Para nasıl kazanabilirim?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
farklı freelancer sitelerinde tasarım yap yada kod yaz. raspi istiyorsan büyük ihtimalle python biliyorsundur freelancer olarak kod yaz
phyton bilmiyorum ama alınca öğreneceğim. freelancer olarak tasarımı düşündüm yapabilirim belki.

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Para kazanmak için benim ve en ünlü youtuberların şu servis-

Felan diyenler gelmeden

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Yorum yapan çoğu kişi daha önce hiç çalışmamış sanırım.
Şu anda öyle tasarımla, yazılımla vs. para kazanamazsın.
Tabii ileride kazanırsında bu yaz dediğin için bu yorumların gelmesi komik. ^_^

Ben senin yaşındayken bilgi işlemci bir abinin yanına girmiştim. Bilgisayar parçaları geliyordu ve topluyorduk, numaralandırıp satıyorduk.
Tabii şimdi hala bu işten devam ediyorum ancak orasını karıştırmayalım. :D
Örnek olarak mesela bu iş kısa süreli yani yazlık çalışman için güzel bir iş. İyide para kazanırsın ancak piyasada çok bilgi işlemci yok.

Garsonluğa girebileceğini pek sanmıyorum, 18 yaş altı alan yerler çok nadir.
Bir kombicide veya elektrikçide çırak olarak calısabilirsin. Bu işler süründürür ancak dediğim gibi kısa süreli istiyorsan çekeceksin.

lolitsalexibald

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
inşaata rahat bir şekilde hammalık yapa bilirsin kolay iş degil ama ha söyleyim :D

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
iş bulma sitelerinde arat çırak diye çalışırsın kanka bide biri şey yazmış bu yorumları yapanlar hayatlarında hiç çalışmamış felan :D helal olsun hepimizin kaderini biliyo kahin galiba sene 2013 ben ve yılmaz (aynı binada oturan komşu çocuklarıyız ikimiz de fakiriz onun babası garson benimki inşaat işçisi o zamanda beyblade diye bi oyuncak var almayı çok istiyorduk ama paramız yoktu o an aklımıza ne iş yaparsak para kazanırz diye bi fikir geldi kapımızın önünde pazar kuruluyordu bizde pazarda su satmaya karar verdik çarşı vardı oraya toptancı bi adam mal getirirdi ondan alırdık tanesini 25 kuruşa 50-75 (havanın sıcaklıgına göre fiyatı arttırdık ) akşama kadar satmıştık 30 lira kazanmıştık hiç unutmayacağım nadir anılardan bir tanesi şimdi bazı arkadaşlar yalan söylüyo felan der hiç umrumda değil isteyen inanır istemeyen inanmaz kimseyi zorla inandıracak değiliz bide çıraklığa yeni başlamıştım hiç unutmam çay filan demlettiler :D sonra salon kadar kocaman depoyu temizlettiler onuda hiç unutmam bide patron hiç oturturmaz dı otururken görünce hep kızardı tüm dükkanlı sildirir süpürtürler yeni gelince sonra mallar geliyo onları filan indiriyorsun bide çırak gelmeden önce kirletirlerki sen temizle diye yere yalandan para atarlar hırsızmısın diye kontrol etmek için :D günlügü 30tl ye geliyodu yemek onlardandı :D ben zor diye çıkmıştım

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
iş bulma sitelerinde arat çırak diye çalışırsın kanka bide biri şey yazmış bu yorumları yapanlar hayatlarında hiç çalışmamış felan :D helal olsun hepimizin kaderini biliyo kahin galiba sene 2013 ben ve yılmaz (aynı binada oturan komşu çocuklarıyız ikimiz de fakiriz onun babası garson benimki inşaat işçisi o zamanda beyblade diye bi oyuncak var almayı çok istiyorduk ama paramız yoktu o an aklımıza ne iş yaparsak para kazanırz diye bi fikir geldi kapımızın önünde pazar kuruluyordu bizde pazarda su satmaya karar verdik çarşı vardı oraya toptancı bi adam mal getirirdi ondan alırdık tanesini 25 kuruşa 50-75 (havanın sıcaklıgına göre fiyatı arttırdık ) akşama kadar satmıştık 30 lira kazanmıştık hiç unutmayacağım nadir anılardan bir tanesi şimdi bazı arkadaşlar yalan söylüyo felan der hiç umrumda değil isteyen inanır istemeyen inanmaz kimseyi zorla inandıracak değiliz bide çıraklığa yeni başlamıştım hiç unutmam çay filan demlettiler :D sonra salon kadar kocaman depoyu temizlettiler onuda hiç unutmam bide patron hiç oturturmaz dı otururken görünce hep kızardı tüm dükkanlı sildirir süpürtürler yeni gelince sonra mallar geliyo onları filan indiriyorsun bide çırak gelmeden önce kirletirlerki sen temizle diye yere yalandan para atarlar hırsızmısın diye kontrol etmek için :D günlügü 30tl ye geliyodu yemek onlardandı :D ben zor diye çıkmıştım
sen yazınca okumaya üşenmedim okudum. ben olsam bende çıkardım :D

McAktif

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
En güzeli bir site aç ve bol bol reklam olsun oradan kazanırsın ve ailene çok masraf vermemeye çalış çünkü sen para kazanacaksın diye onlar para kaybetmesin.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
En güzeli bir site aç ve bol bol reklam olsun

Site açmak ücretsiz değil, para kazanmak için site açar ise para kazanmak için ailesinin kaybetmesi gerekir. Birde bu sitenin reklam alacak kadar başarılı olması için çok fazla yatırım yapmak gerek. :yıkıl: