Param Kısıtlı Nasıl Bir Telefon Almalıyım ?

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Param Kısıtlı Nasıl Bir Telefon Almalıyım ?

Eğer ki paranız kısıtlıysa ve güzel bir telefon almak istiyorsanız sizin için en önemli şey doğru zamanı kollamaktır. Sizin için bunları kategorilere ayırdım.
Doğru Zaman: Doğru zamandan kastettiğim bir telefon modeli çıkalı uzun bir süre olduysa (1Yıl kadar) ve daha yeni bir model çıkmadıysa o eski modeli kesinlikle almayın yeni bir model çıktığında zaten fiyatında yüksek bir düşüş olucaktır üstelik o kadar beklemişsiniz biraz daha bekleyebilirsiniz.

Doğru Yer: Bir telefon alırken dikkat edeceğiniz diğer bir nokta ise aldığınız yerdir. Bir telefon almadan önce birçok firmayı araştırmalısınız fakat güvenilir olan firmalar arasında bir kıyaslama yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır çünkü bu zamanlarda özellikle internetten alışveriş yapıyorsanız dolandırıcılara karşı korunmalısınız. Özellikle büyük firmalarda telefonlar yüksek indirimlere girebiliyor bu indirimleri yakalamanız sizin için önemli.

Ucuz Telefon Almak: Bir çoğumuzun ucuz diye markası firması belli olmayan telefonları aldığımız oluyor. Bu çok büyük bir hatadır örneğin bu sıralar 600-700 Türk Lirası olan "General Mobile Discovery" tercih edilen bir telefon eh biraz mantıklı düşünelim, madem Samsung Galaxsy SIII ile aynı maden iphone 5 ile aynı özellikleri var niçin diğer telefonlar pahalı marka diye mi? Kesinlikle alakası yok. Bu tür ucuz telefonlar gerçekten ilk bakışta ve kullanışta çok iyi bir telefon gibi gözükmektedir fakat 1-2 sene sonra bu telefonun 3310'dan farkı kalıcağını zannetmiyorum. Aynı dışarda 1 tlye satılan parfümler gibi ilk 5 dakika kokusu çok güzel 5 dakikadan sonra koku kalmıyor. Bu yüzden bir telefonu uzun süre kullanacaksanız güvenilir markalardan adını yaymış markalardan almaya çalışın. Fakat 1-2 sene içerisinde değiştireceğim diyorsanız "General Mobile Discovery" 'de işinizi görecektir.

Bütçeme Uygun: Bütçenize uygun bir telefon istiyorsanız kendime göre alabileceğiniz ideal telefonları aşağıda sınıflandırdım.

-(900TL) Oyunları Rahat Oynayabileceğiniz hızlı bir şekilde internette dolaşabileceğiniz bir telefon LG Nexus 4 (Android 4.2 Jelly Bean,8MP Arka Kamera 2GB Ram, 16 GB Dahili Hafıza,)
-(1700TL) İnternette hızlı dolaşabileceğiniz uzun ömürlü yüksek bütçeliler için bir telefon İphone 5. (Kendimde bu telefonu kullanıyorum internetten araştırırsanız çok daha ucuza bulabilirsiniz. Uzun ömürlü telefon isteyenler kesinlikle iphone almalılar.)
-(1200TL) Oyunları oynayabileceğiniz hızlıca internette gezeceğiniz 2-3 seneye kadar eski halini koruyabilen bir telefon Samsung Galaxy SIII (Arka Kamera 8Megapiksel, 4.3 Android İşletim Sistemi, 16 GB Dahili Hafıza)
-(600TL) 1-1,5 sene kullanıp satabileceğiniz bir telefon fakat o 1-1,5 senelik zamanda en yüksek performansı size sağlayacaktır. General Mobile Discovery (8Megapiksel Arka Kamera,Android İşletim Sistemi (4.2 Jelly bean),1 GB RAM)

Konuyu vakit bulduğumca güncel tutmaya çalışacağım ve konuyu genişleteceğim, Telefonlarla ilgili bilgi almak isterseniz konu altından sorabilirsiniz

Son düzenleme:

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
GMD'mi pek 1,5 yıl sonra atacağımı düşünmüyorum. Ama onun dışında güzel konu yararlı olabilir.

