PHReplacer - Placeholder'larınızı düzenlemek için!

xBuhariPvP

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

PHReplacer

Eklenti kısaca placeholder çıktılarını düzenlemeye yarar.

Örneğin;
%test1_test2% placeholder'i false ya da true döndürdüğünü varsayalım.
Normal şartlarda eklenti sahibi eğer ayar dosyasına bir düzenleme imkanı koymadıysa jar dosyasını düzenlemeden bu 'true' 'false' yazısını düzenleyemezsiniz.
Ama bu eklenti sayesinde eğer placeholder'in çıktısı 'false' ise bu çıktıyı 'yanlış' şeklinde düzenleyebilirsiniz.
Bu taktirde eklenti size yeni bir placeholder sağlar ve bundan sonra %test1_test2% yerine %phr_id% kullanmalısınız.

Bilmeyenler için ufak bir bilgi vereyim /papi parse me %placeholder% komutu ile placeholder testi yapabilirsiniz.
Örneğin:

config.yml üzerinde gösterelim;
YAML:
    'test': # yeni placeholderimizin id'si
      placeholder: '%test1_test2%' # çıktısını düzenleyeceğimiz eski placeholder
      replaces: # çıktı düzenleme işlemleri
        'false': 'yanlış'
        'true': 'doğru'
        '$regex$_(.*?)': 'hepsi değişti'
      require_player: false # eğer placeholder oyuncu için kullanılacaksa true olmalı

%test1_test2% placeholderimizin çıktısını 'false-true-deneme' olarak ayarladım.
  • /papi parse me %test1_test2% yazdığımızda: (orijinal hali)

• /papi parse me %phr_test% yazdığımızda: (eklenti tarafından güncellenmiş hali)

• eğer '$all$' kullanırsanız çıktının tamamı değişir. (eklenti tarafından güncellenmiş hali)
YAML:
    'test':
      placeholder: '%test1_test2%'
      replaces:
        '$all$': 'hepsinideğiştirme'
      require_player: false

Özet olarak bu eklenti ile menülerinizdeki false, true gibi yazıları Türkçeleştirebilirsiniz. Yeni placeholderlar üretebilirsiniz. Placeholderlar üzerindeki gereksiz yazıları düzeltebilirsiniz.
Eskiden günlük ödül eklentilerinde ingilizce yanıtlar veren placeholderlar vardı. Hala var mı bilmiyorum ama olası bir durumda bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Oldukça işinize yarayacağını düşünüyorum.

/phr reload ile eklentinin config.yml dosyasını yenileyebilirsiniz.

1.8-1.18 arası sürümlerde denedim bir sıkıntısı yok.
Mvdwplaceholderapi ile de kullanabilirsiniz.
Herhangi bir soru, bildirim için discordum: Buhari#8356

Kaynak kodları ve indirme sayfası için tıkla!