Crash Pek Bilinmeyen Essentials ve BungeeCord Açığı.

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.7 1.8 1.9 1.10 1.11 1.12 1.13 1.14 1.15 1.16
Merhaba :)

2015te iki adet bug bulmuştum fakat bıraktığım için kimse bilmiyordu. Halen de kimse bilmiyor ne olduğunu anlayamıyor.
Elimde iki adet bug var ve bu buglar aslında bir amaçla türedi.
Sunucunun premium düşüncesiyle Essentials ve BungeeCorda bir iki adet oyun ismiyle girince Admin/Moderatör yetkileri verilmiş.
Şimdi ilk olarak;
Essentials/worlds/world/users.yml dosyasını açın. İçindeki kullanıcı adları= KHobbits - ElegarL - snowleo bu nickleri silin ve restart atın. Sunucu tekrar açıldığında bu nickler geri geldiyse bu üç nicki banlayın sunucudan. Bu nicklere Moderatör tagı veriliyor fakat yetki verilmiyor. Bu tagı alan herhangi bir oyuncu sunucuda yetkili adına küfür, reklam vs. yapabilir. Ama yetki vermeyecek ondan şüpheniz olmasın.

İkinci olarak;
Bungeecord config.yml dosyasına girin;
md_5 adlı kullanıcı adını notepad ile arayın ve kaldırıp saçma bir nick yapın örn: qweqwe_346343
Kimsenin bulmaması gerekli. Bu nicke admin yetkisi verilmektedir. Bu yetkiyle register olmadan bungeecorda yüklü tüm pluginlere erişimi olacaktır. Örneğin Antibotdeluxe yani bot korumanızı devre dışı bırakabilir sunucunuzu kapatmaya çalışabilir, veya motd'nizi silip kendi reklamını yapabilir.

İyi Forumlar.

TrailerHD

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bi açık hemen test etmeliyim
bakalım tepkileri ne olucak​

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Bungeecord kurup configi açmayan zaten sunucu açmasa da olur. bungeecord'un yapımcısı md_5'tir. varsayılan config dosyası olduğu için örnek olarak admin yetkisi veriliyor. bug değil. diğerini de anlamadım.

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bungeecord kurup configi açmayan zaten sunucu açmasa da olur. bungeecord'un yapımcısı md_5'tir. varsayılan config dosyası olduğu için örnek olarak admin yetkisi veriliyor. bug değil. diğerini de anlamadım.
Dosutm md_5 bungeecordun ceosu zaten.
Fakat bu admin yetkisini koyarken premium sunucuların kullanıcağını düşünmüş sanırım. Bu yüzden kendi ismine admin yetkisi vermiş, hem arıza çözmek hem de iyileştirmek adına.
Fakat türk sunucuları online mod yani premium olmadığı için md_5 adlı isimle sunucuya girebiliyor. Böylelikle bu kullanıcı admin oluyor ve çoğu erişimi oluyor. Aynı olay essentialsdede var verdiğim nicklerde.​

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Amacım konuyu baltalamak değil. Her olumsuz yorumu o şekilde mi göreceksin?

Şuanda bunun hiçbir sunucuya ne zararı var nede başka bir şeyi, istediğin sunucuda deneyebilirsin. :)
Her olumsuz yorumu ne zaman bu şekilde görmüşüm? "Her" kelimesini yanlış kullanmışsın.
İkinci olarak girelim sunuculara o halde moderatör tagı ile reklam yapalım. "Sunucu kapandı artık şu sunucudayız, veya küfür spamlıyalım." gibi tabirlerle forumlarda şikayet edilebiliriz veya oyuncu gerçek olduğunu düşünüp oyunu bırakabilir.

Zararı var mı var. Yetkisi olmasa bile yetkili gibi oyunda görünmenin zararı olmayacağını düşünüyorsun.
Ben bir şeyi anlamadım "ilk yorumu yapanında yetkilin olması komik.." dediğin ne alaka onu anlamadım açıklık getirebilme şansın var mı ?^_^
İlk yorumu yapan şahıs benim açacağım sunucumda admin. Arkadaşımız da bizi çok yakından takip ettiği için biliyor.​

BeyzaBhçl

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Her olumsuz yorumu ne zaman bu şekilde görmüşüm? "Her" kelimesini yanlış kullanmışsın.
İkinci olarak girelim sunuculara o halde moderatör tagı ile reklam yapalım. "Sunucu kapandı artık şu sunucudayız, veya küfür spamlıyalım." gibi tabirlerle forumlarda şikayet edilebiliriz veya oyuncu gerçek olduğunu düşünüp oyunu bırakabilir.

Zararı var mı var. Yetkisi olmasa bile yetkili gibi oyunda görünmenin zararı olmayacağını düşünüyorsun.

İlk yorumu yapan şahıs benim açacağım sunucumda admin. Arkadaşımız da bizi çok yakından takip ettiği için biliyor.​
Fakat onu demesi konu ile alakasız bence bu konuda onu demesi saçma