aldığını söyleyebilir mi bilmiyor: League of Legends. Kitlesi insanı oyundan soğutuyormuş. Galatasaraylı. Norveçte doğmuş olmak istiyor. Profil Fotografı House M.D. dizisinin başrolü olan Gregory House karakteridir. Tıpa olan ilgisi ve merakından ötürü diziye başladı ve kısa zamanda dizi onu sardı. Karakter çok iğneleyici ve hazırcevap olduğu için hoşuna gidiyor.

Yeterince odaklanırsa istediği zaman nefes alabiliyor. Bunun çok gizli ve özel bir yetenek olduğunu düşünüyor.

Küçükken su kaplumbağası varmış.
Kaynak minecraft wiki mi?