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Son düzenleme:

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Samsung s3e Android 4.3 güncellemesi var eklemen doğru olur.
Samsung s3mini de alınabilinir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ayrıca s3e 2-3 sene hızını korur demişsin ben 4 aydır kullanıyorum ve acaip kasıyor. Yaza note 3 almayı planlıyorum.

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ayrıca s3e 2-3 sene hızını korur demişsin ben 4 aydır kullanıyorum ve acaip kasıyor. Yaza note 3 almayı planlıyorum.

S3'ü bende kullandım 1 sene boyunca hızını korudu sonrada sattım zaten fakat bu hız işi sizin kullanışınıza göre değişir. Telefona virüs girmiş olabilir veya telefonu çok fazla zorluyor olabilirsiniz. (Fabrika ayarlarına döndürüp ram yiyen programları silerseniz eski hızı kadar olmasada hızlanacaktır. ) Note 3'e de çok iyi diyorlar fakat uzun süreli bir telefon kullanacaksanız kesinlikle iphone.
Ayrıca mesajları tek seferde atarsanız daha iyi olabilir (Mesajı Düzenle seçeneğinden de önceden yazdığınız mesaja yeni bir şey ekleyebilirsiniz. )

Son düzenleme:

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
S3'ü bende kullandım 1 sene boyunca hızını korudu sonrada sattım zaten fakat bu hız işi sizin kullanışınıza göre değişir. Telefona virüs girmiş olabilir veya telefonu çok fazla zorluyor olabilirsiniz. (Fabrika ayarlarına döndürüp ram yiyen programları silerseniz eski hızı kadar olmasada hızlanacaktır. ) Note 3'e de çok iyi diyorlar fakat uzun süreli bir telefon kullanacaksanız kesinlikle iphone.
Himmm neden note 3 alacağıma gelirsek samsung s3 ekranı küçük geliyor sanırım yeteri kadar açıkladım kendimi :)

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Şunu belirteyim iphonede böyle bir şey yok

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Benim tabletim IOS kullandığı için Iphone filan istemiyorum telefon olarak.Samsung Galaxy S4 önerir misin ? Önerirsen seninde kastettiğin "Doğru Zaman" için ne kadar beklemeliyim ?

ShouldToBe

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Samsungları önermiyorum birkaç uygulama yükledikten sonra telefon kendinden geçiyor çok fazla yavaşlıyor(uygulama indirmiyecekseniz başka)

ThreeDc

Taş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim tabletim IOS kullandığı için Iphone filan istemiyorum telefon olarak.Samsung Galaxy S4 önerir misin ? Önerirsen seninde kastettiğin "Doğru Zaman" için ne kadar beklemeliyim ?
S5 şuanda duyuruldu ve yakın bir zamanda türkiye'ye gelecektir. S5 çıktığı zaman alırsan çok daha ucuz bir fiyata almış olacaksındır. S5 sanırım 2-3 ay içerisinde türkiye'de satışa sunulur. Samsung S4 güzel ama samsung note serisinede bakabilirsin eğer fiyatları ve boyutu uygun geliyorsa sana note 2 veya 3 daha mantıklı .

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Asil hala marka takintisi yuzunden samesong alanlar hatali. Lutfen biraz arastirma yapin.

Tapatalk ile. Galatasaraylilik bir gerillanin hayata tutunmasidir. Susarsa catisma, konusursa savas, yazarsa destan, severse ask olur!

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Discovery eliteyi bekle 1.5 ay. 1200 liraya en iyi android telefon

Tapatalk ile. Galatasaraylilik bir gerillanin hayata tutunmasidir. Susarsa catisma, konusursa savas, yazarsa destan, severse ask olur!