TheBoombouncer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çoğu kilit eklenti ücretli olsada alternatifleri bulunuyor. Tabi o eklenti kadar gelişmiş olmasada yinede az çok işe yarıyor. Bana göre ilk crack kullanıp para kazandıkça eklentileri legal şekilde satın almak mantıklı. Boş sunucu da kimse oynamaz doldurmak içinde para gerekiyor. (Sunucu açmak için sadece paralı eklentilere başvurmaktan bahsetmiyorum.) Makineler bile bu kadar pahalıyken sadece bir eklentiye 100 tl vermek mantıksız.

Bana göre;
1) Türkiye de herkesin aynı sistemleri türetmesi yeni nesil sistemler yapanlarında fazla oyuncu çekememesinden dolayı düzgün bir sunucu yok.
2)Sunucu kuran, kurmaya yeltenen kişiler sunucuyu ek iş olarak görmekte. Tabi geçinmek açısından bu riski almak ülke koşullarına göre zor, kur farkı herşeyi açıklıyor.
3)Çoğu kişi yenilikçi olmaktansa 'bir sistem yapayım o sonsuza kadar sürsün' görüşünde olduğu için oyuncularda tatmin olamıyor.(bu daha çok bilgisizlikten veya olanın üstüne eklememekten geliyor.)
4) Sunucu aktifliği, güvenirliliğinin konularda yer alması son zamanlarda arttı. Oyuncu oynayacağı sunucunun sürekli aktif ve kalıcı olmasını istiyor ama sunucular 2-3 ay sonra kapanıyor. Kapanmasada düşük çevrimiçi oranıyla kapanmaya iteleniyor.
5)Alıntı paketler ile klon sunucular oluşturularak tek düzelik hakim oluyor. Oyuncu daha çok farklılık ve daha eğlenceli sunucu beklerken diğerinin yerini alan sunucular doğuyor. Alıntı paket olanlar en azından pakete altyapı olarak baksa ve düzeltmeler yapsa(yeni eklentiler ekleme, eski veya klasikleşmiş eklentileri kaldırmak gibi) bu sorun ortadan kalkacak aslında.

Sonuç olarak oyuncularda sunucuların bu tarz olmasında yardımcı oluyor. Eski tarzı benimseyip yeni nesili reddediyor. Bu yüzdendir ki yabancılarda sunucular genelde 1.16 1.17 gibi sürümlere çekerken bizde hala 1.8 sürümü kullanılıyor ancak sonoyuncu gibi kendi clientini çıkarmış sunucular farklılaşıp güncelleştirebiliyorlar.